Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LujiVito

Dwa monitory a MHZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie, jeżeli mam monitor 144mHz i chciałbym podłączyć drugi monitor, lecz jest on 75mhz to zmieni sie jakość na pierwszym? Można w ogole tak połączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko normalnie będzie działać, na pierwszym będzie 144, a na drugim 75. Posiadam taki setup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie będzie zmieniać :D pierwszy 144hz drugi 75hz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy, co chcesz robić? Jak dublować ekrany, to powinny zrównać do osiągów i rozdzielczości gorszego.

Jak pracować zupełnie /co innego - rozdzielczości, Hz, itd./ to pytaj @Acetana, skoro ma taki config (choć nie wiem, jak karta grafiki i OS miałyby ogarniać jednocześnie różne rozdziałki i różne Hz na 2, 3 monitorach).

Chętnie poczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy że mamy monitor w którym natywna rozdzielczość to 1920x1080 75Hz oraz drugi 1600x900 60 Hz. Jeśli rozszerzamy ekrany możemy ustawić ich natywne rozdzielczości, a jeśli powielamy ekrany na pierwszym ekranie będziemy ograniczeni do rozmiaru i odświeżania drugiego (1600x900 60Hz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy że mamy monitor w którym natywna rozdzielczość to 1920x1080 75Hz oraz drugi 1600x900 60 Hz. Jeśli rozszerzamy ekrany możemy ustawić ich natywne rozdzielczości, a jeśli powielamy ekrany na pierwszym ekranie będziemy ograniczeni do rozmiaru i odświeżania drugiego (1600x900 60Hz)

Dokładnie tak, jak sobie to wyobrażałem.

Solo = jak sprzęt pozwala.

Dubel = równianie do gorszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co dublować w takim wypadku?

 

Mogę zerknąć w domu co się stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest śmiesznie jak ustawiam dublowanie ekranu w takiej konfiguracji, bo monitor 144Hz działa na 60Hz, a ten 75Hz na 75Hz, pewnie dlatego, że w domyślnych ustawieniach ten 144Hz nie ma 75Hz.

 

Przy rozszerzeniu ekranu oczywiście jeden działa 144Hz, drugi 75Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...