Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zimmerman25

Problem z zestawem, co moze być przyczyną ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dopiero dołączyłem do forum, więc chciałbym wszystkich serdecznie przywitać.

Jakiś czas temu złożyłem taki oto zestaw:

 

Płyta główna: Asus STRIX X370-F Gaming, ATX, AM4, 4xDD

CPU: AMD Ryzen 7 1800x 3,6GHz AM4

GPU: Zotac GeForce 1080Ti 11GB, Blower

RAM: G.Skill FlareX 16GB (2x8GB)DDR4 3200Mhz

Zasilacz: Corsair CX650M 650W Modulair

Dysk HDD: WD Black 2TB 7200rpm 64MB SATA3

Dysk SSD: Goodram IRIDIUM PRO 480GB SSD 2,5" SATA

Obudowa: Corsair Carbide SPEC-03 White LED, ATX

Chłodzenie procesora: Noctua NH-U12S SE-AM4

 

Problem jest następujący, przy większości gier na max ustawieniach,po ok 30-40 minutach (w zależności od gry), komputer się wyłącza. Podświetlenie płyty świeci, wiatraki w obudowie również są podświetlone oraz "kręcą", lecz na monitorze wyświetla brak sygnału, przycisk reset znów go uruchamia. Komputer w spoczynku (tj. przeglądanie internetu, oglądanie filmów, słuchanie muzyki, bądź nawet uruchamianie średnio wymagających gier) nie sprawia żadnych problemów. Problem pojawia sie np. w grze WoT z max ustawieniami w wersji HD (rozdzielczość 1920x1080), gdzie przy 120-140FPS występuje problem. Rozwiązaniem tymczasowym okazało sie być włączenie opcji "V-sync", dzięki czemu utrzymuje stały poziom 60 FPS w grach. Z początku wydawało mi się iż problemem jest GPU, który sie przegrzewa. W programie OCCT puściłem test GPU na max obciążeniu, po 12 minutach utrzymuje stałą temperaturę 84-85 stopni. Wina zasilacza ? Chciałbym dodać, iż nie posiadam narzędzi/mierników/zastępczego zasilacza, aby sprawdzić czy problem zniknie... Mógłby mi ktoś coś doradzić co może być problemem? Ewentualnie jakieś inne rozwiązania ? Ręce mi już opadają, więc każda rada jest na wagę złota, a ma wdzięczność nieskończona. Dziękuję z góry za każdą odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź temperaturę karty i sekcje zasilania płyty głównej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W OCCT masz zakładkę Power tam się sprawdza zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z OCCT, właśnie zakładka Power supply, przy teście temperatury raczej w normie. Tylko TMPIN2 osiąga dość wysokie temperatury (60-65 stopni przy 5 minutach testu)

Pokombinowałem trochę z wentylatorami w BIOS'ie, gdyż CPUFan kręcił ciągle przy 300-400RPM. Po zmianie wartości PC zaczął sie wieszać po 2-3 minutach testu.

Może wykresy coś ułatwią...

 

 

CPU1

 

CPU2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...