Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Najwyraźniej hurtownie wciąż składają zamówienia. Więcej powodów nie trzeba ;)

Najwidoczniej na świecie jest jeszcze zapotrzebowanie na FX-y. Dlaczego? Nie wiem

FX-8350 zakupiłem,bo wymieniam procka w miejsce Phenoma II X4 955 BE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś jak z UV/OC? Może byś interesujące.

Edytowane przez Luis13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś jak z UV/OC? Może byś interesujące.

Fx-a będę montował po świętach.

Jeśli chodzi o Phenoma to podkręciłem do 4,1 GHz na napięciu 1,53-1,54 V (Wyżej już nie poszło)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4500 MHz ~ 1,260 V 202 W

4000 MHz ~ 1,130 V 161 W

3500 MHz ~ 1,030 V 138 W

3000 MHz ~ 0,950 V 121 W

2500 MHz ~ 0,880 V 110 W

Pobór całego PC (7-Zip-16 wątków). VID 1.325.

Może się przyda jak będziesz podkręcał. Sztuka 10/2018.

Kontroler 2600 1,188V.

Edytowane przez Luis13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię(znowu :kwasny:)temat o FX

Ogólnie widzę że tych procesorów już w polskich sklepach komputerowych nie ma!

Więc mam taką jedną zupełnie niezobowiązującą prośbę:Jak ktoś z forumowiczów kupował FX(obojętnie jaki model) z ostatniego rzutu na PL,to czy jest w miarę możliwości podanie z jakiego tygodnia i roku(będzie na bank bieżący A.D 2019) pochodzi wasz FX?

Dodam od siebie i przypomnę że mój egzemplarz pochodzi z 1.tyg.2019 roku (FX-8350 kupiony w połowie kwietnia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to widzę sylikonu nie poprawili wcale a wcale. Z rok temu kupiłem za 200 ziko sam procek w kartoniku amd chrześniakowi jako upgrade dla phenoma x4 i pamiętam, że na kibel chłodzeniu CM TX3 ukręciłem 4.2@1.35v i skręciłem 1866@cl9@1.5v niestety nie mogłem poszaleć bo już z tempami byłem w tyłku.

No i zapytam się po co ci takie info? oprócz sprawdzenia czy ostatni wypust się lepiej nie kręci przy niższym napięciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zapytam się po co ci takie info? oprócz sprawdzenia czy ostatni wypust się lepiej nie kręci przy niższym napięciu?

Gdyż nie ma żadnej oficjalnej notki o zakończeniu produkcji FX,a widzę w PL już te procesory są nie dostępne do kupienia(a może jeszcze na allegro,ale wątpię żeby był ostatni rzut).

Ja swojego FX-8350 póki co mam na stocku,lecz z undervoltingiem póki co na 1,3V,ale w przyszłym tygodniu będę szukał najniższego stabilnego napięcia dla FX-8350(nie mam problemu z temperaturami,tylko chcę sprawdzić ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co ci notka daj już spokojnie na emeryturę odejść piledriverowi zasłużył sobie. Raczej zamiast go undervoltować to daj mu 1.35-1.4v i szukaj maks stabilnego zegara przy tych napięciach i dokup 16 GB pamięci 2400 CL10/11 single rank i minimalny fps dostanie srogiego kopa, a jak IMC zesra wcześniej to puścisz na ciaśniejszych na 2133 i też będzie cacy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokup 16 GB pamięci 2400 CL10/11 single rank i minimalny fps dostanie srogiego kopa, a jak IMC zesra wcześniej to puścisz na ciaśniejszych na 2133 i też będzie cacy ;)

Zakup w planach.

Kiedy to nastąpi?Na to pytanie nie odpowiem

 

Raczej zamiast go undervoltować to daj mu 1.35-1.4v i szukaj maks stabilnego zegara przy tych napięciach

Na razie odpuszczam OC(FX-8350 na stocku spokojnie zaspokaja nawet podkręconego RX460,ba mogę dać do niego coś pokroju GTX 1070).

Jak będę miał mocniejszą grafę,to wtedy podkręcę procka

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie i przypomnę że mój egzemplarz pochodzi z 1.tyg.2019 roku (FX-8350 kupiony w połowie kwietnia)

za ile go kupiłeś 260 zeta? przesiadałeś się z phenoma?

obecny ram pewnie pójdzie na 1866MHz

ryzen 1700 jest praktycznie wykupiony, cena skoczyła o 400 wiec dostępność spadła (koniec produkcji?) pewnie identycznie jest z FX'ami

sam się zastanawiałem nad FX ale końcowo ominąłem te generacje

 

FX-8350 może być bardzo ciekawa alternatywa dla i7 2/3/4 gen na rynku wtórnym

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za ile go kupiłeś 260 zeta? przesiadałeś się z phenoma?

obecny ram pewnie pójdzie na 1866MHz

Kupiłem nówkę BOX za 280 zł od brzoskwinek :E

Powodem zakupu FX-8350 nie był wcale to,że Phenom nie wyrabiał,lecz to,że FX ma wszystkie niezbędne instrukcje,czego o Phenomach II powiedzieć nie mogę

Phenoma(II X4 955 BE) jeszcze mam w szafie(zapakowany w blistrze) i się zastanawiam czy go sprzedać,póki ma wartość(obecnie jest warty ok.100 zł)

Mój RAM wyciąga 1866 MHz(sprawdzałem),ale do timingów nie mam szczęścia(co pamiętam musiałem ustawić CL9)

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobotę wystawiłem fx-8350 za 200zl odświeżyłem tylko stronę allegro i przedmiot sprzedany po dosłownie 2 minutach :E za chwile pamięci poszły i płyta pod fx na drugi dzień też się sprzedała :cool:

 

za ile go kupiłeś 260 zeta? przesiadałeś się z phenoma?

obecny ram pewnie pójdzie na 1866MHz

ryzen 1700 jest praktycznie wykupiony, cena skoczyła o 400 wiec dostępność spadła (koniec produkcji?) pewnie identycznie jest z FX'ami

sam się zastanawiałem nad FX ale końcowo ominąłem te generacje

 

FX-8350 może być bardzo ciekawa alternatywa dla i7 2/3/4 gen na rynku wtórnym

Wątpie.. ipc tego fxa po OC jest na poziomie i5 2400 taki i7 2600 nadal jest znacznie wydajniejszy i można bardziej komfortowo pograć. Sam miałem ten proc prawie 3 lata grać się dało we wszystko ale mało komfortowo. Jedyne co uratowało to to że gry zaczęły kożystać z wielowątkowości na początku był dramat i dlatego jeżeli gra działa na 1/2 rdzeniach to przy FX jest masakra ze względu na słabą wydajność 1 rdzenia 2600k jest sporo lepszy w tej kwestii.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobotę wystawiłem fx-8350 za 200zl odświeżyłem tylko stronę allegro i przedmiot sprzedany po dosłownie 2 minutach

200-250 zł za FX-8350 to realna wartość

 

FX-8350 może być bardzo ciekawa alternatywa dla i7 2/3/4 gen na rynku wtórnym

Wątpie.. ipc tego fxa po OC jest na poziomie i5 2400 taki i7 2600 nadal jest znacznie wydajniejszy i można bardziej komfortowo pograć. Sam miałem ten proc prawie 3 lata grać się dało we wszystko ale mało komfortowo. Jedyne co uratowało to to że gry zaczęły kożystać z wielowątkowości na początku był dramat i dlatego jeżeli gra działa na 1/2 rdzeniach to przy FX jest masakra ze względu na słabą wydajność 1 rdzenia 2600k jest sporo lepszy w tej kwestii.

Powiem całkiem obiektywnie

Jeśli zastosować tego FX-8350 do programów semi-pro to tak jak napisał Namonaki,FX-8350 może być alternatywą dla np.i7 2600K,3770K

Całkiem inaczej można powiedzieć jeśli chodzi o gry,FX-8350 @4,5GHz to mniej więcej poziom i5 2500K na stocku,choć i5 2500K będzie lepszy,minimalnie ale lepszy.

FX-8350 od i7 2600K dzieli w zależności od gry(chodzi mi na teraz) ok.15-20 kl/s na korzyść i7 2600K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobotę wystawiłem fx-8350 za 200zl odświeżyłem tylko stronę allegro i przedmiot sprzedany po dosłownie 2 minutach :E za chwile pamięci poszły i płyta pod fx na drugi dzień też się sprzedała :cool:

970A-UD3 za 140 PLN? to nie dziwne że szybko zeszła jak ludzie chcą za nią 180 ...

kiedyś mi gościu wciskał 990FXA-UD3 za 180 ale wolałem dołożyć 60 złotych i kupić coś pod Rysia

 

.. ipc tego fxa po OC jest na poziomie i5 2400 taki i7 2600 nadal jest znacznie wydajniejszy i można bardziej komfortowo pograć. Sam miałem ten proc prawie 3 lata grać się dało we wszystko ale mało komfortowo. Jedyne co uratowało to to że gry zaczęły kożystać z wielowątkowości na początku był dramat i dlatego jeżeli gra działa na 1/2 rdzeniach to przy FX jest masakra ze względu na słabą wydajność 1 rdzenia 2600k jest sporo lepszy w tej kwestii.

i7 kupisz za 230 PLN? :P

a 4 dodatkowe wątki w BF, (krapie) AC albo KCD pewnie robi swoje; w zasadzie to jest to taki podkręcony Phenom II z rozbudowanym HT

przy GTX 1070 (kartach 20% wolniejszych niż RTX 2080) a tym bardziej 1060 pewnie nie było by różnicy

wśród dzisiejszych gier znajdzie się jeszcze jąkać działająca na 2 watkach (CPU-bound)?

chyba już dawno 4 stały się standardem a premiera FX była 8 lat temu ...

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

970A-UD3 za 140 PLN? to nie dziwne że szybko zeszła jak ludzie chcą za nią 180 ...

kiedyś mi gościu wciskał 990FXA-UD3 za 180 ale wolałem dołożyć 60 złotych i kupić coś pod Rysia

 

 

i7 kupisz za 230 PLN? :P

a 4 dodatkowe wątki w BF, (krapie) AC albo KCD pewnie robi swoje; w zasadzie to jest to taki podkręcony Phenom II z rozbudowanym HT

przy GTX 1070 (kartach 20% wolniejszych niż RTX 2080) a tym bardziej 1060 pewnie nie było by różnicy

wśród dzisiejszych gier znajdzie się jeszcze jąkać działająca na 2 watkach (CPU-bound)?

chyba już dawno 4 stały się standardem a premiera FX była 8 lat temu ...

Zgadza się dlatego napisałem że fxa uratowała obsługa wielowątkowości mimo to i7 2600 jest bardziej uniwersalny moim zdaniem 4/8 sandy vs 4/8 FX'a to nie to samo lepiej się sprawdzi 4/8 z w miare mocnym ipc niż 4/8 ze słabym.

 

Co do cen to zaniżyłem specialnie podzespołów bardziej chodziło mi o to że praktycznie w 2020 ludzie nadal idą w am3 i tak błyskawicznie się to sprzedało, myślałem że jak wystawię to będzie się to ciągnęło długo :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w przyszłym tygodniu będę szukał najniższego stabilnego napięcia dla FX-8350(nie mam problemu z temperaturami,tylko chcę sprawdzić ;) )

No i sprawdziłem,moja sztuka FX-8350 na stocku z wyłączonym CPB potrzebuje co najmniej 1,25V(i nie chce mniej,bluescreeny gdy dam mniej V niezależnie czy po godzinie stressu,czy podczas uruchomienia systemu).

Temperatury z coolerem Wraith przy 1,25V to max.54 st.

Możliwe,że będę miał raczej kiepską sztukę do OC

3cde6a7c8b5a5bdf.jpg

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sprawdziłem,moja sztuka FX-8350 na stocku z wyłączonym CPB potrzebuje co najmniej 1,25V(i nie chce mniej,bluescreeny gdy dam mniej V niezależnie czy po godzinie stressu,czy podczas uruchomienia systemu).

Temperatury z coolerem Wraith przy 1,25V to max.54 st.

Możliwe,że będę miał raczej kiepską sztukę do OC

3cde6a7c8b5a5bdf.jpg

OC i tak na tej płycie nie zrobisz bo nie ma opcji APM OFF i będziesz miał zbijanie zegara przez temperaturę sekcji po wbiciu jakiegoś większego napięcia do ustabilizowania OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ładne napięcie,moj ma vid 1.4v i nie chce poniżej tego napięcia wspolpracować.Z drugiej strony nie grzeje sie jak walniety,mam raptem 9 stopni więcej pod obciążeniem przy 4.8ghz i 1.54v ...

 

Untitled.jpg

Edytowane przez Krauziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj teścik jak ktoś ciekawy vs sandy

 

 

 

Wersję bez k powinieneś ustrzelić.

 

https://allegro.pl/oferta/intel-xeon-e3-1240-cooler-4c-8t-do-h67-77-i7-2600-8488958473

Nie ma sie co dziwic,2600k jest szybszy w single core o ponad 30%. Pozatym te procesory to legendy .Osoby ktore kupily je lata temu do dzis moga komfortowo grać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ładne napięcie,moj ma vid 1.4v i nie chce poniżej tego napięcia wspolpracować.Z drugiej strony nie grzeje sie jak walniety,mam raptem 9 stopni więcej pod obciążeniem przy 4.8ghz i 1.54v ...

4,8 GHz i bardzo wysokie Vcore(słyszałem że 1,55V to jest max.bezpieczne napięcie dla FX-ów),najszybciej gdzieś za miesiąc będę miał więcej czasu,to coś pokombinuję z OC,tylko muszę ogarnąć amdmsrtweaker,bo bez tego nie ruszę,a w uefi mojej 990XA-UD3 nie mam możliwości wyłączenia APM.

Jak moja płyta nie da rady z OC,to najwyżej zakupię 990FX Sabertooth i po sprawie ;)

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4,8 GHz i bardzo wysokie Vcore(słyszałem że 1,55V to jest max.bezpieczne napięcie dla FX-ów),najszybciej gdzieś za miesiąc będę miał więcej czasu,to coś pokombinuję z OC,tylko muszę ogarnąć amdmsrtweaker,bo bez tego nie ruszę,a w uefi mojej 990XA-UD3 nie mam możliwości wyłączenia APM.

Jak moja płyta nie da rady z OC,to najwyżej zakupię 990FX Sabertooth i po sprawie ;)

Nizej nie chcial sie ustabilizowac,tzn to jest efekt działania LLC,domyśnie jest ustawiony na 1.49v Jako ciekawostke,moge dodać ,że 6300 kończył w dokładnie tym samym momencie i na tym samym napięciu. Na poprzedniej plycie msi 990fxa gaming z sekcja 6+2 fx3600 jak i 8350 robily 4.5ghz przy 1.45v.Zwróć uwage na to ze fsb idzie na 300mhz .Pozatym ...napięcie to jedno a temperatury to drugie,jeżeli płyta nie dostaje po tyłku (sabertooth to twardy zawodnik) i chłodzenie ogarnia to nic sie nie dzieje,a mam czym chłodzic ,360mm AIO :E

Edytowane przez Krauziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwage na to ze fsb idzie na 300mhz .

Kręciłeś za pomocą FSB?

FX-y mają odblokowany mnożnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręciłeś za pomocą FSB?

FX-y mają odblokowany mnożnik.

Najlepszy skok wydajności osiągniesz połączeniem FSB+ multi. Przy czym trzeba pamiętać aby HT i NB pokrywały sie jeżeli chodzi o zegary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...