Skocz do zawartości
KUBATRIX

Allegro blokuje wysyłanie wiadomości do sprzedawców :)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy zwróciliście uwagę ale od jakiegoś czasu pytając się użytkowników allegro dostajemy w zwrotnej odpowiedzi email typu f1dv1863-2muj8plp-t9elcgro2l@allegromail.pl

Celowo wprowadzone aby nie mieć możliwości uzyskania adresu email sprzedawcy. Dzisiaj też chciałem coś kupić taniej po za allegro i pytam się jaka cena to dostałem informację od allegro:

 

Nie możemy dostarczyć Twojej wiadomości

 

Komunikat wysłany automatycznie przez serwis Allegro

 

Cieszymy się, że zainteresował Cię ten przedmiot. Zależy nam, aby jego zakup przebiegł bezpiecznie. Możemy Ci to zagwarantować jeżeli całość transakcji, w tym płatność, zrealizujesz na naszej platformie.

 

W swojej wiadomości sugerujesz chęć zawarcia transakcji poza Allegro.

 

Ważne jest dla nas zapewnienie uczciwych warunków sprzedaży i równych szans dla naszych Sprzedających, dlatego nie mogliśmy dostarczyć jej do odbiorcy.

 

Czy wiesz, że transakcja poza Serwisem pozbawia Cię możliwości:

skorzystania z Programu Ochrony Kupujących w którym gwarantujemy zwrot kosztów nieudanych zakupów;

skorzystania z naszej pomocy w przypadku jakichkolwiek problemów z dostawą lub zwrotem;

zbierania monet, które możesz wymienić na kupony zniżkowe?

 

Jeżeli chcesz się w tej sprawie z nami skontaktować, prosimy wyślij nam wiadomość klikając tutaj:

 

http://allegro.pl/contact/bwcontact.php

 

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy w zakupach na naszej platformie.

 

Pozdrawiamy

Zespół Allegro

 

Dobrze że chociaż ambitne sklepy posiadają email na dole strony gdzie można napisać bezpośrednio i wtedy allegro nie ma możliwości weryfikacji treści wiadomości :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem problemu. Narzekasz ze nie mozesz przycebulic, czy narzekasz ze ktos smie smiec bronic sie przed miganiem sie od uiszczenia prowizji za transakcje?

No chyba ze jestes wlascicielem konkurencyjnego portalu ktory finansujesz z innych zrodel niz oplaty transakcyjne i chcesz nam go zaraz zareklamowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Allegro to sklep, a nie targowisko. Nie podoba Ci się cena "X" to nie kupujesz. Myślisz, że jak Allegro zarabia? Na prowizjach, a Ty próbujesz przykantować targując/kupując poza Allegro. No ale jak sprzedawca nie przyśle, albo coś będzie nie tak, to wtedy piszesz do Allegro i do programu ochrony lol2.gif Klasyka.

Edytowane przez Szwarcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innych stronach bedacych pod parasolem Ebaya to jest juz od dawna. Po części przez spamujących idiotów których ciężko zablokować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że tu wszyscy święci i nikt nigdy nie słał maila z zapytaniem typu "Panie ile chcesz Pan finalnie za sprzęt" w przypadku licytacji czy nie próbował wyrwać czegoś nieco taniej :E

I to by tłumaczyło, czemu ostatnio miałem problem ze sprzedażą używanego aparatu, z 20 obserwowało przez prawie miesiąc ale zero jakiegokolwiek zapytania czy cuś :kwasny: a z pół roku wcześniej jak sprzedawałem używane PS4 to skrzynka zawalona z mailami - "Panie spuść Pan z ceny" :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jakoś przez 15 lat nie było takich zmian jak allegro było w Polsce. Dopiero zagraniczny właściciel zrobił zmiany i zrozumiał że transakcje idące po za allegro nie jest kilka dziennie tylko setki i więcej. Tym bardziej że prowizja ostatnio poszła do góry. Chronią się bo widzą że zapewne z kilkaset tysięcy ucieka im co miesiąc bokiem.

 

No ale jak sprzedawca nie przyśle, albo coś będzie nie tak, to wtedy piszesz do Allegro i do programu ochrony Dodaj obrazek Klasyka.

 

Nic to nie da jak w trafisz na oszusta to nawet allegro nic nie zrobi. Po za zawieszeniem konta nic nie mogą zrobić. Rozłożą ręce i powiedzą idź na policję. :lol2:

 

I to by tłumaczyło, czemu ostatnio miałem problem ze sprzedażą używanego aparatu, z 20 obserwowało przez prawie miesiąc ale zero jakiegokolwiek zapytania czy cuś

 

Inwigilacja pełną gębą. Kupujący wysyła wiadomość, a wiadomość blokuje allegro. Kupujący myśli sprzedawca nie odpowiada na zdane pytania to nie kupuję bo niby cena okazyjna to może być jakiś przekręt :lol2:

 

Ciekawe jakie tagi blokuje filtr allegro :hmm:

Wątpię aby sztab allegro weryfikował samemu wszystkie wiadomości wysyłane do sprzedawców :cool:

Edytowane przez KUBATRIX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że tu wszyscy święci i nikt nigdy nie słał maila z zapytaniem typu "Panie ile chcesz Pan finalnie za sprzęt" w przypadku licytacji czy nie próbował wyrwać czegoś nieco taniej :E

Zgłaszam się. Nigdy nie cebuliłem tych kilka złotych na prowizję, szkoda mi mojego czasu by zaoszczędzić kilka złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla paru złotych też bym się nie bawił w to ale czasem człowiek przy aukcjach słał zapytanie, mnie to nic nie kosztuje a może dałoby się coś kupić bez czekania na koniec aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A zobaczcie ile wynosi prowizja przy sprzedaży topowego procesora lub karty graficznej :exclam:

Jak sprzedawca opuści 100zł po za allegro to co to mało :question:

 

To jest to samo co z fakturą za usługę. Malarz maluje mieszkanie i mówi za pomalowanie to będzie 1000zł bez faktury lub 1200zł z fakturą. Sami wybierzcie która opcja Wam odpowiada :E

Edytowane przez KUBATRIX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jest to niezgodne z regulaminem, nie zgadzasz się nie korzystaj z Allegro - proste.

 

Bronią swoich interesów, co w tym dziwnego?, zawsze możesz wystawić towar na OLX/Gumtree itp.

 

Coraz rzadziej korzystam z Allegro, wole OLX. Przeważnie dużo niższe ceny na jakieś używane klamoty.

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowizje rzeczywiście chyba poszły w górę, na jesieni za sprzedaż TV i PS4 na osobnych aukcjach, i jedno i drugie po jakieś 600 PLN chyba mi policzyli coś 30 PLN a teraz za sam obiektyw do aparatu (1000 PLN) policzyli 40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowizje rzeczywiście chyba poszły w górę, na jesieni za sprzedaż TV i PS4 na osobnych aukcjach, i jedno i drugie po jakieś 600 PLN chyba mi policzyli coś 30 PLN a teraz za sam obiektyw do aparatu (1000 PLN) policzyli 40.

 

 

Zależy od działu. Te najbardziej oblegane płacą więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro to sklep, a nie targowisko.

Nie zgadzam się - to targowisko, a nie sklep. Towarów nie sprzedaje samo Allegro, tylko handlarze, którzy tam się ogłaszają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

5-4% to jest dużo, zakładając że Allegro to dalej największa grupa potencjalnych odbiorców?

Ach ten egocentryzm ;)

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz większy udział w obrotach ma właśnie Allegro. Oni są nie tylko platformą, ale także sami sprzedają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawałem mobo+cepa za 900zł.

40zł. prowizji :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiechy hihy, ale jak wystawiałem CPU niechcący kliknąłem na części do laptopów a nie podzespoły bazowe i tam jest normalnie 9%. Prawie 90 zł za 930 zł, bo za tyle początkowo wystawiałem komplet CPU+MOBO. To nie jest mało, a to nas czeka w raczej bliższej przyszłości. Kumpel właśnie rozprzedaje kompa na jebaju i co? Sprzedał CPU za 175 Ł, musiał się podzielić z serwisem kwotą 17,5 Ł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się - to targowisko, a nie sklep. Towarów nie sprzedaje samo Allegro, tylko handlarze, którzy tam się ogłaszają.

 

No dokładnie. Jak kupujący ma problem z sprzedawcą (brak wysyłki, brak kontaktu, towar nie teges), to Allegro już w pierwszym zdaniu automatycznej odpowiedzi pieje, że oni nie pośredniczą, nie są stroną, nic im do tego.

 

Inna sprawa, że sami mają dużo własnej oferty i wyraźnie chcą pozbyć się aukcji, ogłoszeń itd. i po prostu zamienić w Amazona, czyli tylko sprzedaż nowych gratów.

 

Nie dziwię się OP, że chce kupić taniej bo np. przy 9% (czy już 10%?) prowizji w elektronice / komputerach, to jest o co walczyć, ale ze sprzedającym na pewno można się inaczej skontaktować niż tylko za pośrednictwem inwigilowanego przez Allegro maila. Pytanie jak w ogóle taka inwigilacja się broni to inna sprawa i nie na mój łeb, ale temat ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz większy udział w obrotach ma właśnie Allegro. Oni są nie tylko platformą, ale także sami sprzedają.

No tak, ale ile takich aukcji (czy raczej ogłoszeń, bo aukcji to jest tam coraz mniej i raczej aukcji Allegro nie wystawia, tylko ogłoszenia z opcją "kup teraz") wystawianych przez samo Allegro tam jest? To zdecydowana mniejszość.

 

A te kwoty prowizji, które podajecie, to jakiś żart. W połączeniu z tym niedawnym pogorszeniem ochrony sprzedającego (zmiany w komentarzach). To już naprawdę lepiej wystawić to, co się chce sprzedać na OLX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na OLX też się oferta pogarsza. Od 10 lipca w elektronice będą niskie limity na liczbę aktywnych darmowych ogłoszeń (3-4 sztuki). Więcej ogłoszeń = trzeba płacić. Normalna ewolucja rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po fali krytyki mogę w końcu dać Allegro za coś + :E Allegro to nie jest portal z ogłoszeniami, trzeba tępić żebraków i januszostwo z OLX już na starcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno szukałem różnych pierdółek rowerowych, koszyczek, dętka, opona, jakieś śrubeksy itd., trafiłem na spory sklep działający na własnej www i z kontem na Allegro. Ceny mieli dokładnie takie same. Oczywiście zamówienie zrobiłem na ich własnej www.

 

Na świecie jest oczywiście miejsce na takie marketplejsy i platformy jak Żallegro czy Jebaj, ale osobiście zdecydowanie bardziej wolę kupić bezpośrednio, nawet jak cena taka sama, to przynajmniej sklep ma lepszy zarobek, a przecież marże w e-tailu są i tak już mikroskopijne. Tak jak kiedyś b lubiałem Allegro, aukcje, licytacje itd., tak z każdym rokiem robią się po prostu coraz bardziej wrodzy zwykłemu kupującemu. Rozpuściliśmy ich niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupującym to się Allegro wrogie nie robi. Chyba bardziej sprzedającym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupującym to się Allegro wrogie nie robi. Chyba bardziej sprzedającym.

So true...szczególnie prywatnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko tylko kilka punktów, które mi jako kupującemu przeszkadzają, od kiedy je wprowadzono:

 

gorsze wyszukiwanie

 

gorsza prezentacja oferty

 

brak wglądu w przebieg licytacji

 

w razie odwołania ofert w licytacji również brak info co i jak i kiedy, jakie kwoty były

 

słabsza ochrona

 

komentarze to cyrk, bo już naprawdę do niczego się nie przydają

 

no i najważniejsze - odbijające się na kupujących prowizje

 

 

Oczywiście sprzedającym też robią pod górkę, ale ostatecznie to i tak przechodzi na kupującego - albo wyższe ceny, albo gorsza jakoś obsługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @hubio Nie wiem kogo chcesz uczyć historii. Wspominasz jakieś banialuki na temat Korei północnej chociaż każdy wie że Chiny wspierają ją finansowo, ZSSR był samodzielny i oprócz małej pomocy z Chin to raczej więcej dawali - zaangażowanie w Korei, Wietnamie, Kubie, to kosztowało. Kolejny aspekt rozpadu to Afganistan, czyli wojna, ekonomia. Gospodarki zachodu odjechały Rosji dopiero po latach 70, za czasów Lenina i Stalina to akurat ZSSR nie odstawało aż tak bardzo gospodarczo, no ale skąd możesz o tym wiedzieć jeśli uczy cię 6 letnia bratanica.  Kolejny raz robisz śmietnik z wątku bo ktoś musi Ci wyjaśnić twoje przekłamania.  Nie interesujesz się wojna na Ukrainie, nie masz pojęcia o stratach, stanach magazynowych Rosji, o jej problemach i wchodzisz z butami z generałem Skrzypczakiem    
    • TV jest piękny, idealnie pasuje na moje biurko (160x80cm), 4k i wielkość ekranu robią robotę, powierzchnia robocza przy skalowaniu 100% na obu jest o niebo większa w porównaniu do 34 UW, podoba mi się jak czarny jest ekran przy wyłączonym tv w porównaniu do mojego qd oleda (brak polaryzatora na qd oledzie robi swoje), ekran ma lekki różowy zafarb (na białym tle of course), ale trzeba się mocno przyglądać, zeby widzieć i na co dzień nie przeszkadza (przynajmniej wiem, że mam panel wbe 😉), ale niestety jest to co miałem/mam również na moim C8 i co raczej przekreśli ten Tv dl amnie, czyli grey/near black banding. Jest to typowe dla woledów, ale chyba ciężko będzie mi to zaakceptować (widoczne w grach, gdy przeglądam Steam czy Epic Store - mają szare tło), bo w przeciwieństwie do mojego C8, którego mam w salonie i oglądam na nim youtube i filmy z 3 metrów, tutaj jednak siedzę niecały metr od TV i używam go jako monitora, więc banding będzie zawsze mi przeszkadzał i zawsze będę go widział. Dzisiaj się jeszcze pobawię, ale chyba zdecyduję się na zwrot @MSky7a jak Twój panel wygląda, jeśli chodzi o banding? internet mówi, że nikłe szanse, że banding zniknie z czasem (choć się to zdarza) i że LG o tym wie i dlatego ich oledy fabrycznie mają lekki black crush 😄  porady typu puść materiał HDR na kilka godzin w trybie vivid i nastepnie puść pixel refresh wydają się głupie jakieś porady?
    • https://pl.aliexpress.com/item/1005005100629790.html? co myślicie?
    • USA rozdzieli głosowanie nad pomocą dla Izraela i Ukrainy.  
    • Może tak być. I ma następny filmik którym nabija wyświetlenia. Oni musza mieć o czym kręcić a w sprzęcie komputerowym nie ma za dużo nowości. Jakieś problemy z szybkim startem też mogą być zwłaszcza na tych bardziej wypasionych płytach za kilka tysięcy bo słabo ogarnięty bios czy coś. Ktoś wyżej pisał, że ma teraz najszybszy start ale płyta nie ma miliona dodatkowych rzeczy typu porty stata, usb, dodatkowe karty dźwiękowe, sieciowe, rozbudowana sekcja. To wszystko albo wyłączasz bo nie używasz albo ładuje się podczas startu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...