Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gesiowy1

jaki laptop do 4000/4500 zł film,internet, dokumenty, grywalne nowinki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Temat stary jak świat, pełno ich na forum tylko że ze starymi datami, a czas i technika idą do przodu - zatem od nowa -

 

Jaki laptop polecacie do 4000-4500 zł?

 

mój ostatni zestaw któremu spaliła się płyta główna -

Lenovo y50-70

GTX 960M

16GB RAM DDR 3L 1600 MHz CL11

HDD 1TB

intel Core i7 - 4720HQ 2.6 / 3.6 GHz

4 rdzenie 6Mb Cache

 

i przed ostatni-

Asus K53SK X53SK i7-2670QM 8GB 750GB HD7610

 

miałem asusa, miałem lenovo.. kombajny i ciągle nie mogę trafić na model który nie będzie się psuł.

 

Do gier? do filmów? - szczerze mam coraz mniej czasu na granie, najczęściej to film, internet i dokumenty. Od czasu do czasu jak się pojawi ciekawa grywalna nowinka to i zagram. cena z tego powodu, żebym nie musiał za szybko zmieniać na nowszy; ażeby był ciut lepszy od ostatniego, stacjonarny odpada - jestem ciągle w ruchu.

 

** wpadły mi w oko ten niżej, aczkolwiek posłucham was:

MSI GP72MVR 7RFX-691XPL

Asus ROG Strix GL703VD-GC003T

HP OMEN 15-ce012nw

HP Omen 17-an010nw

MSI GV72 7RE-1264XPL

 

Proszę o wyrozumiałość i pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ażeby był ciut lepszy od ostatniego

W czym dokładnie, osiągach, matrycy, wykonaniu? Szczerze nic nie napisałeś konkretnego co by ci konkretnie można było doradzić.

 

Dell Inspiron G5 i5-8300H/8GB/128+1000/Win10 GTX1050Ti (fabryczny dysk SSD)

W tej cenie mógłbym polecić z systemem tego Della z procesorem Coffee Lake-H (i5-8300H / i5-8400H są wydajniejsze od i7-7700HQ), bardzo sztywna i dobra konstrukcja jednostki zasadniczej poza trochę zbyt elastyczną klapa matrycy, USB-C z ThunderBolt 3 (wszelkie stacje dokujące itp) oraz dobra karta Wi-Fi (2x2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz coraz mniej czasu na granie to troszkę nie rozumiem czemu rozglądasz się za stricte gamingowym laptopem. Zobacz sobie moją propozycję - laptop z bardzo dobrym serwisem gwarancyjnym, najnowszej generacji procesor, mocna karta a mimo to nie wygląda jak gamerskie świecidełko :)

 

Dell Inspiron G3 i5-8300H/16GB/256/Win10 GTX1050 - 3999ZŁ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz na dłużej i grać w nowinki, to warto wziąć z lepszą kartą graficzną. GTX 1050 to taka "startowa" karta do gier więc nie licz że uruchomisz na niej coś nowego w przyzwoitej jakości oraz że laptop z nią starczy na dłużej.Minimum przy takich wymaganiach to GTX 1050Ti ,a najlepiej 1060.

 

W takim budżecie otrzymasz:

Dell Inspiron 7577 i5-7300HQ/8G/256/Win10 GTX1060

To sprawdzony model dostępny już od dłuższego czasu na rynku. Został wyposażony w kartę graficzną GTX 1060 z 6GB pamięci (choć w wersji Max-Q-nieco wolniejsza od "pełnej" 1060-siątki, ale i tak zdecydowanie szybsza od 1050Ti).Do tego posiada 8GB pamięci oraz 256GB szybki dysk SSD na interfejsie PCIe. W zestawie są elementy montażowe dla nośnika 2,5" więc z dołożeniem HDD, czy też SSD nie będzie problemów. Układ chłodzenia jest całkiem przyzwoity i spokojnie radzi sobie z tymi podzespołami. I5-7300HQ wystarczy do GTX'a 1060. Serwis Dell należy do jednego z lepszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP, G3 nie ma USB-C z TB3 + słabsza karta WiFi, 7577 z 2017 ma już mniej opłacalny procesor, jak pisałem i5-8300H jest wydajniejszy od i7-7700HQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP, G3 nie ma USB-C z TB3 + słabsza karta WiFi, 7577 z 2017 ma już mniej opłacalny procesor, jak pisałem i5-8300H jest wydajniejszy od i7-7700HQ.

7577 ma za to bardziej opłacalną kartę graficzną.

GTX 1060 jest lepszy od GTX'a 1050Ti (o 1050 nie wspominając).Lepiej wziąć 1060+i5HQ niż i7+GTX 1050Ti-w grach ta pierwsza konfiguracja zapewni wyższą wydajność i starczy na dłużej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szczerze mam coraz mniej czasu na granie, najczęściej to film, internet i dokumenty

Ale czytałeś opis, że gry tutaj bardziej drugorzędne znaczenie mają dla @gesiowy1.

 

HP OMEN 15-ce012nw

HP Omen 17-an010nw

Słyszałeś o akcji "voucher HP dla wymieniających laptopa" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire 7 i5-8300H/16G/240+1000/Win10 GTX1050Ti FHD 4499 zł

Matryca FULL HD matowa IPS, solidne aluminiowe wykonanie przy tym stonowany design nie jest typowo gaming, podświetlana klawiatura na biało wygodna ładnie komponuję się z czarną obudową laptopa, dwa dyski wewnątrz laptopa duża wygodna dysk SSD na system i najważniejsze programy, HDD na dane oraz projekty, w komplecie 16 GB ram, przyzwoite głośniki jak na laptop, system w cenie koszt system to 400-500 zł. Procesor 8 generacji oraz grafika GTX1050ti wydajniejsza o około 30% od GTX1050.

 

Jeżeli stawiasz na maksymalna wydajność w grach

MSI GL62MVR i7-7700HQ/8GB/1TB+120 GTX1060 IPS 4 579 zł.

Pełny GTX1060 6 GB wydajniejszy od Q-max o około 10-15%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisz zastosowanie w tytule tematu, aby temat był zgodny z regulaminem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czytałeś opis, że gry tutaj bardziej drugorzędne znaczenie mają dla @gesiowy1.

 

 

Czytałem, jak również przeczytałem:

Od czasu do czasu jak się pojawi ciekawa grywalna nowinka to i zagram. cena z tego powodu, żebym nie musiał za szybko zmieniać na nowszy; ażeby był ciut lepszy od ostatniego, stacjonarny odpada - jestem ciągle w ruchu.
To oznacza, że i5HQ+GTX 1060 6GB starczy na dłużej i pozwoli na uruchamianie nowszych gier.MSI GL62MVR nie ma systemu, którego koszt to ~400zł, Dell'a już go posiada.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#Stefan999 już poprawiłem temat, wybacz.

 

#Czekoladka2 zaciekawił mnie ten MSI dwa dyski, 1000gb i 7 generacja i wersja z 16GB chyba lepsza.

 

#FxJ lepszy, w sensie onfiguracyjnie lepszy. miałem 16 gb oraz i7, to np. nie chciałbym tracić pamięci , (chyba że w konfigutacji i5 bedzie wydajniejsza od i7)

 

#manuelos dlaczego gamingowy? bo jak trafi sie wieej wolnego czasu to chetnie pogram w wieśka albo przygotuje sie na nowego battlefielda 5, ale tak jak mówię, od czasu do czasu :)

 

#przemekan lepsza karta - nawet jeśli to do 5tys dorzuce jeśli bedzie to laptop wytrzymalszy i tak jak mówisz, starczy na dłużej

 

 

za mało szczegółów i konkretów podałem..

 

* Systemu nie musi być - mam win10.

* dysk wolałbym żeby miał ten 1tb wolniejszy HDD i dodatkowy SSD mniejszy ( ten 1tb potrzebny)

* karta sieciowa mogłaby obsługiwać wifi 5G

* nie potrzebuję napędu optycznego

* przekątna ekranu porównywalna z ostatnim laptopem - 15,6"

* waga - nie mam pojęcia, ale ciężar do 3-4 kg chyba jest w normie

* przy ostatnim miałem wymienioną pastę, sądzę że nie za bardzo mi pomogło schłodzić, jak spaliła mi się płyta, dlatego dobre chłodzenie też byłoby mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spodobał Ci się MSI, to za 70 zł więcej masz wersję z 256GB SSD + 1TB HDD. Wolny slot na ram pozwoli Ci go rozszerzyć teraz bądź w przyszłości przez dołożenie kości jak np. stanieją z aktualnych absurdalnie wysokich. A dysk jednak wymienić trudniej ;)

 

MSI GL62MVR i7-7700HQ/8GB/1TB+240 GTX1060 IPS - 4649 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie można mieć już nowszą wersję Dell'a 7577 -czyli model G5 z kartą GTX 1060 oraz dwoma dyskami:Dell Inspiron G5 i5-8300H/8GB/240+1000/Win10 GTX1060, czyli ten sam model co wcześniej podany, różnica w tym wypadku sprowadza się do mocniejszej karty graficznej oraz większego dysku SSD.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#Czekoladka2 zaciekawił mnie ten MSI dwa dyski, 1000gb i 7 generacja i wersja z 16GB chyba lepsza.

Bajkopisarz, to najniższa seria MSI, dokładany dysk oj szkoda że nie żaden dobry, o PCIe NVMe zapomnij. To nie jest seria GP/GE by była tego warta.

 

Procesory Coffee Lake-H i5-8300H / i5-8400H są wydajniejsze od i7-7700HQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI GL to nie najtańsza seria gdyż jest jeszcze seria MSI GV. Oczywiście model MSI nie jest idealny lecz jeżeli ktoś szuka największej wydajności w taj cenie lepszej nie dostanie.

Druga sprawa PCIe NVMe nie jest potrzebne do dokumentów czy gier, spokojnie wystarczy zwykły dysk SSD.

 

Do gier lepsze połączenie da wydajniejsza grafika nawet z słabszym procesorem. 8 generacja nie jest tutaj tak potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#FxJ dobrze rozumie? i5 jest lepsza i wydajniejsza od i7? ciągle sądziłem żeby pchać się w coraz to nowsze rozwiązania technologiczne..

#Czekoladka2 powiedz jak z serwisem gwarancyjnym w MSI? miałem Asusa - to jak sie rypał to door to door dosyć szybko i sprawnie. Lenovo miałem dużo większe problemy z gwarancją, MSI nie miałem jeszcze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#FxJ dobrze rozumie? i5 jest lepsza i wydajniejsza od i7? ciągle sądziłem żeby pchać się w coraz to nowsze rozwiązania technologiczne..

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Architektura jest ta sama i jedynie turbo trochę wyższe. Z drugiej strony, masz dużo niższe taktowanie bazowe. Wszystko zależy od chłodzenia. Testy z Notebookcheck nie zawsze są dokładne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz daliście mi zagwozdkę.. czyli szukać czegoś z i5 i lepszym chłodzeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało jest jeszcze modeli z nowym procesorem. Nie musisz koniecznie szukać i5HQ 8 generacji tak naprawdę do gier wystarcza również 7 generacji ważne aby była w połączeniu z GTX1060 6 GB pełnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz GL62MVR moge ci powiedzieć, że tutaj układ chłodzenia jest żywcem wyjęty z serii GE czyli tej średniej zaraz po GT i GS. Ogólnie temperatury jak na te podzespoły i tą półkę cenową są OK jak dla mnie. Zrobiłem nawet mały test

 

Prime95 z uV -100mv wypluło max 73 stopnie. Wcześniej bez uV temperatury były okolo 8-10 stopni wyższe.

FurMark - max 77 stopni.

 

W praktyce wygląda to tak. Jeszcze przed uV przy BF1 miałem średnio 80 ze skokami do 84 stopni na procku i grafice 72-75.

 

Teraz po UV przy FarCry5 temperatury około 75 stopni na CPU/GPU. Temperatury orientacyjne bo testów skrupulatnie nie robiłem bo nie miałem po co. Będzie mi sie chciało to sprawdzę dokładniej ;).

 

Zarzuciłem przed chwilą stress test w obecnej konfiguracji Prime95.

https://scr.hu/kNW9W7

 

Odnośnie tego Della polecam zajrzeć na notebookcheck. Test tej i5 w prime95 - 99°C nie jest chyba zbyt dobrym wynikiem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...