Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

remco

HP Proliant dl180 g6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam serwery HP Proliant dl180 g6 w ilości 42 sztuk. Które kupiłem po likfidacji biura lecz nie wiem do czego one służą lub za ilę mogę je sprzedać. Czy ktoś obeznany w temacie mógł by coś doradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy, jakiej specyfikacji to były serwery, jakie dyski i kontrolery. Powinien być jakiś service tag na każdym, dzięki któremu poznasz w jakim stanie opuścił dystrybutora.

Procesory też są od dwurdzeniowych do sześcio, ale skoro masz ich aż 42 sztuki, to pewnie były mocniejsze.

 

dla przykładu: na allegro ten model jest sprzedawany od 700zł do prawie 7 tyś.zł. Ciekawe, czy macierze dalej mają dane? Czy przejąłeś też licencje na oprogramowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy, jakiej specyfikacji to były serwery, jakie dyski i kontrolery. Powinien być jakiś service tag na każdym, dzięki któremu poznasz w jakim stanie opuścił dystrybutora.

Procesory też są od dwurdzeniowych do sześcio, ale skoro masz ich aż 42 sztuki, to pewnie były mocniejsze.

 

dla przykładu: na allegro ten model jest sprzedawany od 700zł do prawie 7 tyś.zł. Ciekawe, czy macierze dalej mają dane? Czy przejąłeś też licencje na oprogramowanie?

niestety są one bez dysków twardych procesor zobaczę jaki jest ramu maja 32GB, ja niestety jestem w tym zielony a kupiłem bo cena była okazyjna za całość lecz nie wiem co z tym zrobić czy zainwestować i jakoś na nich zarabiać czy sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety są one bez dysków twardych procesor zobaczę jaki jest ramu maja 32GB, ja niestety jestem w tym zielony a kupiłem bo cena była okazyjna za całość lecz nie wiem co z tym zrobić czy zainwestować i jakoś na nich zarabiać czy sprzedać.

Tutaj masz specyfikację. Patrząc po roku produkcji procesorów, to serwery są z lat 2010-2011. Czyli raczej złom. Oczywiście sprawny, ale przestarzały złom. Zarabiać na tym? Cienko to widzę, tym bardziej że jak piszesz jesteś zielony. Sprzedać? Możesz próbować... Wystawisz na to fakturę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poperam przedmówce, kupiles niestety partie zlomu elektronicznego...pewnie byly tanie poniewaz firmy po ~5 latach zmieniaja sprzet a przepracowany jest wyrzucany lub idzie na aukcje. 

Do zabawy to sie nie nadaje bo juz byle Ryzen 5/7 ma wiecej mocy na CPU niz te serwery, w dodatku zzera prad i trzeba przy nich siedziec w sluchawkach ;)

 

Kupowanie serwerów jest zdradliwe poniewaz MSRP takich maszyn to tysiace dolarow za sztuke ale w ciagu kilku lat spada praktycznie do zera.

Dyski serwerowe na SAS sa drogie takze moim zdaniem szkoda zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sprzedaj ram, to powinno zejść bez problemu, wystaw resztę na allegro - przyda się ludziom, którzy mają takie same a padnie im np. płyta główna.

Za procki dostaniesz mniej ale stratny nie będziesz, skoro kupiłeś okazyjnie(nie wiem dlaczego użyłeś tego przymiotnika, skoro nie wiesz za ile możesz je sprzedać).

Westmere-EP nie są złe, zwłaszcza jak ktoś już ma 2 procesorowy serwer i chce rozbudować - ale w takiej ilości sprzedać całość trochę zejdzie. Sam mam ze dwa na tej platformie, dają radę od czasu wdrożenia w 2012 roku, więcej nie potrzeba - to tylko kontrolery domeny; ale jak będzie potrzeba, to wymieni się cały, i na pewno na nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety ale nie niecałe 8 miesiency temu były zakupione jako nowe wienc nie sondze rze to złom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, to sa serwery z 2009/10r. Slaby bait.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety ale nie niecałe 8 miesiency temu były zakupione jako nowe wienc nie sondze rze to złom

:o

 

Sam mówiłeś, że się nie znasz.

Nie wiem, jak zostały kupione jako nowe, skoro jest 3 generacje do tyłu i zostały wyprodukowane w 2010 roku.

 

Bez dysków i ramek te serwery nie są zbyt wiele warte. Poniżej 1000 zł za sztukę, w dodatku nie jest to produkt chodliwy, więc będziesz sprzedawał to latami a w międzyczasie wartość jeszcze spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do nich posiadam wszystko oprucz dysku tak poza tym jest wszystko cale okablowanie włoncznie z dwiema durzymi szafami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie. Zrób w piwnicy kopalnię bitcoinów i zarabiaj miliony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...