Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dave83

Obudowa do i7 8700k, 1080Ti, NZXT Kraken x62

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam obudowy z oknem w granicach 400zł pod poniższy zestaw.

Myślałem o czymś takim jak NZXT s340 Elite, tyle że nie wiem czy wejdzie do niej Kraken X62.

Poleci ktoś coś z piwnicą i z dobrym maskowaniem kabli tak żeby to wszystko bezproblemowo upchnąć i do tego żeby ładnie wyglądało.?

 

i7 8700k

ASRock Z370 Taichi

G.Skill Trident Z 16GB DDR4 3200 CL16 RGB (2 X 8GB)

NZXT Kraken x62

ASUS GTX 1080Ti Strix OC

Samsung SSD 250GB, jakiś tam HDD 2TB

AIM 808

Corsair CS750M 750W

 

Dodam, że na zielono to graty które już mam (zostawiam z poprzedniego kompa), na czerwono graty które chcę zamawiać w najbliższych dniach, więc za ewentualne sugestie w temacie podzespołów też dziękuję ;-)

 

@dape

widzisz, to nie obudowy potaniały, tylko więcej daje się za chłodzenie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam obudowy z oknem w granicach 400zł pod poniższy zestaw.

Myślałem o czymś takim jak NZXT s340 Elite, tyle że nie wiem czy wejdzie do niej Kraken X62.

Poleci ktoś coś z piwnicą i z dobrym maskowaniem kabli tak żeby to wszystko bezproblemowo upchnąć i do tego żeby ładnie wyglądało.?

 

 

Może Fractal Meshify C?

 

BTW: miałem rzucić komentarz społeczny, że co to za czasy, zeby kupować obudowę 50% tańszą niż się dało za samo chłodzenie do procka... ale sam właśnie kupuję o11 dynamic + x72 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty się krakenem nie martw tylko grzałką 1080ti i warunkami dla niej ..

Ile masz miejsca na budę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budę mogę postawić gdziekolwiek, na stole, pod stołem, obok stolika. Buda może mieć metr na metr, wielkość bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opcji tanich mogę napisać, że SilentiumPC RG4 ma dużo miejsca, ma piwnicę, ma filtry i mieści:

2x1070 Aorus + dwie uczciwe chłodnice.

Na froncie wejdzie 1x360 lub 1x280+ wentyl 120. Na topie wchodzi 1x240 lub 1x280 (z lekkim luzem na regulacjach, dla lepszego ustawienia). Na tyle wejdzie jeszcze 1x120mm w razie potrzeby, a kratka jest "prostokątna", więc lekko góra dół możemy suwać.

Są dwa porty USB 3.0, prymitywny regulator obrotów dla wentylatorów 3 pozycyjny i czytnik kart, ale to na USB 2.0 a szkoda, bo moja osiąga po 90MB/s...

Co do wykonania, to miły akcent w postaci szkła zamiast pleksy, filtry zasilacza, front, top i w miarę spójny wygląd. Blacha... no Tyskacz ma lepszą, ale za te pieniądze z tą funkcjonalnością to i tak dobrze. W zestawie 3 wentylatory. Słabo dmuchają, umiarkowanie głośne. Tylko tyle, że są i jakiś ruch powietrza w budzie będzie :P

Mocowanie na dwa dyski 3,5" w piwnicy, dwa na 2,5" obok płyty głównej i dwa 2,5" na piwnicy pod "klapeczkami".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opcji tanich mogę napisać, że SilentiumPC RG4 ma dużo miejsca, ma piwnicę, ma filtry i mieści:

2x1070 Aorus + dwie uczciwe chłodnice.

Na froncie wejdzie 1x360 lub 1x280+ wentyl 120. Na topie wchodzi 1x240 lub 1x280 (z lekkim luzem na regulacjach, dla lepszego ustawienia). Na tyle wejdzie jeszcze 1x120mm w razie potrzeby, a kratka jest "prostokątna", więc lekko góra dół możemy suwać.

Są dwa porty USB 3.0, prymitywny regulator obrotów dla wentylatorów 3 pozycyjny i czytnik kart, ale to na USB 2.0 a szkoda, bo moja osiąga po 90MB/s...

Co do wykonania, to miły akcent w postaci szkła zamiast pleksy, filtry zasilacza, front, top i w miarę spójny wygląd. Blacha... no Tyskacz ma lepszą, ale za te pieniądze z tą funkcjonalnością to i tak dobrze. W zestawie 3 wentylatory. Słabo dmuchają, umiarkowanie głośne. Tylko tyle, że są i jakiś ruch powietrza w budzie będzie :P

Mocowanie na dwa dyski 3,5" w piwnicy, dwa na 2,5" obok płyty głównej i dwa 2,5" na piwnicy pod "klapeczkami".

 

Wstyd takiego kompa pakować do RG4, choć sam ją mam i jako budżetową obudowę mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inwin 303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dzięki za podpowiedzi. Budżet i nastawienie się troszkę zmieniło więc i zakup trochę inny.

Obudowę kupiłem Thermaltake Level 20 GT RGB Plus Edition, natomiast zamiast chłodzenia NZXT Kraken x62 wrzuciłem Deepcool Castle 280 RGB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki piekarnik? To już mogłeś brać Define R6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo wychodzi 9700k, nie opłaca się teraz kupować 8086k czy 8700k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krisol na jakiej podstawie twierdzisz że piekarnik. Widziałeś chociaż na żywo tę obudowę? Poza tym obudowa kupiona w sporo promocyjnej cenie więc grzech było nie wziąć.

Niedługo wychodzi 9700k, czyli kiedy, w październiku? W październiku przy dobrych wiatrach. Już teraz jest głośno że Intel ma problemy z produkcją i że premiera może się przesunąć do początku przyszłego roku. Kolejny problem jest taki, że jeśli już nowa generacja wyjdzie to zapłacimy podatek od nowości. Prawdę mówiąc jeśli kupiłem i7 8700k i sprzedam go na wiosnę to trochę stracę, jak opadnie podatek od nowości przy nowej generacji to trochę zyskam. Wyjdzie mniej więcej na równo. A czekać bez kompa na to aż wyjdzie nowa generacja gdzie nie ma żadnej konkretnej daty mija się z celem. Poza tym jeśli już to celuję w i9 9900k bo i7 9700k to chyba tylko dlatego że ma mieć lut zamiast gluta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zobaczyć zdjęcia/recenzje żeby mieć zdanie. Ta obudowa wygląda na mocno zabudowaną, lite panele wszędzie bez wentylacji, wentylatory za szybą.. no siłą rzeczy demon wentylacji to nie będzie :E Widać że priorytetem było tutaj osiągniecie efektu wizualnego a nie wentylacji.

 

Jak to porównasz do takiego fractala meshify, to raz że właśnie z tego powodu odpuścili panel jak w wersji define na rzecz siatki wentylacyjnej na całym froncie (mimo że fractal define i tak ma lepszą wentylację niż ten TT bo te boczne otwory wentylacyjne są jednak sporo większe).

Drugi element działający na korzyść fractala to fakt że te obudowy są krótkie, bez tej sekcji na napędy 5,25'' i dyski jak w klasycznym atx midi tower, przez co dystans jaki ma do pokonania powietrze z wentylatorów na przodzie jest sporo mniejszy = lepsza wentylacja, łatwiej im przedmuchać tą obudowę. Pomijając fakt że masz to samo w mniejszym opakowaniu, napędy optyczne to dziś przeżytek i obudowa nie musi być już tak długa jak kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krisol na jakiej podstawie twierdzisz że piekarnik. Widziałeś chociaż na żywo tę obudowę? Poza tym obudowa kupiona w sporo promocyjnej cenie więc grzech było nie wziąć.

Niedługo wychodzi 9700k, czyli kiedy, w październiku? W październiku przy dobrych wiatrach. Już teraz jest głośno że Intel ma problemy z produkcją i że premiera może się przesunąć do początku przyszłego roku. Kolejny problem jest taki, że jeśli już nowa generacja wyjdzie to zapłacimy podatek od nowości. Prawdę mówiąc jeśli kupiłem i7 8700k i sprzedam go na wiosnę to trochę stracę, jak opadnie podatek od nowości przy nowej generacji to trochę zyskam. Wyjdzie mniej więcej na równo. A czekać bez kompa na to aż wyjdzie nowa generacja gdzie nie ma żadnej konkretnej daty mija się z celem. Poza tym jeśli już to celuję w i9 9900k bo i7 9700k to chyba tylko dlatego że ma mieć lut zamiast gluta.

9700k będzie na procesie 14 nm, z którym Intel nie ma problemów, nowe procesory wyjdą najpóźniej w październiku, jest już za dużo przecieków, poza tym lut to wystarczający argument żeby zaczekać nawet 2 miesiące.

Co do obudowy to nie ma ona właściwie otworów wentylacyjnych = piekarnik, za 200 zł może bym kupił, za ~ 300 zł jest już dużo lepszy funkcjonalnie Define S czy Aquarius X70T, za 440 zł jest Define R5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aerial przeczytaj co napisałem wyżej (cena, bo za taką jak można kupić oficjalnie w życiu bym nie kupił). Co do piekarnika się nie zgodzę, 2 wentylatory 200mm z przodu robią swoje. Może i nie jest to demon wentylacji i siatka z przodu robi dodatkową robotę ale nie jest źle, do piekarnika trochę brakuje.

Co do porównywania bo fractal lepszy... ktoś się znajdzie i powie że jakaś inna obudowa jest lepsza od tego fractala.

Kolejny temat to taki, że zakup był w kierunku efektu wizualnego, więc tak szczerze, kto kupuje obudowę z oknem i AiO posiadającym RGB nie myśląc o efekcie wizualnym ? ;-)

Obudowę, RAM, i AiO zakupione było w komplecie w zdecydowanie zaniżonej cenie, więc wcześniej oczywiście brałem pod uwagę propozycje umieszczone tutaj, ale później jednak aspekt "cenowy" wziął górę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tzn? Jak wbijesz na kogoś profil to nie widać, chyba że jest to jakaś ukryta opcja  ale na swoim widać kolorowo  
    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...