Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

manio666

Acer XB241 warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

za niedługo będę kupował gtx 1080/1080ti gram ogólnie we wszystko od Wiedźmina przez Total War, dirty rally aż po bf4/rainbow six siege czy inne fps.

Chciałbym monitor uniwersalny i FHD z tego względu, że chcę jak najdłużej utrzymać fajną liczbę klatek w najnowszych grach do tego by się również przydał g-sync, bo nie każdy tytuł będzie miał 100fps+ nawet z topową kartą :) nie mam dużych wymagań co do matrycy, ale nie chciałbym też największego gówna, bo czytałem, że z matrycami TN jest źle, ale z tych złych chciałbym w miarę dobrą (mam wrażliwe oczy więc IPS tak czy tak odpada, bo jest dla mnie oczojebny)

 

Czy ten acer xb241 jest dobry? szukam czegoś do 1500zł, a niby teraz jest akurat na niego promocja z 1900zł na 1400zł czy on zawsze tyle kosztuje?

z góry dziękuję za wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do twoich zastosowań warto, lecz jak kupisz 1080ti, zastanawiałbym się nad 240hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu, w żadnej grze (nowszej) nie osiagne tyle klatek, nawet 140+ będzie ciężko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecz w większości będziesz miał

 

To kwestia optymalizacji gier , nic nie zrobisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie ma sensu brać jak dla mnie 240hz.

Moje pytanie brzmi czy ten monitor jest dobry jeżeli chodzi o cene do jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic innego w tej cenie ze 144Hz i g-sync nie znajdziesz. Jest jeszcze bliźniaczy AOC G2460PG. Możesz jeszcze pomyśleć o 100+Hz monitorach na matrycy VA, ale już bez g-sync. No i matryca VA, wg mnie, średnio nadaje się do gier, szczególnie fps, przez efekt smużenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zależy mi na g sync, to co, mogę śmiało zamawiać? Jeszcze tylko zobaczę czy dają gwarancję na bad pixels

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zwrócić zamów sobie w morele net

 

AOC AG241QX ja bym wziął tego

 

Dopłacać 300zl do g-sync to bezsens, pamiętaj tearing na 120fps+ to nie jest już tak jak na 40-60fps. Jeśli chcesz przyszłościowo to ja bym brał wqhd , uwierz że różnica bardzo dużo robi , full HD zanieldugo będzie już przestarzałe .

 

A wqhd na 24 całe to igiełka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sam nie wiem co robic, zdania są podzielone jedni mówią, że g sync to strata hajsu, drudzy, że g sync to cudo.

 

 

Jeżeli mówisz, że jest duża różnica, to mogę dopłacić te kilkaset złotych, bo monitora sie nie zmienia co dwa lata, a ten sam monitor tylko w qwhd kosztuje 1800zl, ale czy różnica jest az tak duza jak mówisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, za rok 2 full HD przejdzie do lamusa i będziesz żałował że nie masz wqhd. Apropo tearnigu , w grach CS, fortnite , gdy ten FPS jest wysoki, tearnig jest praktycznie nie zauważalny. Ustaw sobie opcje powiedzmy w grze osiągasz 130+- FPS , ustawiasz sobie odświeżanie monitora na 120hz w panelu NVIDIA , i ograniczanie fps do 120, wtedy jak masz stabilne 120 to 1 klatka przypada na 1hz , a więc jeśli nie będzie spadków , to nie ma tearingu. Jeśli masz fundusze to jak weźmiesz tego predatora 24 wqhd razem z g-sync to będzie dobry wybór .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz panie kolego, ja w fps gram nudnymi wieczorami, a bardziej mnie ciągnie do sandboxow czy tam gier akcji, a w takich tytułach ciężko osiągnąć 100fps+ więc myślę, że g sync będzie ok, chyba kupię tego predatora wqhd.

Dzięki za pomoc, może ktoś jeszcze się wypowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...