Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pressure

Czy jest sens wymiany?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim , mam pytanie czy jest sens wymieniać obecny procesor na coś pokroju i7 bądź poszukać jakiegoś i5 z k ale tu doszła by jeszcze wymiana płyty , cała specyfikacja pc w sygnaturce , cenowo jakby dało radę zmieścić się w 350zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do reszty setu którą masz - średni.

 

jak trafisz coś w okazji na swoją podstawkę to tak - inaczej nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmniejszym kosztem wymiana na i7 2600. Zmiana płyty, ale zostanie na Sandy jest bez sensu więc wyżej to już tylko nowsza platforma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten i7 to koszt jakieś 350zł obecnie , może ciut taniej da się znaleźć a obecny procek sprzedam za 100+ jakoś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem niedawno i5 2400 na i7 2600 i mogę taką wymianę polecić. Dopłaciłem 200 złotych do tego interesu. U Ciebie pewnie wyjdzie jeszcze mniej bo i5 3470 jest nieco więcej wart niż i5 2400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej karty graficznej co posiadasz i7 bardzo wskazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co raz więcej tytułów korzysta z 8 wątków tak więc wymiana na i7 wskazana, szczególnie że koszt ok 350zł nie jest duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli grasz to po przesiadce z i5 na i7 bedzie mega zadowolony. Nie ma co sie zastanawiac, jak grac to tylko na i7(i5 8600 pomijam jako 'typowa' i5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać jak i7 4/8 jest przyszłościowa i wydajnościowa, wystarczy popatrzyć ile osób siedzi nadal na i7 z 2011/2012r. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to po wypłacie szukam i7 2600 a ten procek co mam sprzedam, dzięki za pomoc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem z i5 2500k na i7 2600 (bez dopłaty sie udało) oc przez mnożnik co prawda, ale, w starszych grach i tych nie korzystających z więcej niż 4 wątków wydajność praktycznie ta sama, natomiast gry typu bf-y, wd/wd2 , GTA5, nowy AC Origins czy FC5, stabilność mega wzrosła, zero jakiś dropów powodowanych 100% użycia proca (bo do 100 w ogole nie dochodzi hehe ;) ) przyjemność grania w bf-a po prostu teraz wgniata w fotel, aż sie dziwię , ze tego wcześniej nie zrobiłem

a tuż tuż bf5 z zwiększonym systemem zniszczeń (co tez pewnie obciązy cepa dodatkowo) i coraz więcej gier korzystających z 8 wątków (w końcu konsole mają 8 rdzeniowe jaguary, a większość gier to i tak porty z nich, albo robione wspólnie pod wszystkie platformy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jesli chce sie grac bez dropow no to potrzeba 4/8 lub 6/6. Zwykle 4/4 tez ok ale w niektorych tytlulach bedzie chrupac. Battlefield 1 to inna bajka bo tam winny jest windows 10 a nie gole 4 rdzenie. Bf1 ma problemy na prockach 2/4 ale 4/4 jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponował mi ktoś jeszcze Xeony typu E3-1230v2 , jest to coś warte? (4 rdzenie po 3.30GHz i 8 wątków)

Moja płyta je obsługuje więc chętnie czegoś się o nich dowiem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo co i7, tylko niektóre xeony to modele bez integry.

1xx0 i 1xx1 są bez integry

1xx5 i 1xx6 mają integrę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj i7 3770(k). I73770 s (eskę)sobie odpuść bo płyta nie umożliwia oc @3.9/4.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...