Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nexusxd8

Słabe kolory

Rekomendowane odpowiedzi

AOC AG241QX Chcem kupić ten monitor, lecz opinie są niektóre, że po wyjęciu z pudełka trochę słabe kolory, jeśli skalibruje kolory przy użyciu pomocy windowsowego kalibratora. Niektórzy mówią że na 24 całe 2k to trochę za dużo, ale popatrzcie przecierz na iMac 21 cali w 4k! Na 24 nie będzie po prostu widać pikseli (wiem że na full HD tez nie widać) ale jak jest w cenie to wolę brać 24 cale 2k. Może ktoś mi wytłumaczyć co mają na myśli ludzie którzy mówią że to za duża rozdzielczość na taką matrycę?

 

Wolę indywidualnie kalibrować, wtedy będą lepsze kolorki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macOS dobrze się skaluje, Windows nie tak dobrze, a starsze programy w ogóle. W dodatku monitor 2.5K, a nie 2K, bo 2K to FullHD.

Ludzie mają na myśli to, że w starszych programach bedziesz miał tekst wysokości 2-3mm a jak zwiększysz rozmiar interfejsu w Windowsie, to znikną Ci niektóre przyciski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie kalibrację. Jak się nie podobają kolory, pobaw się w menu monitora...potem wszystko zresetuj do wartości fabrycznych i znowu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiakufal dzięki że mi wytłumaczyłes o co z tym chodzi, lecz ja nie używam starszych programów. Jakiś Sony Vegas i gry, apropo fortnite, na Wqhd będzie wyglądał tak samo jak na full HD?

 

Jagular db pomysł xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo jeszcze tematów założysz? Co do maca to w macOS masz faktycznie działające skalowanie, tak samo jak na Androidzie. Jeśli chodzi o kalibrację TN to niewiele Ci to da bo kolory i tak będą sprane jak kiepskiej jakości czarna bluzka po praniu :E To co możesz głównie zrobić w przypadku TN to podciągnąć gammę do bardziej sensownego poziomu 2.2 a nie 1.8 jak ma ustawione większość monitorów typu TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XDDDDD

 

ale jesteś męczący, bez obrazy, tyle tematów przez tak krótki czas to chyba nikt tu nie założył :E A tutaj pozostaje czysto indywidualne podejście, jeden będzie wolał 240hz, drugi wqhd 144hz. Zależy czy Ci zależy na większej rozdzielczości na tak małej matrycy, czy jednak FHD(i szybsze odświeżanie).

 

 

Dla przykładu - ja bym nie brał WQHD na matrycy 24"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thiz czemu uważasz że taka rozdzielczość jest słaba na taką matrycę? Chodzi ci o skalowanie?

 

Autor pisze że ma 1060, a 240hz do tej karty to trochę bezsens, wiem że będzie płynniejszy obraz ale na tej karcie mało jakie gry tyle osiągnąm. Ja bym radził jednak brać wqhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież 240 Hz to głównie do gier "e-sportowych", w których 1060 spokojnie wyciśnie te 240 klatek. Chyba nie grasz w Wiedźmina 3 w 240 fps bo i po co?

 

Nie ma uniwersalnego monitora i być może nigdy nie będzie. TN 120+ Hz jest najlepsze do szybkich gier sieciowych (najniższe opóźnienie), IPS do gier dla jednej osoby i filmów (dobre kolory i kąty widzenia). Rozdzielczość ma drugorzędne znacznie, ale im wyższa, tym większe wymagania co do karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1060 do qhd 144hz to jeszcze gorszy pomysł. Chcesz lepsze kolory niż TN i 144hz w cenie 1400 zł bez pikselozy to kup monitor 24 cali 144hz full hd z matrycą VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak uważasz ja sam posiadam 24 wqhd i bardzo fajnie, czasem tylko detale zniżę i jest gites. Płacisz dużo za zakrzywiony ekran, do oglądania filmów z kilku metrów to już dupa bo w kilka osób nie można pooglądać. 240hz za słaby na kartę 1060 a wqhd pojdzie ;)

 

Kartę zmieni kilka razy a monitor jest na lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak gram w tej chwili na qhd, ale mniejsza o to. Czy mi się wydaje czy ty proponujesz monitor TN jak autor chce lepsze kolory? Prawda jest taka że sam monitor 27 cali qhd 144hz ips kosztuje więcej niż 1400 zł jak zakładał jego budżet w poprzednim temacie. Do tego jak ma zmienić kartę graficzną teraz to znowu potrzebne są pieniążki. Monitor również można odsprzedać w przyszłości, nie tylko kartę graficzną. Zresztą autor jest bardzo niezdecydowany skoro zakłada 5 tematów i sam nie wie czego chce albo zwyczajnie trolluje. Temat będzie się ciągnął tygodniami w ten sposób. Monitor stricte do gier ma zazwyczaj gorszą jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ips w cenie 1400zl niema co liczyć razem. 144hz popieram. Trzeba brać tn lub va

 

A co z tym smuzeniem na va i czy kolory naprawdę są lepsze?

 

Ja bym to rozpatrywał tak: w tym aoc niema tragedii z tą matrycą tn mamy za to wqhd

 

https://www.mediaexpert.pl/monitory-led/monitor-samsung-curved-qled-lc24fg73fquxen,id-991664?gclid=CjwKCAjwgr3ZBRAAEiwAGVssnedZviGHOsHl7o-TK0_gY-IXfosxcQMnsWBysYP7S5GmNJ3qlAlVXRoCLP8QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CK2zyJT47NsCFRzKsgodeHcBCQ a tutaj w full HD matryca va, pdoobno Samsung dobre robi ;D

 

Ja bym to rozpatrywał tak: w tym aoc niema tragedii z tą matrycą tn mamy za to wqhd

 

https://www.mediaexpert.pl/monitory-led/monitor-samsung-curved-qled-lc24fg73fquxen,id-991664?gclid=CjwKCAjwgr3ZBRAAEiwAGVssnedZviGHOsHl7o-TK0_gY-IXfosxcQMnsWBysYP7S5GmNJ3qlAlVXRoCLP8QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CK2zyJT47NsCFRzKsgodeHcBCQ a tutaj w full HD matryca va, pdoobno Samsung dobre robi ;D czyli trzeba wybrać , lepsze kolory czy większa rozdzielczość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Outleta weź ze wszystkim lepiej .

 

Jak pytasz o różnice w Fortnite, to na VA balon startowy jest mniej wyschodkowany w kolorach.

 

Na VA lepiej widać przeciwników w ciemniejszych miejscach.

 

Na UWQHD widać 30% więcej obrazu na boki. Dużo wygodniej wyglada się zza winkla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Samsunga o niebo lepsze kolory, w tym aoc jest qhd ale zobacz ile płacisz za tą rozdzielczość , full HD wystarczy a będziesz miał super kolorki ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor z ekranem TN nie może mieć fajnych kolorów xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...