Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kornelix

Nowy Zestaw Stereo

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam głośniki stereo Edifier r2600 i chciałbym je zmienić już na coś lepszego.

 

Czego słucham to głównie pop, rock czyli Michael Jackson, Aerosmisth, Linkin Park, Roxette itp Czego oczekuje, to w głównej mierze przyjemności ze słuchania i to myślę w pierwszej kolejności a nie sterylności, detaliczności takiej, że aż wglądu w materiał i suchości przekazu. Nie chce powiedzieć, że głośniki miałyby być multimedialne, bo to źle się kojarzy, ale proporcja muzyka/film u mnie wygląda 80/20.

 

Moje Edifier R2600 są opisywane jako w miare liniowe z naciskiem na bas, a przez niektórych jako przebasowione. No nie wiem, ja mam ustawiony bas na +2. Generalnie ich charakterystyka mi odpowiada i raczej bym szukał bardziej ewolucji niż rewolucji (choć jak konieczna, to może i być rewolucja). Tak aby się poprawiła się jakość basu, żeby gitara żywiej, energiczniej grała, żeby kawałki jak M.Jackson - Bilie Jean, Give in to me, Dirty Diana czy Evanescence - Bring me to life jeszcze bardziej wciągały i robiły, jak ja to mówię, "większą zadymę", tylko właśnie nie basem, a całą muzyką, dźwiękami, które otaczają, no nie wiem jak to nazwać - to chyba się nazywa muzykalność.

 

Pokój +/- 18m2. Kwota to max 2000zl + ze wzmaciaczem.

 

No i tu się pojawia problem ze wzmacniaczem, bo nie mam gdzie ustawić, tzn. mam, pod skrzydło TV, tyle, że tam wejdzie coś o wysokości max 4cm, a więc wzmacniacz jakiś niewielki lub minidac. Obecnie mam uDAC3, co sądzicie? Bo moge jeszcze zwrócić i chyba tak postąpie.

 

Co do głośników to polecono mi Monitor Audio BX2. Podobno Paradigm Monitor 3 też są dobre. Dodam, że BR powinien być z przodu, co też ogranicza myślę wybór jak tak przeglądałem różne strony. Co sądzicie i co proponujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MONITOR AUDIO MR2 mozna było ostatnio wyrwać za 400zl/szt. Grają czysto i wyraźnie, BR z przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale tym Dac-iem to chyba nie da sie napedzić kolumn pasywnych?

Do kolumn pasywnych potrzebujesz wzmacniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MONITOR AUDIO MR2 mozna było ostatnio wyrwać za 400zl/szt. Grają czysto i wyraźnie, BR z przodu

 

R2600 też grają czysto i wyraźnie, a przynajmniej tak mi się wydaje nie mając porównania, jednak dużo testów, recenzji ludzi w temacie obytych tak twierdzi. Pytanie czy zagrają znacznie lepiej od R2600?

 

 

No ale tym Dac-iem to chyba nie da sie napedzić kolumn pasywnych?

Do kolumn pasywnych potrzebujesz wzmacniacza.

 

Mówię co mi polecono, nie muszą to być koniecznie kolumny pasywne, mogą być i aktywne. Co do uDAC-3 to pytanie czy jest wart swojej ceny (480zł) czy jednak lepiej go oddać skoro jeszcze mogę. Brałem je pod Edifiery, ale skoro doszedłem do wniosku, że jednak chcę je zmienić, to może jednak warto z tego DACa zrezygnować, bo i tak zaraz będę musiał kupić co innego?

 

Dokup do niego kolumny aktywne (np. coś takiego jak Focal Alpha 65) - nie będzie problemu z miejscem na wzmacniacz.

 

https://estradaistudio.pl/testy/sprzet-studyjny/1137-focal-alpha-65

 

... pomiary wskazują niezły impuls i zrównoważenie.

 

Z tego co czytałem, to FOCALE mają się nijak do ciepłego, przyjemnego, dłuższego obcowania z muzyką.

 

 

 

----

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem, to FOCALE mają się nijak do ciepłego, przyjemnego, dłuższego obcowania z muzyką.

Sądzę, że Focale zagrają to co jest na płycie (niestety nie widzę wykresu dla całego pasma, a jedynie do kilku kHz, wiec nie wiem, czy nie mają np. podbicia na sopranach, co byłoby męczące). Jak nagranie będzie miało ciepłe, przyjemne brzmienie, to tak to będzie brzmiało na w miarę neutralnych kolumnach. Natomiast jak szukasz kolumn, które każde nagranie będą zmieniały w ciepłe kluchy (a tak robią kolumny, które mają słabą odpowiedź impulsową, przyciszone wzgl. reszty pasma soprany i do tego wszystkiego spore parzyste zniekształcenia harmoniczne), to szkoda pieniędzy na jakiekolwiek zmiany ... no chyba, że Edifier 2600 grają "za zimno" i serio potrzebujesz zamulaczy. ... inna sprawa, że moim zdaniem taka zamulająca droga, czyli poszukiwanie sprzętu na którym mało co słychać, bez dynamiki itd. to droga donikąd. Jednak jeśli mimo to chcesz takiego sprzętu, to wybierz wzmacniacz lampowy i kolumny pasywne z podbitym basem i przyciętymi sopranami - będzie cieplutko, milutko (nawet jak włączysz metal), ale detali i dynamiki nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udac czy potrzebny? raczej potrzebny bo czy kupisz kolumny aktywne czy wzmak i pasywne to i tak Daca potrzebujesz. Problemem jest jakich kolumn potrzebujesz, bo skoro w r2600 brakuje ci dołu, bo je podbijasz w eq, a siedzą tam 6,5" woofery, to jest mały problem.

Ciężko będzie coś znaleźć z kolumn podstawkowych z dobrym zejsciem. Musisz rozejrzeć sie za kolumnami z 8" wooferami, a to oznacza że koszty idą w górę. Jeżeli chodzi o kolumny pasywne podstawkowe to raczej nic nie kupisz (jeśli mowa o nowych), pozostają ci jedynie monitory studyjne, które juz były wcześniej polecane tylko z 8", aczkolwiek to są kolumny raczej do wiernego odtwarzania dźwięku bez fajerwerków, stąd nazywane studyjnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze dodać, że są kolumny z 6,5"-7" wooferem, które schodzą niżej od niejednych z 8" wooferem. Np. takie Nubert Nu-Pro A300 schodzą ekstremalnie nisko (chyba nawet poniżej 40Hz @ -3dB i są na to dowody w postaci pomiarów). Genelec 8340A również schodzą dużo niżej od Edifier 2600. Jednak takie kolumny sporo kosztują.

 

Natomiast co do wyboru tanich kolumn z 8" wooferem to bym w to nie poszedł, bo jest duże ryzyko, że reszta pasma pod wzgl. jakości na tym ucierpi (choćby średnica).

 

Wiele tanich kolumn z 8" basem ma po prostu dziurę w środku pasma, którą doskonale widać w pomiarach pod kątem w płaszczyźnie poziomej (im większa membrana, tym węższe promieniowanie przy np. 2 kHz - po prostu 8" bas nie jest najlepszy do grania średnicy, więc osobiście uważam, że 8" jest optymalne dopiero w rozwiązaniach minimum 3 drożnych, gdzie 8" kończy granie na kilkuset Hz).

ps. jeszcze co innego nisko schodzący bas, a co innego bas tandetnie podbity ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...