Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marcinch

NAS do 4k wideo/multimedia

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam NAS ktory obsluzy filmy 4k, oraz inne multimedia (zdjecia)

 

Wystarcza mi 2 dyski w obudowie

 

Z jakim budzetem musze sie liczyc, jakies propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qnap TS-253B lub TS-253Be (wersja ekonomiczna).

TS-253B - koszt około 2550 zł

TS-253Be - koszt około 1850 zł + 50 pilot IR

Potrzebne są też oczywiście dyski twarde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qnap TS-253B lub TS-253Be (wersja ekonomiczna).

TS-253B - koszt około 2550 zł

TS-253Be - koszt około 1850 zł + 50 pilot IR

Potrzebne są też oczywiście dyski twarde.

 

To troche drogo, taniej nie byloby kupic jakiegos lapka/desktopa ktory to pociagnie?

 

Druga sprawa czy 4k pojdzie po wifi 300mb/s (repeater)?

Nie chcialbym miec nasa w salonie bo dyski halasuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4K to jest tylko rozdzielczość. To kompletnie nic nie mówi na temat przepływności. Możesz mieć plik 4K do którego odtworzenia wystarczy 2Mbps, jak i plik 4K który będzie wymagał 80Mbps. Do tego 300Mbps jest w warunkach laboratoryjnych i w dwie strony. Użycie repeatera dodatkowo pogarsza sprawę.

 

NAS tylko przez kabel i to najlepiej 1Gbps jeśli nie chcesz mieć problemów z przepustowością. Jeśli chcesz przez WiFi i do tego przez repeater to nikt Ci nic nie zagwarantuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

NAS tylko przez kabel

 

tego chcialbym uniknac bo ostatnio router i wszystkie kable w salonie wrzucilem za TV

Nawet desktop ktory mam podpiety pod TV ma 2x SSD z tego powodu ze zwykle dyski nie wspominajac o NAS masakrycznie halasuja

 

Router obsluguje 450mb/s a repeater fritz'a 300 mb/s ma jedno wyjscie na LAN, z tego powodu moj dotychczasowy NAS jest schowany w kuchni podpiety pod niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

podepnę się pod temat.

Chodzi mi, tak jak koledze, o przesyłanie materiałów 4k x265, bitrate to ok 50-75 Mb/s. Oczywiście dekodowanie na HTPC. Wszystko będzie po kablu 1 Gbps. Czy urządzenie typu QNAP TS-231P albo WD My Cloud Ultra ex2 wystarczy?

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało mogę polecić Synology DS218play - odtwarzam na takim filmy 4k i zero przycięć, poprzednio miałem wersję DS214j i z 4k były ogromne problemy:

- Bardzo długie wyczytywanie

- Przycinki przy odtwarzaniu po DLAN

- Po przewinięciu materiału film potrafił przerwać odtwarzanie i się przywiesić...

 

Dochodziło do sytuacji - że jedyna opcja to odtwarzanie bezpośrednio z dysku USB... podpiętego pod TV...

 

Tak więc jak urządzenie nie ma natywnego wsparcia dla 4k - to nawet na niego nie patrz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inną sytuację. Mam zewnętrzne urządzenie do dekodowania sprzętowo sygnału 4K - Nvidia Shield. Teraz poszukuję tylko zwykłego NAS'a który będzie to strumieniował.

 

Rozważam 3 opcje:

 

WD My Cloud Ultra EX2

QNAP TS-231P

Asustor AS1002T

 

Czy ktoś miał styczność z tymi urządzeniami?

 

Wczoraj dla sprawdzenia stremowałem materiał 4K z mojego starego HTPC połączonego kablem z routerem (Gigabit ethernet po obu stronach), zaś samego tv boxa połączyłem bezprzewodowo (połączenie 5GHz, przy czym odległość między routerem a tv boxem to jakieś 30-40 cm). Nie było absolutnie żadnej przycinki, dławienia się ani nic podobnego.

Materiał 4K miał bitrate 42 Mbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Są dwa rozwiązania waszych problemów.

I. Dosyć drogie, czyli NAS z HDM i pilotem, (czyli ma wbudowany dekoder)

Stawiasz obok TV i kabelkiem HDMI to łączysz. Nic nie idzie przez siec, wiec o ile dekoder w NAS wydala, musi płynnie działać.

 

II. Zwykły NAS lub dysk Sieciowy, podłączony po sieci do TV

Czyli

1. NAS + TV ze smartem

Lub

2. NAS + przystawka + TV (dla tych, co mają starsze modele)

 

 

Potencjalne problemy i rozwiązania.

- Smart w TV, nie wydala dekodować H265 lub się tnie przy 4K.

Taki problem występuje, tylko w starych TV. Mam najtańszego 4K szajsunga z przed 4 lat i zero zacięć przy H265, 4K 60FPS i 100Mbps.

Rozwiązanie problemu.

Kupić nowy i większy TV lub kupić przystawkę.

 

- Wszystko niby jest OK, ale obraz się tnie i staje.

Winne WiFi, u mnie tak niestety jest. Nawet na 5GHz tak się dzieje, być może winna słaba karta w TV albo router lub milion wifi w okolicy. Generalnie utrzymanie stałego i dosyć dużego transferu na WiFi jest kłopotliwe.

Rozwiązanie

Połączyć kablem LAN i jak jest kłopot to przypominam, że można puścić po sieci elektrycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki problem występuje, tylko w starych TV.  Mam najtańszego 4K szajsunga z przed 4 lat i zero zacięć przy H265, 4K 60FPS i 100Mbps.

 

Nie wiem jak w innych ale w moim zakupionym jakoś ok roku szajsungu 4K, port Lan jest tylko 100Mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w innych ale w moim zakupionym jakoś ok roku szajsungu 4K, port Lan jest tylko 100Mb.

Tu miałem na myśli, że proc w TV wyrabia i nie on jest winny przycinaniu.

Ale słusznie zauważyłeś, że lan tu jest ostatecznym ograniczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...