Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kaboomsky

Samsung 860 evo - dziwne wyniki testów

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Postawiłem nowy system na nowych bebechach, jednak nie mam pewności czy wszystko hula jak trzeba. Najwięcej zastrzeżeń budzą wyniki w benchmarkach.

Płyta Asrock Extreme 4 Z370. Aktywowany Intel Rapid Storage. Podłączony zwykłym kablem sata3. W załączniku dziwnie kosmiczne wyniki w ATTO, crystaldisk pokazuje podobnie. Co mam zrobić żeby uzyskać realne wyniki testów dla tego dysku?

post-596787-1529780516241_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Powiem jedno jak masz wgrane uefi z załatanym Spectre i Meltdown to wywal Intelowski RST bo są problemy z wydajnością. Dziwne że na sterowniku wbudowanym w system tego problemu nie ma. Do tego Intel ma w zwyczaju wypuszczać niedopracowane i mocno wadliwe drivery RST.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączałeś tryb rapid w aplikacji samsungowej?

 

Samsung Magician? Nie widziałem takiej opcji w tym programie. A Rapida zainstalowałem i aktywowałem po ściągnieciu sterownika ze strony Asrocka. po instalacji to się nazywa "Technologia Pamięci Intel Rapid".

 

Powiem jedno jak masz wgrane uefi z załatanym Spectre i Meltdown to wywal Intelowski RST bo są problemy z wydajnością. Dziwne że na sterowniku wbudowanym w system tego problemu nie ma. Do tego Intel ma w zwyczaju wypuszczać niedopracowane i mocno wadliwe drivery RST.

 

Ok, przetestuję to. Niemniej dziwi mnie fakt tych wyników w testach. Widziałem testy z włączonym rapidem w których wydajność nie wzrastała sztucznie o setki procent, więc nie wiem czy coś innego jeszcze nie jest na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno jak masz wgrane uefi z załatanym Spectre i Meltdown to wywal Intelowski RST bo są problemy z wydajnością. Dziwne że na sterowniku wbudowanym w system tego problemu nie ma. Do tego Intel ma w zwyczaju wypuszczać niedopracowane i mocno wadliwe drivery RST.

 

Na tym screenie raczej można stwierdzić, że z wydajnością nie ma problemów wręcz odwrotnie :E.

Ja latam na świeżym RST i żadnych problemów z SATA nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...