Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mhelkir

AOC AG271QG - bleeding

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jak myślicie, ile razy można oddawać monitor zanim firma z X w nazwie się wkurzy?

Zostawilibyście sobie taki egzemplarz? Poza tym jest ok, za dnia pewnie nie zauważę za mocno, z drugiej strony siedzę terazprzed kompem o 1 w nocy.

 

rivnfa.png

 

 

Wziąłem też dla porównania AG271QX i widzę wyraźnie że wolę IPS, tylko kurcze mógłby ten czarny mniej krwawić...

anyway, to będzie drugi okaz jaki im zwrócę, wraz z QXem trzeci... męczy mnie to już, dopłaciłbym nawet 500zł by mieć pewność że będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na QX-ie nie ma takich jaj. Tu masz IPSa więc przebieraj Panie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam teraz bo był czas, że miałem po kolei 4szt. wersji QX (została 1).

Czerń może nie jest jakąś wybitną czernią ale przynajmniej równomierna.

Pamiętam tylko, że zdjęcia robiłem na mojej jasności roboczej - dokładnie ile % już nie.

Teraz siedzę na jasności 12%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że ten model tak ma (na innym forum ten sam problem). Jak chcesz mieć lepszą czerń, to celuj w IPS z większym kontrastem (prześwity mniej widoczne) i ewentualnie wyższej klasy, np. coś od EIZO (w ogóle rzadziej występujące prześwity).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz 2 recki ludzi z laba Twojego modelu

http://forum.pclab.pl/topic/1220691-Recenzja-monitora-AOC-AGON-AG271QG/

http://forum.pclab.pl/topic/1218142-AOC-AG271QG-z-outletu/

 

Jak widzisz oni mają sporo gorszy bleeding i się cieszą, że jest ok.

Wszystko zależy od podejścia.

 

Twój na tym zdjęciu wygląda zdecydowanie lepiej od ich sztuk.

 

Na jakiej Ty jasności robiłeś zdjęcie.

 

Zwróć jeszcze uwagę na biel bo dla wielu to ważniejsze od czerni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na QX-ie nie ma takich jaj. Tu masz IPSa więc przebieraj Panie.

 

Wziąłem dla porównania QX też, zdecydowanie wolę obraz z QG.

 

 

Jaka była jasność ekranu jak robiłeś zdjęcia?

33%

 

 

Najgorsze że już go 9dni trzymam, więc muszę się spieszyć, nie ma też żadnej pewności że nowy będzie lepszy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił... mój 23" LG przy 0% jasności ma trochę gorszy bleeding i nie narzekam, wieczorem oczywiście da się to zauważyć, ale podczas grania nie zwracasz na to uwagi. Czerń i tak jest o niebo lepsza niż na starym LG z matrycą TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak siedzisz w nocy przed kompem to wrzuć sobie jakąś lampke za monitor bo po ciemku to tak średnio siedzieć , i wtedy tak się tego nie odczuwa a i oczu mniej szkoda. U mnie też 27 ips bleeding jest ale używam max filtra niebieskiego + niska jasność i w ogóle go nie zauważam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zdjęcie zrobię każdemu monitorowi, nawet takiemu za kilkadziesiąt tysięcy.

To się robi pomału niepoważne. Skąd ten skok w ilości wątków "patrzcie, jak źle wygląda mój monitor w kompletnych ciemnościach!"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił... mój 23" LG przy 0% jasności ma trochę gorszy bleeding i nie narzekam, wieczorem oczywiście da się to zauważyć, ale podczas grania nie zwracasz na to uwagi. Czerń i tak jest o niebo lepsza niż na starym LG z matrycą TN.

 

No właśnie tu jest dylemat, z jednej strony da się przeżyć bo za dnia nie widać itd. a z drugiej człowiek pierwszy raz się szarpnął na monitor za ok 3k chciałby móc za tą kwotę dostać coś uber, a nie produkt z wadami jak zawsze gdy kupował jak najtaniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, tak to jest z monitorami gamingowymi na matrycach IPS, dzisiaj drogie nie gwarantuje najwyższej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zdjęcie zrobię każdemu monitorowi, nawet takiemu za kilkadziesiąt tysięcy.

To się robi pomału niepoważne. Skąd ten skok w ilości wątków "patrzcie, jak źle wygląda mój monitor w kompletnych ciemnościach!"?

 

Nierównomierne podświetlenie to praktycznie każdy dzisiaj sprzedawany monitor ma to w mniejszym lub w większym stopniu i trafić coś bez jest praktycznie niemożliwe, tego problemu czepiają się pseudo "perfekcjoniści" - niestety wszystkiego mieć nie można, odsyłają jeden z drugim kolejne egzemplarze a później się dziwią, ze kolejny już był przez takiego jegomościa otwierany!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/265313-monitor-led-27-289-acer-predator-xb271hubmiprz-czarny.html

 

Weź taki porównaj oba i oddaj gorszy. Cena za Predatora jest rewelacyjna. W kilku sklepach mają tą promocję: https://www.ceneo.pl/43073159

 

Predator ma tą samą matrycę co Ty, tylko w lepszej rewizji z ponoć mniejszym blendingiem.

 

 

 

Tutaj macie obraz z VA do porównania. https://photos.google.com/share/AF1QipNzEMZzphZHoFqRQprHokOm6vetMCRzBjEKUJ2XZTJFTl4AWTo3WbvtpK4-5mP2XA?key=ZngtS0ZFUkZRd0duaDZTMVhvd0JUVmpYM0pGMzFR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak jest loteria i tak.

Znajomy ma Predatora i ma większy BLB niż mój AOC. Podczas grania i tak u niego tego nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie miałem żadnego z w/w monitorów ale gdy chciałem kupić i testowałem Asusa MG279Q, to każda 4 sztuk miała spory bleeding.

Tutaj poglądowo zdjęcie najlepszej z 4szt. co dla mnie i tak było mocno odczuwalne.

https://postimg.cc/image/m5161zpxd/

 

Nawet na głupim Battlelogu BF4 gdzie generalnie panuje ciemna sceneria widziałem te wyplamienia. W jasnych grach było to niewidoczne.

Jednak ja akurat siedzę na niskiej jasności monitora w tzw półmroku w pokoju ze zgaszonym światłem i mała lampką z regulacją jasności.

W moim przypadku wszystkie tego typu wady szybko dostrzegam i są dość dokuczliwe.

Lampkę mam ustawiona niezgodnie z zaleceniami tj. nie za monitorem a gdzieś z tyłu moich pleców i rozjaśnia mi ona trochę pokój wieczorem i w nocy.

 

Tutaj macie zdjęcie mojego poprzedniego taniego IPS-a 75hz od AOC, żaden gamingowy potworek, ot zwykły, tani IPS za 800zł.

https://postimg.cc/image/7acknq8lt/

 

To właśnie najbardziej martwi, że tanie IPS za 600-800zł potrafi mieć mniejsze BLB niż te gamingowe wynalazki z 2500-3500zł.

 

I to dla mnie nie jest niepoważne bo serio na tych Asusach widziałem to w wielu miejscach na ciemniejszych obrazach. W AOC-u sporadycznie gdzieś to zobaczyłem.

 

Gdybym używał monitorów z ustawioną wyższą jasnością (jak wielu moich znajomych) taki BLB jak na tym Asusie byłby dla mnie tragedią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nierównomierne podświetlenie to praktycznie każdy dzisiaj sprzedawany monitor ma to w mniejszym lub w większym stopniu i trafić coś bez jest praktycznie niemożliwe, tego problemu czepiają się pseudo "perfekcjoniści" - niestety wszystkiego mieć nie można, odsyłają jeden z drugim kolejne egzemplarze a później się dziwią, ze kolejny już był przez takiego jegomościa otwierany!

Na tego typu zdjęciach po ciemku, w trybie auto, to wyjdą nieregularności podświetlenia monitora za 20000zł w górę, a mimo to ludzie kupujący monitory za ułamek takiej kwoty oczekują perfekcji w warunkach, w których jej nie będzie z definicji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat moje zdjęcia czy to Asusa czy AOCa nie są w żadnym trybie auto. Pisałem o tym - na takich jasnościach i pozostałych ustawieniach monitora pracowałem i dokładnie wtedy cyknąłem foty. To nie były żadne gotowe tryby gaming, jasność na 100% itd. Zwyczajnie tak ja miałem ustawiony monitor na co dzień i tak zrobiłem zdjęcia w ciemności.

Autor tematu także wspomniał, że ustawił monitor pod siebie i wtedy zrobił zdjęcia - przynajmniej ja go tak zrozumiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb auto...urządzenia fotografującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epicko prześwietlone jak auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak były jeszcze klisze w aparatach to ludzie wiedzieli jak robić zdjęcia. Dzisiaj nawet w najtańszym badziewiu smartfonowym mamy możliwość ustawienia ISO i często nawet czasu naświetlania, aby wykonać zdjęcie oddające jak najbardziej to co realnie widzimy. Auto nie pojedzie samo :E

 

@Down

Ale w trudnych warunkach przeważnie oddaje kierownicę operatorowi. W aparatach nie ma takiej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tesla sama jeździ. Czasem lepiej czasem gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na QX miałem martwe pixele i oddałem po 30 minutach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na QX miałem martwe pixele i oddałem po 30 minutach.

 

I co w końcu kupiłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nierównomierne podświetlenie to praktycznie każdy dzisiaj sprzedawany monitor ma to w mniejszym lub w większym stopniu i trafić coś bez jest praktycznie niemożliwe, tego problemu czepiają się pseudo "perfekcjoniści" - niestety wszystkiego mieć nie można, odsyłają jeden z drugim kolejne egzemplarze a później się dziwią, ze kolejny już był przez takiego jegomościa otwierany!

Coś za coś, imo lepiej trafić czasem na otwierany ale mieć opcję zwrotu jeśli coś jest z nim nie tak jak byśmy chcieli, niż mieć nówkę i nie do użycia.

Poza tym są sklepy co te zwroty wystawiają na allegro po 5-10% niżej i nie ma szans byś w sklepie na niego trafił, a przynajmniej ja o sprzęt dbam, folii i nalepek nie zdejmuję zanim nie uznam że zostaje u mnie - więc ktoś kupi fabrycznie nowy z rozpakowanym kablem DP monitor taniej. Krzywdy więc nikomu nie robię :) Ktoś się może nawet ucieszy.

A sklep jakby miał z tego straty to by nie pozwalał na takie praktyki tak łatwo (i są sklepy co to utrudniają pomimo ustawy), najwidoczniej renoma sklepu w którym nieudane zakupy można zwrócić przekłada się na większy zysk niż upusty na allegro za otwarte egzemplarze. O tym że pewnie część takich otwieranych trafia do złożonych i sprzedawanych jako komplet kompów bez zmiany ceny już nie mówiąc.

 

 

Akurat moje zdjęcia czy to Asusa czy AOCa nie są w żadnym trybie auto. Pisałem o tym - na takich jasnościach i pozostałych ustawieniach monitora pracowałem i dokładnie wtedy cyknąłem foty. To nie były żadne gotowe tryby gaming, jasność na 100% itd. Zwyczajnie tak ja miałem ustawiony monitor na co dzień i tak zrobiłem zdjęcia w ciemności.

Autor tematu także wspomniał, że ustawił monitor pod siebie i wtedy zrobił zdjęcia - przynajmniej ja go tak zrozumiałem.

Dokładnie, najpierw go ustawiłem tak by mi odpowiadał kolorami i w oczy nie kłuł.

 

 

To i tak jest loteria i tak.

Znajomy ma Predatora i ma większy BLB niż mój AOC. Podczas grania i tak u niego tego nie widać.

 

No niestety, co do moich walk z AOCami 1440p 144Hz, oddałem je.

Nie z powodu bleedingu, ten byłem w stanie zaakcpetować bo po nocy rzadko siedzę, tym bardziej z tak ciemnym ekranem, a w dzień tego w sumie nie widać.

 

Oddałem z dwóch powodów:

1. Mój laptop nie współpracował po HDMI z tymi monitorami, z tego co wyczytałem to niektórym udaje się pod Windowsem przy HDMIv1.4 po obniżeniu odświeżania do 55Hz, ja głównie pracuję na linuxach w dodatku nie znalazłem potwierdzenia którą mam wersję HDMI w lapku a jest szansa że straszą niż 1.4, co za tym idzie bez szans by protokół sprostał z generowaniem takiego obrazu (jeszcze się zastanwiałem czy integra inteal coś takiego w ogóle może uciągnąć, ale nie sprawdzałem jej specyfikacji).

To nawet nie kwestia mojego lapka, ale jak będę miał lapka od firmy i będę chciał poprawcować z domu to chciałbym mieć pewność że pod monitor go podepnę, a tej pewności nie mam bo najnowszego sprzętu w firmach nie rozdają ;)

2. Czcionki są za małe do pracy, nawet jak siedzę w okularach, można co prawda skalować ale:

- desktop shell najnowszego Ubuntu (Gnome3) ma tylko opcje 100%-200%-300%, gdzie 100% za małe, 200% za duże

- KDE Plasma (inny desktop shell) już daje radę i ma opcje z ułamkami

- W Windows jest spoko z 125% powiększenia,

ale wyczytałem że zarówno w Windzie jak i Linxuach nie każdy program łapie to skalowanie, a skoro ludzie z Win10 narzekają że nie każdy porgram czy gra im sklauje poprawnie literki to uznałem że pod Linuxem będzie z tym jeszcze więcej zabawy/problemów.

 

Ergo: monitory świetne, szczególnie IPS, ale jedynie do gier i filmów, nie do pracy.

Oddałem i zamówiłem 2x Della 16:10 z 1900x1200 z odświeżaniem 60Hz. Może kiedyś dokupię trzeci monitor z wyższym freshrate, ale imo obecnie to jest zbyt nowa technologia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...