Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zdyl

Karta graficzna pod stary sprzęt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :)

 

Postanowiłem odświeżyć swojego starego kompa, żeby odpalić parę tytułów. Procek Phenom II X4 i 8GB ram.

Szukam jakiejś taniej używki, już dawno wypadłem z obiegu i nie wiem co teraz warto wziąć :D

Powiedzmy coś za 200-300zł, im taniej tym lepiej, bo wiem że reszta sprzętu wiekowa :P

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to mam GTX 650 Ti na sprzedaż za 220 złotych, karta też swoje lata ma, więc styknie do lżejszych gierek, albo tych średnich na najniższych detalach, polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry pokroju CSGO BF3, stare Black Opsy. Kiedyś mialem 560 i bylem zadowolony, ale to są już leciwe karty i myślałem nad czymś nowszym trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 300zl to kupisz gt1030 nowke, ewentualnie polowac na uzywanego gtx750ti.

 

Widze ze nawet gt1030 podrozala :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KLIK

 

Coś takiego byłoby ok? Jakieś inne propozycje? Jak sprawa wygląda z Radeonami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda, że w części tytułów DX11 czeka Cię narzut CPU. Ale jak jest coś świeżego, np. Far Cry 5, to gra ma na 7850 ~30 vs 20 FPS na 750 Ti. Tylko FC5 Ci chyba nie odpali na tym CPU. Instrukcji do Denuvo nie ma.

Najtaniej zasadniczo kupisz GTX 660, bo mało ludzi to chce, i możesz wyhaczyć okazję. Poziom 750 Ti.

Ew. może być okazja na 7850 2GB, dobrze się kręci (kwestia też PSU).

Ogólnie ta cena za 750 Ti nie jest zła. One trochę potaniały ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Chyba jednak zdecyduje się na tego 750ti. Powołując się na @deton24 - odpuszczam Radeony. 660 to już trochę starsza konstrukcja, cenowo widzę podobnie jak 750ti, jest sens brać ją pod uwagę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustrzelisz nawet za 240 zł, to nadal jest to 100 zł taniej niż tamta 750 Ti, a niekoniecznie mniej wydajnie. Choć gorsze OC i gorzej się zachowuje po przekroczeniu 1.5GB VRAM.

Zobacz sobie na aukcje jakie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

660 jest wydajniejsza od 750 ti, miałem tą kartę jakieś 3 lata i mogę polecić. Możesz też szukać okazji 660 ti / 670 / 760

w radeona się nie pchaj przy tym procesorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

660 jest wydajniejsza od 750 ti, miałem tą kartę jakieś 3 lata i mogę polecić. Możesz też szukać okazji 660 ti / 670 / 760

w radeona się nie pchaj przy tym procesorze.

 

Dokładnie GF 670/760 to rozsądne minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto dodac ze gtx 660 to 5 letnia grzałka ktora ciągnie 300W pod obciążeniem, nawet jak zaoszczędzi parę zl w stosunku do 750ti to szybko mu się zwróci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto dodac ze gtx 660 to 5 letnia grzałka ktora ciągnie 300W pod obciążeniem

 

poke.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie ten sam, albo i mniejszy pobor energii pod obciążeniem jak w 7850, w zależności od tytułu.

Cena 750 Ti jest dobra, i też karta nieźle się kręci, choć za jakieś 50 zł wiecej masz GTX 950 i 10 FPS więcej np. w BF4 ~38 vs 40, i jeszcze większe możliwości OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suma sumarum zamówiłem coś innego, mianowicie 1050, nową za 499zł. Może na wyrost, ale na zime/wiosne planuję rozbudowę pieca :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...