Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Heracrash

GTX1060 6 GB nie działa jak powinna.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Jestem posiadaczem sprzętu :

 

Zasilacz 700W Chieftec

Grafika GeForce GTX1060 6GB ARMOR OCV1

Dysk SSD 128GB Vertex ( HDD zostawiam dla siebie )

Pamięć 16GB RAM DDR4

Procesor Intel i5 6500 (4x3200)

Płyta Główna MSI B150 PC Mate

 

Problem polega na tym, że grafika działa jak jakiś stary GTX z 2005 roku, krawędzie w grach niewygładzone, sam render bardzo średni żeby nie powiedzieć brzydki.

Kompa kupiłem prawie 2 lata temu, wszystko chodziło jak należy, gry typu GTA 5 chodziły na ultra bez żadnego zarzutu, wszystko wyglądało świetnie, lecz od jakiegoś pół roku mam problem z kartą i zupełnie nie wiem gdzie szukać pomocy.

Kartę oddałem na serwis ponieważ uznałem, że zwyczajnie się zepsuła, jednak wróciła z serwisu gdzie nie stwierdzono żadnego uszkodzenia.

Próbowałem x razy re-install różnych sterowników - nie pomogło, bawiłem się również ustawieniami Nvidia na wszystkie możliwe sposoby - efekt ten sam.

 

Czy ktoś może mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbym postawić świeży system. Dla testu nawet inny niż używany obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ty ze zintegrowanej korzystasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba warianty sprawdzone na samym początku problemów, laikiem nie jestem, nie aż takim.

Ale dzięki za pomoc.

Ktoś, coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w panelu sterowania nvidia w "Ustawienia 3D" masz przesunięty kursor z pozycji "Jakość" do pozycji "Wydajność", bo wtedy linie krzywe robią się postrzępione i tracą gładkość.

Może to problem z kablem z GPU do monitora. Kiedyś też siadła mi nagle ostrość i okazało się, że winnym był kabel, wymiana kabla na nowy rozwiązała problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w panelu sterowania nvidia w "Ustawienia 3D" masz przesunięty kursor z pozycji "Jakość" do pozycji "Wydajność", bo wtedy linie krzywe robią się postrzępione i tracą gładkość.

Może to problem z kablem z GPU do monitora. Kiedyś też siadła mi nagle ostrość i okazało się, że winnym był kabel, wymiana kabla na nowy rozwiązała problem.

 

Tak jak pisałem, ustawienia Nvidii przestudiowałem jak żule wino pod sklepem, wszystkie warianty sprawdzone i bez rezultatu.

Co do kabli też wszystko sprawdzone i wciąż to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może winnym jest monitor a nie GPU, jaki masz monitor? (może ma już swoje lata i kończy swój żywot) Jak masz pod ręką jakiś inny monitor to podłącz pod niego kompa i zobacz czy nadal będzie kicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten serwis to autoryzowany był czy u pana mariana?

 

Serwis Nvidii, wysłane do nich przez sklep Apollo w Rzeszowie.

Monitor to nowa Iiyama x2783HSU, na poprzednim AOC v2369vm chodziło tak samo.

 

Screenshoty z gry Ring of Elysium wszystkie ustawienia na HIGH, polecam zoomnąć sobie, dokładnie widać brak wygładzania :

 

https://www47.zippyshare.com/i/BWt010YS/46814/20180624_125647_1.png

https://www43.zippyshare.com/i/KV5Ha3Rz/49629/20180624_125724_2.png

https://www43.zippyshare.com/i/0HhUouAh/28676/20180624_130026_6.png

 

Jeśli to będzie mało to zainstaluję ponownie Project Cars 2, tam to było jeszcze bardziej widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej gry to nie znam, ale nic strasznego tu nie widzę poza słabym AA. Z tego co na szybko zerknąłem w google to ta gra jest w takiej fazie, że nie ma co się dziwić, że wygładzanie jest lipne.

 

W GTA V jak włączysz MSAA x2 lub x4 to też krawędzie postrzępione?

 

Do tego grasz na 27" przy 1080p, duża plamka, więc z automatu krawędzie i obraz będą gorzej wyglądać, niż na 24", a w porównaniu do 1440p 27" będzie bardzo duża różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej gry to nie znam, ale nic strasznego tu nie widzę poza słabym AA. Z tego co na szybko zerknąłem w google to ta gra jest w takiej fazie, że nie ma co się dziwić, że wygładzanie jest lipne.

 

W GTA V jak włączysz MSAA x2 lub x4 to też krawędzie postrzępione?

 

Do tego grasz na 27" przy 1080p, duża plamka, więc z automatu krawędzie i obraz będą gorzej wyglądać, niż na 24", a w porównaniu do 1440p 27" będzie bardzo duża różnica.

 

Jak grałem w GTA przed tymi dziwnymi zmianami to pamiętam, że wygładzanie i refleksy świetlne były przekozackie, a gra chodziła ultra płynnie - przez cały czas trwania scenariusza NIGDY się nie zacięła.

Teraz mam wrażenie, że nawet podkręcanie wszystkich parametrów nie wpływa na wygląd, a gra wiesza się przy kręceniu bączków samochodem, gdzie wcześniej nigdy nie było z tym kłopotu.

Co do pytania o MSAA nie jestem w stanie udzielić pewnej odpowiedzi ponieważ od dłuższego czasu nie mam GTA na dysku, ale jestem przekonany, że nadal będzie widać postrzępione krawędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę na pewno, nie ma idealnych metod wygładzania.

 

Witcher 3 też ma bidne wygładzanie i widać migające krawędzie, no w 4k+ jest już całkiem przyzwoicie :E

 

Imho zainstaluj jeszcze raz GTA V tam masz MSAA od x2 do x8. Więc jak będziesz przełączał pomiędzy trybami powinieneś bez problemu zauważyć różnicę.

Aczkolwiek przy 1060 to raczej więcej niż msaa x2 nie dasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witcher 3 też ma bidne wygładzanie i widać migające krawędzie, no w 4k+ jest już całkiem przyzwoicie :E

 

Pierwsze słyszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchom DSR w sterowniku NV, zaznacz "x4.00", przestaw suwak z 33% na 0% i w grze ustaw rozdzielczość 4k.

Powinno pomóc z krawędziami.

Jak nie, dodaj nieco procentów na pasku (albo włącz FXAA zamiast MSAA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...