Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Problemy z dziwnym i7 (h7)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

XSoV8Nb.png

 

Do tego zrzuca taktowania do 800Mhz, OCCT nie przechodzi ani sekundy i od razu błąd. Miał zapisane że z Wietnamu

 

System reinstallowany. Idle 40-45 C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłeś to? daj link do aukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 800 MHz to schodzi każda nowsza i7, tak działa speed-step, chyba że masz na myśli takie skoki w czasie obciążenia, w biosie też takie krzaki pokazuje w modelu? Wrzuć jeszcze CPU-Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

OCCT jak pisałem po sekundzie już błąd.

 

 

ce3bMnt.png

 

To mnie też zaciekawiło trfc 107. Nie za duzo? Tak myslalem kolo 33-40 powinno byc

 

6TSbq1v.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 - co Ci wyrzuca OCCT ?

Po 2 - model plyty glownej. BIOS/UEFI aktualny ?

Po 3 - wylacz dla testu SpeedStep / EIST w UEFI aby procesor nie zrzucal taktowania. Ew. w planie zasilania w Panelu Sterowania przy aktualnie uzywanym p[rofilu - ustaw min. procesora na 100%

Po 4 - jakis test np. z Cinebench aby zobaczyc realna wydajnosc procka ?

 

Skad w ogole masz ten procesor ? Wrzuc zdjecie IHS aby zobaczyc co na procku jest napisane (chyba, ze nie chcesz demontowac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre, tak jakby ktos nieudolnie przeprogramowal ES-a albo QS-a. Zaktualizuj BIOS do najnowszej wersji, zresetuj i dla pewnosci wyjmij jedna kostke RAMu i wtedy odpal test. Jak znowu sie wysypie to imo CPU jest trefny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po 1 - co Ci wyrzuca OCCT ?

Po 2 - model plyty glownej. BIOS/UEFI aktualny ?

Po 3 - wylacz dla testu SpeedStep / EIST w UEFI aby procesor nie zrzucal taktowania. Ew. w planie zasilania w Panelu Sterowania przy aktualnie uzywanym p[rofilu - ustaw min. procesora na 100%

Po 4 - jakis test np. z Cinebench aby zobaczyc realna wydajnosc procka ?

 

Skad w ogole masz ten procesor ? Wrzuc zdjecie IHS aby zobaczyc co na procku jest napisane (chyba, ze nie chcesz demontowac)

 

1. Wynik z OCCT https://www.sendspace.com/file/i2v5xz

2. MSI B85 PC Mate bios 2.5, najnowszy to 2.9 (czekam na pendrive)

3. Sprawdzę

4. Zrobię niedługo

5. Procesor od kogoś z innego forum. Na IHS pamiętam sprawdzałem numer seryjny, który był wyświetlany w google jako normalnie i7. Ale co mnie zdziwiło produkcja Vietnam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Masz za stary bios, wydany przed premierą refreshy, niby je obsługuje ale tutaj może być problem.

A ten gostek z forum jakieś screeny wrzucał czy kupowałeś całkiem w ciemno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuj ten Bios, dziwnie, ze temp. pokazuje non stop 50 stopni

 

Co pokazuje HWINFO w spoczynku i przy obciazeniu ?

 

Wylacz tez na czas testowania - Turbo

 

Dziwnie wygladaja napiecia i temperatury. Strasznie "płaskie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na razie zrobiłem z Turbo z HWInfo (z pulpitu, nie z gry). Byly skoki 800 do 4000, takze napiecia mozna sobie sprawdzic

 

Log hwinfo https://www.sendspace.com/file/bpx08k

 

Inna sprawa ze nie działa mi pokazywanie na OSD ani w nim ani w MSI Afternburner

 

Trzeba liczyc ze jednak bios za stary

 

Cinebench. Wygląda jakby chodził normalnie

 

YpvB9Ks.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu mam obawy że to jakiś ES przerobiony na 4790, ale na początek bios doprowadź do porządku, bo jak widać odpalił na starym, ale mogą być błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% to jest jakis wal bo ma blad w nazwie czyli grzebali w mikrokodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po aktualizacji biosu stawiam , że wszystko będzie ok, łącznie z nazwą, miałem kiedyś podobne cyrki z phenomem x6, jak nie zaktualizowałem biosu to jakąś śmieszną nazwę też mu wymyślił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Pytałem czy widział jakieś screeny działającego procesora przed zakupem ale nie odpowiedział.

Jak to zakup w ciemno to tylko pogratulować.

 

@up jest na to szansa dlatego nie ma sensu tego ciągnąć zanim biosu nie zaktualizuje.

Ps. tym bardziej że z tego co widzę dopiero szuka pendrive'a przez forum więc trochę to potrwa   :E

 

Chłopie nie masz sklepu gdzieś koło siebie? Skoczysz i kupisz.   lol2.gif

Poza tym to MSI więc bios można zaktualizować przez Live Update, łączysz do netu i jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po aktualizacji biosu stawiam , że wszystko będzie ok, łącznie z nazwą, miałem kiedyś podobne cyrki z phenomem x6, jak nie zaktualizowałem biosu to jakąś śmieszną nazwę też mu wymyślił

 

Ale u AMD jest inaczej...jak nie masz zaktualizowanego BIOSu pokaze np. CPU Type Unknown albo jakis kod - tutaj sa po prostu bledy jezykowe.

U intela nieznany typ CPU czesto pokazuje jako 0000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pytałem czy widział jakieś screeny działającego procesora przed zakupem ale nie odpowiedział.

Jak to zakup w ciemno to tylko pogratulować.

 

@up jest na to szansa dlatego nie ma sensu tego ciągnąć zanim biosu nie zaktualizuje.

Ps. tym bardziej że z tego co widzę dopiero szuka pendrive'a przez forum więc trochę to potrwa   :E

 

Chłopie nie masz sklepu gdzieś koło siebie? Skoczysz i kupisz.   lol2.gif

Poza tym to MSI więc bios można zaktualizować przez Live Update, łączysz do netu i jazda.

 

Nie ma sklepu, to wiocha ;) kupilem flash drive przez neta.

 

Procka widzialem tylko na zdjeciach. Nie montował go. Gratulowac nie trzeba, spokojnie :P

 

MSI live update u mnie nie wyszukuje biosów :E w ogóle nie ma tej opcji. Jest tylko drivers i utilities

 

Wynik Futuremark

https://www.3dmark.com/3dm11/12839467

 

Norma?

 

Oczywiscie MSI Afterburner nie pokazywał niczego w OSD więc nie wiem czy czasem nie zrzucił na 800Mhz. A był taki moment ze wiele mniej fps. Nie wiecie czemu te MSI AF i HWINFO nie pokazują niczego i jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Musisz tymi strzałkami w prawym górnym rogu przesunąć do samego końca w prawo, tam jest osobna zakładka Bios update.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Racja, jest. Opinie jednak nie są zbyt dobre by instalować tym czymś spod Windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy przypadkiem bios od MSI nie ma możliwości przeglądania dysków twardych, u mnie w Asusie żaden pen nie jest potrzebny bo bios mogę z dowolnego HDD/SSD wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie ma szans. W MSI jest MFLash tylko pod USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to weź jakimś programem od MSI z pod windowsa go zaktualizuj, robiłem tak nie raz, to nie lata 90te, że pod win95 to był strach to robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zwrócisz mi za mobo jak sie nie uda? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież się uda. Poza tym jestem pewny, że da się z pamięci USB przeprowadzić aktualizację. Szukaj M-Flash w UEFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież się uda. Poza tym jestem pewny, że da się z pamięci USB przeprowadzić aktualizację. Szukaj M-Flash w UEFI.

 

Problem w tym że OP nie ma pamięci USB :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwrócisz mi za mobo jak sie nie uda? :E

jedynie możesz z własnej winy coś spieprzyć, a za nieudolność nie zwracam ;) (zresztą masz takie same szanse że i z poziomu biosu coś ci pójdzie nie tak - chwilowy zanik prądu, piorun ci jebnie w chatę, etc.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...