Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dominicz3k

Laptop na studia - gry, multimedia 3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, tak jak w tytule, chciałbym mieć mniej wiecej jakieś rozeznanie na ten moment w co celować pod koniec wakacji.

Szukam laptopa na studia, które uciągnie jakieś gry bez problemu (przykładowo Wiedzmina 3 w niskich, średnich, niższa rozdzielczość) naprawdę nie wiem czy nie dałem wygórowanych wymagań jak na laptopy w tej cenie, fajnie gdyby był SSD, nie wiem czy to realne żeby znaleźć z 8GB RAM i dobrą grafiką, co do systemu bez różnicy czy z czy bez.

Sumując szukam laptopa do ogólnego użytku w cenie mniej wiecej 2000 zł, jeśli cena jest trochę wyższa to również proszę o propozycję (do konca wakacji pewnie cena spadnie :P).

Pozdrawiam.

 

PS. Mam teraz komputer w którym jest i5 760, R9 270x oraz 8GB RAM, jeśli w tej cenie jest porównywalny wydajnościowo laptop to naprawdę wystarczy mi coś z takiej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Laptop na studia - gry, filmy. [2000zł]

Żaden nowy! Jedynie 2-3 letnie laptopy gamingowe od osób prywatnych na Allegro/OLX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena do końca wakacji nie spadnie - nie łudź się.

W tym budżecie tylko używki - mogą być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak poprosiłbym Was o najlepsze laptopy do 2500 zł do ogólnego użytku coś sobie wybiorę, oczywiście nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Ideapad 320-15 i5-8250U/8GB/256 MX150 - 2599zł

Wydajnościowo jak propozycja wyżej, ale jednak zupełnie inny komfort użytkowania ze względu na 256GB SSD.

 

Gdyby jednak zwiększył Ci się budżet do 3000-3500 zł to zupełnie inna półka i można by dać GTX 1050 także w razie co daj znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco wykraczając poza budżet:

Lenovo Ideapad 320-15 i5-8250U/8GB/256 MX150 Srebrny

W tym budżecie, to chyba jedna z bardziej sensownych propozycji pod gry (ten w czarnym kolorze jest nieco tańszy bigsmile.gif). 320-15 ma 4-ro rdzeniowy niskonapięciowy procesor, 8GB pamięci i został już wyposażony w 256GB dysk SSD. Za generowanie grafiki odpowiada karta graficzna GeForce MX150-do podstawowych gier wystarczy, a obniżając rozdzielczość/detale powinna uciągnąć i Wiedźmina 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco wykraczając poza budżet:

Lenovo Ideapad 320-15 i5-8250U/8GB/256 MX150 W tym budżecie, to chyba jedna z bardziej sensownych propozycji pod gry. 320-15 ma 4-ro rdzeniowy niskonapięciowy procesor, 8GB pamięci i został już wyposażony w 256GB dysk SSD. Za generowanie grafiki odpowiada karta graficzna GeForce MX150-do podstawowych gier wystarczy, a obniżając rozdzielczość/detale powinna uciągnąć i Wiedźmina 3.

Owszem, cieszę się że się ze mną zgadasz, ale usuń proszę swój link gdyż podałem go wcześniej :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5-7300HQ >> i5-8250U - to tak dla jasności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5-7300HQ >> i5-8250U - to tak dla jasności.

Dla jasności to polecam nie wprowadzać ludzi w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności to polecam nie wprowadzać ludzi w błąd.

Hahaha no to się pośmialiśmy.

 

15W vs 45W - https://ark.intel.com/compare/97459,124967

Łapią "power limit throttling" przez limitu TDP oraz wydajności układu chłodzenia.

 

Tylko w niektórych można podnieść cTDP do poziomu 25W, ale muszą mieć dobre chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że odkryłeś takie coś jak TDP ale to nie wszystko co decyduje o wydajności procesora. Na pewno nie sprawia, że 4/4 i5 staje się lepszym wyborem niż 4/8 i5 z mniejszym TDP. Są porównywalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego wynika że 7300HQ zdecydowanie przegrywa z niskonapięciowym 8250U

Bo ten benchmark trwa kilka minut a nie 10-15 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ten benchmark trwa kilka minut a nie 10-15 ;)

A w jakich to zastosowaniach domowych CPU będzie obciążone 100% przez chociażby te 10-15 minut ?

BO jeśli masz na myśli gry to testowałem dokładnie ten model który polecam przez dwa tygodnie i żadnych problemów nie doświadczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zależy od chłodzenia właśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zależy od chłodzenia właśnie

 

W Lenovo IdeaPad tego nie doświadczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam laptopa na studia, które uciągnie jakieś gry bez problemu (przykładowo Wiedzmina 3 w niskich, średnich, niższa rozdzielczość)

Czyli taktowanie na 1,6GHz + grafika na taktowaniu niższym niż bazowe ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś kiedyś ten laptop na oczy czy jedynie obrazki w internecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś kiedyś ten laptop na oczy czy jedynie obrazki w internecie ?[/url]

 

- daj takie ale z taktowaniem procesora i grafiki ;)

 

 

MSI GV62 i5-7300HQ/8GB/1TB MX150

Dominicz3k przemyśl sobie, czemu ten MSI jest droższy, czytałeś to co napisałem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem, teraz przeczytałem drugi raz (ogólnie czytałem o lenovo, ponoć są problemy z serwisem) a to co mówisz o CPU również trochę mnie odsuwa teraz, czyli Twoim zdaniem ten MSI będzie lepszym wyborem?

 

Teraz czytam o tym MSI GV62, podobno jest głośny gdy jest obciążony.

Z tego co czytałem w Twoich poprzednich wypowiedziach że w lenovo wystepuje ten power limit throthing - dokładnie nie wiem co to jest, z tego co udało mi się wyczytać kultura pracy jest wtedy dużo gorsza.

 

PS: Prosiłbym jeszcze o jakieś lepsze laptopy w podobnej cenie (do 3000 zł nowy) będę patrzył za takimi może trafie na jakąś okazje :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS FX503VD-E4082 i5-7300HQ/8GB/1TB GTX1050 -2999zł

Typowo gamingowy model z kartą graficzną GTX 1050 4GB i dyskiem SSHD FireCuda o pojemności 1TB. Ma miejsce na dysk SSD. Oczywiście z powodzeniem nada się również do pracy i multimediów.

 

Lenovo Ideapad 520-15 i5-8250U/8GB/256 MX150 Szary -2999zł

Z Lenovo zobacz Ideapada 520 na matrycy IPS z kartą graficzną MX150 i SSD 256GB. Laptop ma podświetlaną klawiaturę. Podsumowując 520 to wyższy model od 320 z lepszą matrycą i lepszym audio Harman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W Windows będziesz miał zawsze ciemno w HDR W grach będzie okej. 
    • Matko boska jak ja miałbym coś takiego na moim 34DW to by mnie krew zalała 😶 bo nie małe pieniądze wydałem na tewn monitor ale warto było zero problemów 
    • Ile czujników masz na płycie głównej ? FanControl wykrywa wszystko, co płyta udostępni nawet te czujniki, które nie są wyprowadzone jako gniazda FAN na płycie głównej. Nie sugeruj się nazwami FAN, bo FanControl je może zamienić. Trzeba samemu określić które gniazdo FAN na płycie odpowiada danemu odczytowi w FC. Nie znam Gigabyta, ale nie widzę sensu, żeby Gigabyt nie współpracował z FC.
    • Jednak ten chat jest głupi  Ty o asteroidach, a on o sterydach  
    • Jest już niewiarygodnie pięknie i wspaniale, ale będzie jeszcze cudowniej i ideologicznie wspanialej, to jeszcze nie koniec: pięciokrotnie (!) przesuwano wprowadzenie pełnej kontroli importowanej żywności. Cztery lata po (!) brexicie, dopiero od następnego wtorku, będą obecne kontrole fizyczne, ale zapowiada się, że będą wprowadzane stopniowo (hehehe), żeby dać biznesom czas na dostosowanie się. Ponieważ UE się nie pitoliła, kontrole żywności sprowadzanej z UK do UE zaczęły się od razu. Co ubiło 80-90% wolumenu eksportu w przypadku niektórych biznesów (pisząc z pamięci przykłady: jakieś chyba tam sery, produkty z grzybów). Do tej celebry sukcesu można dołożyć przykładowo jeszcze sprawę Irlandii Północnej, w której przez lata próbowano wprowadzić nowy wynalazek: Kontrolę Celną Schrodingera - czyli taką kontrolę, która jednocześnie istnieje i jej nie ma. UK "mainland" chciał kontroli, UK "ireland" reagował paniką na samą myśl o kontrolach. W związku z tym rząd tam się obraził na rząd "główny" i odmówił pracy. Foszek przez lata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...