Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bartlomiej1987

Reklamacja zasilacza Corsair bez paragomu

Rekomendowane odpowiedzi

WItam,

Kupiłem używany zasilacz corsair HX1000i , i po roku użytkowania spaliło mi 2 wtyczki...

Nie mam paragonu zakupu , ale wiem że zasilacz taki ma 7 lat gwarancji.

 

Mogę go jakoś zareklamować?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sata w koparce popłynęły?szczerbaty.gif hx-i ma 10 lat gwarancji... ale Ciebie to nie dotyczy, bo nie masz paragonu - także trzeba nowe okablowanie zrobić samemu albo komuś to zlecić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sata w koparce popłynęły?szczerbaty.gif hx-i ma 10 lat gwarancji... ale Ciebie to nie dotyczy, bo nie masz paragonu - także trzeba nowe okablowanie zrobić samemu albo komuś to zlecić

Niekoniecznie trzeba mieć paragon. Ostatnio reklamowałem dysk OCZ. Padł dosłownie w ostatni dzien gwarancji. Nie prosili mnie o nic tylko numer seryjny etc. potem ładnie wszystko poszło. Z prockami też nie ma problemu. Na miejscu Bartlomiej1987 próbowałbym uderzyć do supportu normalnie podać wszystko do RMA i być dobrej myśli bo w sumie i tak już nie ma nic do stracenia.

P.S dobrą praktyką jest zbierać skany rachunków/pdfy w jakimś bezpiecznym miejscu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale spaliło mi również styki (albo conajmniej plastiki) w zasilaczu... ( dwa gniazda na samym dole po lewej stronie)

 

 

 

zdjęcie

efekty nieumiejętnego kopania...

 

Niekoniecznie trzeba mieć paragon. Ostatnio reklamowałem dysk OCZ.

czy omawiany zasilacz jest firmy ocz?szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te zasilacze spoko ciągną 10lat, ale nie pracy 24h, do tego są inne modele, skontaktuj się z suportem, wyślij nr seryjne i na 99% jedyne co to pokryjesz koszty transportu do corsaira, a do samej reklamacji wedle prawa nie jest wymagany paragon od jakiegoś czasu.

https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=11630

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

nie rób nadziei... po co pisać, jak się nic u korsarzy nie reklamowało - odpowiedź od nich jest prosta: bez dowodu zakupu cmoknij się w pompkę

 

a przepisy uokik dot. sprzedawców, a nie producentów (Ci nie muszą dawać żadnej gwarancji na swoje produkty konsumentowi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U corsair bez paragonu ?

Zapomniij

Mało tego kumpel kupił kiedyś zasilacz corsair w małym lokalnym sklepiku

Zasilacz padł po 3,5 roku seria AX

Corsair odmówił wymiany bo nie kupił u autoryzowanego sprzedawcy :E

Pomimo że paragon fiskalny był ze sklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet z dowodem zakupu powinni odmowic naprawy - uszkodzenie z winy uzytkownika - jak sie podpina wiecej niz 1 riser do takiego gniazda to tak wlasnie jest

 

 

pod 8 gpu powinno sie podlaczac tak

 

https://abload.de/img/yt19bkwl.jpg

 

czyli trzeba dorobic:

- kabel 6pin @ 4pin do cpu

- 2x kabel 8pin @ 4x 6pin do riserow

 

i masz problem z głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam,

Kupiłem używany zasilacz corsair HX1000i , i po roku użytkowania spaliło mi 2 wtyczki...

Nie mam paragonu zakupu , ale wiem że zasilacz taki ma 7 lat gwarancji.

 

Mogę go jakoś zareklamować?

 

Pozdrawiam

 

Odezwij się do sklepu, jak płaciłeś kartą/przelewem to jesteś w stanie określić dokładnie dzień zakupu. Poproś o duplikat paragonu. Ja ostatnio w komputroniku dostałem taki duplikat po pół roku bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwij się do sklepu, jak płaciłeś kartą/przelewem to jesteś w stanie określić dokładnie dzień zakupu. Poproś o duplikat paragonu. Ja ostatnio w komputroniku dostałem taki duplikat po pół roku bez problemu.

 

"Kupiłem używany zasilacz"

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok :) To zostaje sprzedawca i jego dobra wola aby podzielił się kopią paragonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tylko jedną opcje u corsair...

 

Jak sciemnisz, że paragon wyblakł od swiatła lub, że pies zeżarł i dobrze z głową to napiszesz do supportu to zrobią wymiane, niestety nowy sprzęt będzie z anulowaną gwarancją.

 

szansa 50% jak dobrze trafisz zapytają gdzie kupiony i czy aby nie od osoby trzeciej więc tu też trzeba z głową np. poszukac sklepu który upadł i był przynajmniej sredni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...