Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Oneiros

Porownanie dwoch laptopow

wybor  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. ktory zestaw zostawic?



Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim, przyszedlem z prosba. Zaraz mam dwa laptopy w domu, jeden musze oddac rodzinie a nie za bardzo wiem ktory jest lepszy, bo szczerze powiedziawszy jestem kompletnym laikiem w sprawie sprzetu i cyferki porownania itp nic mi nie mowia :kwasny:

 

Moze zaczne od tego do czego cchcialbym uzywac tego laptopa? Do gier ;) na tym ktorego aktualnie uzywam smiga mi calkiem ok Skyrim i te gre bym ustawil jakie tako maksimum, oczywiscie nie na ultrahd. Drugiego laptopa nie mam jeszcze w rekach czekam dopiero na przesylke wiec nie moge tak po prostu odpalic tej samej gry i zobaczyc, a oddac bede musial w zasadzie jakas godzine po otrzymaniu paczki

 

1 zestaw to spisuje z naklejki: Lenovo 17,3' notebook g710 3550m/4gb/1000gb/dvd-rw/7hp64x/gt820m

 

2 zestaw z wlasciwosci: packard bell intel core i3 3217u cpu 1.8ghz, 4gb ram, 1tb pamieci, 64 windows, geforce gt740m, inter r hd graphics 4000

 

Ktory bardziej sie oplaca mi zostawic i czym sie roznia, co na nich odpale mniej wiecej? Jakby to bylo zycie to bym wam piwo postawil za odpowiedz ale no tak to po prostu przyjmijcie dobre slowo i podziekowania. Ten drugi laptop mam od paru lat pierwszy byl uzywany tylko w biurze do tabelek itp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do gier lepszy będzie ten z gt740 (drugi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na procesor nr1 ale oba beznadziejne konstrukcyjnie, no i przez tyle czasu nie rozbudować żadnemu z nich RAM-u do 8GB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na procesor nr1 ale oba beznadziejne konstrukcyjnie, no i przez tyle czasu nie rozbudować żadnemu z nich RAM-u do 8GB ;)

ta, tylko 820 jest słabsze jakieś dwa razy od 740gt.

Procesor nie robi żandnej różnicy tu a 8GB nie przyda się do NICZEGO bo jak zabraknie ramu gdziekolwiek to cpu/gpu już dawno nie dadzą rady wcześniej.

Nie pisz głupot ludziom.

Miało być do gier = lepsze gpu wygrywa.

 

I chyba nawet autor sobie zdaje sprawy, że maxem tych laptopów jest właśnie skyrim i podobne.

 

PS. w porównaniu pentium vs celeron idą łeb w łeb, więc "ze względu na proc" traci sens też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie wiem ze wiecej nie da sie uruchomic, chociaz dziwne bo skyrim mi chodzi lepiej niz np taki fallout new vegas albo oblivion :/ a przeciez sa starsze.

 

i gdybym umial zmienic sobie ram na wiecej to moze bym to zrobil, ale nie umiem bo w domu mialem tylko konsole... a tam sie nic nie wymienialo. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem też lepszy będzie drugi-jest tam procesor i3- 2 rdzenie i 4 wątki.

W tym pierwszym siedzi natomiast Pentium 3550M.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden i drugi to średni wybór. Napisz coś więcej o swoich wymaganiach i jaki budżet posiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden i drugi to średni wybór. Napisz coś więcej o swoich wymaganiach i jaki budżet posiadasz.

 

scratchhead.gif

Budżet =0

 

Zaraz mam dwa laptopy w domu, jeden musze oddac rodzinie a nie za bardzo wiem ktory jest lepszy, bo szczerze powiedziawszy jestem kompletnym laikiem w sprawie sprzetu i cyferki porownania itp nic mi nie mowia :kwasny:

 

Ktory bardziej sie oplaca mi zostawic i czym sie roznia, co na nich odpale mniej wiecej?

Do czego:

Do gier ;) na tym ktorego aktualnie uzywam smiga mi calkiem ok Skyrim i te gre bym ustawil jakie tako maksimum, oczywiscie nie na ultrahd

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...