Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Failer

Pomoc w skompletowaniu graj-pudła 3200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poniewaz mój stary 12 letni komputer postanowił umrzeć (padły sloty RAM), trzeba poskładać nowy zestaw grający.

Jako że nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, postanowiłem wesprzeć się artykułem z PCLAB: https://m.pclab.pl/art52777-15.html

 

Odpowiada mi zestaw za 3200zł:

 

 

 

procesor Intel Core i3-8100

Płyta główna MSI B360M PRO-VD

GPU Gigabyte Geforce GTX 1060 6 GB WindForce II OC

RAM Crucial 8GB Ballistix Sport LT

Zasilanie SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W

Dyski Toshiba p300 1GB i Goodram cx300 SSD 240GB

 

 

 

Nie odpowiada mi jedna rzecz. Płyta główna z tego zestawu ma tylko dwa sloty RAM. Ponieważ nie mam w zwyczaju wymieniać komputerów co trzy lata, dwa sloty RAMu sprawią, że upgrade RAMu za rok lub dwa będzie bardzo kosztowny. W końcu zakup kości 2x 8GB będzie bardziej kosztowny niz dołożenie kolejnych 2x 4GB.

 

I z tym mam problem. Jak już mówiłem ekspertem nie jestem więc ciężko znaleźć mi jakis zamiennik. Wujek Google mówi że do ICE COFFEE jest kilka różnych typów płyt, najlepsze wydaje się B350m albo H370m (z370 wydaje się przesada jak na moje potrzeby) ale nie mogę znaleźć niczego poniżej 600zł.

 

Komputer ma być głównie do grania, więc taki zestaw potrzebuję. Monitor planuje zakupienie FHD, ale to w późniejszym terminie,

 

Mógłby ktoś pomóc w wyborze jakiejś płyty?

 

EDIT___

 

Znalazłem płytę główną o wdziecznej nazwie Gigabyte B360M DS3H, ale nie mogę znaleźć żadnych recenzji.

Ktoś jest w stanie powiedzieć mi parę słów na jej temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieważne, znalazłem "edytuj", to forum na telefonie ma pochowane przyciski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CX300 z miejsca odpuść, bardzo kiepski dysk na kościach TLC, zamień go na IRDM Pro 240GB na kostkach MLC z 5 letnią gwarancją, do tego trzyma transfery.

 

Supremo M2 tez bym olał, za 290zł masz lepszy PSU pod względem jakości i wykonania w postaci Seasonic Focus Gold 550W. w pełni modularny, cichszy, masz długi tryb półpasywny pracy wentylatora, do tego az 10 lat gwarancji.

 

Zrezygnuj z HDD na początek i dorzuć do i5 8400. Z płyt jak chcesz mieć cztery dziury na RAM celuj w B360M PRO-VDH, przy B360 i i5 8400 bierz RAM 2666MHZ bo taki wspiera kontroler procesora.

 

Podaj tez jaką masz obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa też idzie do wymiany, stara jest jeszcze starsza niż bebechy. Gdzieś z początku standardu ATX, czyli z 20 lat będzie miała. Przycisk startu nie działa (coś się wyłamało ( więc musiałem podmienić go z przyciskiem resetu, powyginane są zaczepy na parę rzeczy. W skrócie - też do wymiany. Obudowa z tego zestawu wygląda w miarę rozsądnie (głównie cenowo).

 

Myślałem o i5 8400, ale kosztuje prawie dwa razy tyle co i3, a i3 z 4 rdzeniami wygląda dosyć dobrze. Roznica w połączeniu z gtx 1060 będzie aż tak widoczna?

 

Myślałem o zrezygnowaniu z hhd, mam wkoncu stary hhd z poprzedniego kompa, ale tamten ma już swoje lata, i standard sata2, ale p300 1TB to tylko 150zl. Już prędzej kupię mniejszy SSD żeby potraktować go tylko jskog dysk systemowy, a resztę rzeczy podrzucam na hhd. Nie powinno być aż takiej różnicy w prędkości, nie? W końcu wiekszosc rzeczy które komp sobie czyta podczas gry i tak znajdują się na partycji systemowej. O ile się nie mylę...

 

Poprostu nie chce przekroczyć 3200zl, i tak muszę poczekać aż ceny GPU jeszcze spadną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...