Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nic mi się nie sypie, Mam stabilne oc na 4.65ghz teraz chciałbym uruchomić wszelakie oszczędzacze ,żeby nie trzymać go cały czas na tak wysokim napięciu,na które system niestety nie reaguje.Ciagle trzyma go na 4.65ghz

Edytowane przez Krauziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kręciłem fx na płycie gigabyte to po oc też oszczędzacze nie działały, bez oc C&Q działało. Jaki masz plan zasilania pod windą? bo jak minimalne użycie cpu jest 100% to też nie będzie działać

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kręciłem fx na płycie gigabyte to po oc też oszczędzacze nie działały, bez oc C&Q działało. Jaki masz plan zasilania pod windą? bo jak minimalne użycie cpu jest 100% to też nie będzie działać

Najprawdopodobniej jest tak jak piszesz, po oc bios wylacza je domyslnie. W windowsie minimum processor state mam ustawione na 5%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszczędzacze energii o dziwo zaczeły działać :E. Siedze i obserwuje...skacze od 1.57ghz w góre.Ciekawe czemu nagle same sie uruchomiły

Edytowane przez Krauziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedze i obserwuje...skacze od 1.57ghz w góre.

U mnie mimo OC Cooln'Quiet działa od samego początku.W spoczynku skacze od 1,55 GHz do 4,55GHz

 

Jaki masz plan zasilania pod windą? bo jak minimalne użycie cpu jest 100% to też nie będzie działać

Ja z kolei mam zrównoważony i oszczędzacze energii normalnie działają.

 

Fabryczny glut zaczął wysychać :E

Zmieniona pasta na Kryonauta oraz dołożony jeszcze jeden wentylator bequiet! Pure Wings 2 80mm

27ac40d3af5ac0db.jpg

Proc został w sockecie jakby co

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Jak zmieniłeś na kryonauta to teraz obserwuj, zdejmij za 3 miesiące i zobaczymy czy nie wyschła na kamień czy to ploty od tej paście czy serio przy wyższych temp nie ogarnia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Jak zmieniłeś na kryonauta to teraz obserwuj, zdejmij za 3 miesiące i zobaczymy czy nie wyschła na kamień czy to ploty od tej paście czy serio przy wyższych temp nie ogarnia :E

Pastę zmieniłem w zeszłym tygodniu.

Oczywiście z ok.3 miesiące zobaczę jaki będzie rozwój wypadków z tą pastą i też zobaczymy czy zaobserwuję ten sam efekt co u kolegi RsNeo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR3 live long!

FX łyknie i 64GB, ale na co mi tyle? 8:E

8:E

Dla FX-a optymalne 16GB,więcej pamięci nie ma sensu wkładać,sam proc jest słaby,a zadania o wiele szybciej wykonują np.Ryzeny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do degradacji procesora...Ostatnio nadrabiałem filmy Jay'a i w którymś z nich wspominał o tym . Mowił że podkręcili procesor z bardzo wysokim napięciem i taktowaniem.Po roku czasu musieli zejść o 100mhz i podbić napięcia aby uzyskać stabilnośc taką jak na początku

 

BTW. Ten kasztan radzi sobie jeszcze z BF5 bez jakiś większych problemów :E .Fakt faktem musiałem zejść z ustawień zeby mieć te 60fps+,domyślnie gra ustawiła wszystko na ultra i trzyma bardzo stabilne 45fps.Co ciekawe wszystkie rdzenie są obciążone prawie na maxa

Edytowane przez Krauziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do degradacji procesora...Ostatnio nadrabiałem filmy Jay'a i w którymś z nich wspominał o tym . Mowił że podkręcili procesor z bardzo wysokim napięciem i taktowaniem.Po roku czasu musieli zejść o 100mhz i podbić napięcia aby uzyskać stabilnośc taką jak na początku

 

BTW. Ten kasztan radzi sobie jeszcze z BF5 bez jakiś większych problemów :E .Fakt faktem musiałem zejść z ustawień zeby mieć te 60fps+,domyślnie gra ustawiła wszystko na ultra i trzyma bardzo stabilne 45fps.Co ciekawe wszystkie rdzenie są obciążone prawie na maxa

BF5 potrafi wskoczyć na 95% utylizacji proca 6/12 więc nic dziwnego, swoją drogą radzi sobie chyba na TDM 32 graczach bo na 64 jest tragedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 mecze w trybie podboju.64 graczy nie robi żadnej różnicy.Ikona niskiego fps pojawiła się może dwa ,trzy razy.Nie mówię ze mam 100fps,ale ponizej 55 ucieka bardzo sporadycznie. Głównie jest to przedział 60-70.Ustawienie auto na minimum latency

Edytowane przez Krauziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 mecze w trybie podboju.64 graczy nie robi żadnej różnicy.Ikona niskiego fps pojawiła się może dwa ,trzy razy.Nie mówię ze mam 100fps,ale ponizej 55 ucieka bardzo sporadycznie. Głównie jest to przedział 60-70.Ustawienie auto na minimum latency

no to masz wydajniej odemnie skoro tak, u mnie na 64 podboju nie dało się zbytnio pograć przy 8350 @ 4.6 i 2x8gb 2000mhz Cl10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze grafika robi robote? Jakby nie patrzec GTX1060 jeszcze dobrze sie trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze grafika robi robote? Jakby nie patrzec GTX1060 jeszcze dobrze sie trzyma.

miałem 1060 6gb gaming X przy tym cpu i na podboju 64 miałem cały czas około 55fps rzadko można było zobaczyć 60 + dropy i scinki, później miałem na nim jeszcze 2 miesiące rtx 2060 i było tak samo :D

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podobnie.U mnie tez bywaja chrupniecia ale nie jest to tak zauwazalne, musialbym zrobic logi z kilku minut zeby byc w 100procentach pewien. Tak czy siak, 7letnie cpu ktore od samego poczatku bylo spisywane na straty. Ja bylem przekonany ze w ogole nie program a tu niespodzianka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to CPU było, jest i pozostanie słabeuszem. Na jeszcze starszym Nehalemie do dnia dzisiejszego pograsz lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczysz zartowac? Kolega ma i7 920 podkreconego do bardzo wysokich wartosci... W glupim Cs go ma srednio 30procent mniej fps.Jeszcze kiedy mialem identyczny model gtx 760 I grajac razem online mialem zawsze wyzszy fps I plynniejsza gre. Nie popadajmy w skrajnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczysz zartowac? Kolega ma i7 920 podkreconego do bardzo wysokich wartosci... W glupim Cs go ma srednio 30procent mniej fps.Jeszcze kiedy mialem identyczny model gtx 760 I grajac razem online mialem zawsze wyzszy fps I plynniejsza gre. Nie popadajmy w skrajnosci

Nie bierz takich wypowiedzi pod uwage bo hejt na fxa jest w modzie, od tego fxa dopiero i7 2600 jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczysz zartowac? Kolega ma i7 920 podkreconego do bardzo wysokich wartosci... W glupim Cs go ma srednio 30procent mniej fps.Jeszcze kiedy mialem identyczny model gtx 760 I grajac razem online mialem zawsze wyzszy fps I plynniejsza gre. Nie popadajmy w skrajnosci

Wiesz co, tak się składa, że mam i FX i Nehalema w różnych wydaniach, więc doskonale wiem, co jest wydajniejsze. I nie jest to Bulldozer.

 

Nie bierz takich wypowiedzi pod uwage bo hejt na fxa jest w modzie, od tego fxa dopiero i7 2600 jest lepszy.

Tak, tak, to wszystko spiskowa teoria dziejów :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz takich wypowiedzi pod uwage bo hejt na fxa jest w modzie, od tego fxa dopiero i7 2600 jest lepszy.

Prawda,FX-8350 w grach to poziom i5 2500/2500K,czyli od biedy idzie jeszcze pograć.

Pod koniec sprzedaży FX-ów w Polsce te procesory były określane jako naprawdę budżetowa alternatywa,tym bardziej że kosztował dosłownie grosze(dałem 280zł).

 

Bo to CPU było, jest i pozostanie słabeuszem. Na jeszcze starszym Nehalemie do dnia dzisiejszego pograsz lepiej ;)

Możesz tak gadać o Bulldozer

Ale Vishera aż taka zła nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz tak gadać o Bulldozer

Ale Vishera aż taka zła nie jest.

Znowu nikt nie pamięta o Excavatorze :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu nikt nie pamięta o Excavatorze :cry:

Excavator to głównie APU,więc ma tyle wspólnego z FX co tylko architektura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...