Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Creati2k

i7 7700k czy Ryzen 7 2700x

Rekomendowane odpowiedzi

MMO mają swój świat ;)

 

Ja grając w Fortnite na szybkości ramu widziałem ogromne różnice szczególnie w grach 50v50. I to dochodzące do niemal 100 FPSów przy single chanel 2133 vs dual chanel 3600 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci jeszcze napiszę, że połączenie Ryzen + Vega to nie zawsze dobre połączenie. Lepiej Ryzen + GTX, lub Intel + Vega

1920x1080UltraAMD.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się martwił, czy Ryzen + MMO to dobre połączenie? Prawie każde MMO optymalizacje ogląda jak świania niebo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Vega się jeszcze wstrzymam. Póki co zamieniam procka i płytę głowną i zobaczę co przyniosą nowe karty graficzne od zielonych.

 

Z ramem pewnie macie racje bo mam Pamięć HyperX Fury Black, DDR4, 16GB(4x4GB), 2400MHz, CL15 i pewnie je tez zmienię je na jakies 3200MHz?

 

Co do płyty głównej i procesora to jak coś będę robił aukcję na allegro gdyby ktoś był zainteresowany:

 

i7 7700k + MSI Z270 TOMAHAWK razem za 850-900 złotych. Procek nie był kręcony i nie był skalpowany. Oczywiście posiadam fakturę z morele.net z dnia 2017-05-07. Więc gwarancja jest.

Pudełka od procka i płyty razem z instrukcjami jest. Jedynie brakuje mi tego małego przezroczystego pudełeczka co był zapakowany w niego procesor:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ryzena z olx nie kupujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ryzena z olx nie kupujesz?

 

Nie ryzena odkupuję od członka rodziny, który musi pilnie sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od wydajności w grach- ten członek rodziny robi Ci niezły prezent.

Używany i7-7700K: ~900zł.

Nowy Ryzen 2700X (używanych póki co właściwie brak): ~1400zł.

Za ~1100-1200zł ten Ryzen poszedłby na allegro w ciągu góra 1 godziny, a tutaj dostajesz jeszcze 400zł.

Z czysto ekonomicznego punktu widzenia- nie ma się nad czym zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od wydajności w grach- ten członek rodziny robi Ci niezły prezent.

Używany i7-7700K: ~900zł.

Nowy Ryzen 2700X (używanych póki co właściwie brak): ~1400zł.

Za ~1100-1200zł ten Ryzen poszedłby na allegro w ciągu góra 1 godziny, a tutaj dostajesz jeszcze 400zł.

Z czysto ekonomicznego punktu widzenia- nie ma się nad czym zastanawiać.

 

Zapytałem na forum bo nie chciałem wkopać się i sprzedać i7 7700k z płytą główna a później żałować bo np. wydajność ryzena jest np na poziomie starej i5 7600k. Z GTX 1080ti sie wstrzymuję bo w testach odsadza kosmicznie Vege 64 i tutaj raczej zrobiłbym błąd życia:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź ryzena, przetestuj. Wybierz co lepsze. Gorsze sprzedaj na allegro bez ceny minialnej. Bo nie wiesz ile sprzęt jest wart :P

 

Pisałeś o 7700K + Płycie za 900zl ? Pewnie skrzynkę wiadomości masz już przepełnioną z chętnymi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź ryzena, przetestuj. Wybierz co lepsze. Gorsze sprzedaj na allegro bez ceny minialnej. Bo nie wiesz ile sprzęt jest wart :P

 

Pisałeś o 7700K + Płycie za 900zl ? Pewnie skrzynkę wiadomości masz już przepełnioną z chętnymi :P

 

Nie nikt nie pyta o to:) Ale robię aukcję allegro dla bezpieczeństwa swojego i oczywiście kupującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Vegą 64 są dwa zasadnicze problemy:

- pobór mocy, przez który generuje ciepło które ciężko jest opanować

- jak już wyżej kolega napisał- lepiej ją łączyć z procesorami Intela niż z procesorami AMD

Jednak z dopłatą 1200zł to również sprawa warta co najmniej poważnego rozważenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Vegą 64 są dwa zasadnicze problemy:

- pobór mocy, przez który generuje ciepło które ciężko jest opanować

- jak już wyżej kolega napisał- lepiej ją łączyć z procesorami Intela niż z procesorami AMD

Jednak z dopłatą 1200zł to również sprawa warta co najmniej poważnego rozważenia.

 

Dlatego też się wstrzymuję bo na kilku portalach właśnie pisali o bardzo dużym poborze mocy no i wydajności niewiele większej od 1080 a jednak 1080ti jest sporo przed nimi. Z kartą tak jak pisałem zobaczę jaką moc będą miały nowe od zielonych i jakie ceny, ale boję się że za model 1180 czy jak tam będzie miał zawołają ponad 4k:/ a później za 1180ti cena podejdzie już pod 5k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie po prostu tego Ryzena tam, gdzie masz te 30 FPS obecnie i będziesz wiedział, na czym stoisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też się wstrzymuję bo na kilku portalach właśnie pisali o bardzo dużym poborze mocy no i wydajności ze niewiele większej od 1080 a jednak 1080ti jest sporo przed nimi. Z kartą tak jak pisałem zobaczę jaką moc będą miały nowe od zielonych i jakie ceny, ale boję się że za model 1180 czy jak tam będzie miał zawołają ponad 4k:/ a później za 1180ti cena podejdzie już pod 5k. Może wtedy AMD zaproponuje coś co dogoni lub przebije 1080ti w rozsądnych pieniądzach powiedzmy poniżej 3500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam takie jeszcze szybkie pytanko.

 

Czy do płyty głównej:

 

1. Gigabyte X470 AORUS ULTRA GAMING

 

będą pasowały i dobrze działały pamięci:

 

1. Patriot 16GB 3200MHz Viper RGB LED Black CL16 (2x8GB)

 

?

 

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do płyty, ja bym celował w X370-PRO. Bardzo dobra konstrukcja z bardzo dobrą sekcją. Swoją drogą, ja sobie nie wyobrażam, jak Ty masz wyjść na tej wymianie na plus, skoro sama płyta wyniesie Cię niewiele mniej niż chcesz za komplet 7700K + mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym na tego ryzena zmienil, na wydajnosci nie stracisz a w plyte wsadzisz kolejna generacje amd. grafike zostaw bo do takiego monitora to piekna sprawa, jak ty wgl mozesz myslec o downgrade na 60hz :lol2: z ramami nie powinno byc proglemu na nowych ryzenach. vege sobie odpusc bo ta karta to suszarka i elektownia pradowa. na takim zestawie pograsz jeszcze hoho sporo czasu a do fhd to overkill na dlugi czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do płyty, ja bym celował w X370-PRO. Bardzo dobra konstrukcja z bardzo dobrą sekcją. Swoją drogą, ja sobie nie wyobrażam, jak Ty masz wyjść na tej wymianie na plus, skoro sama płyta wyniesie Cię niewiele mniej niż chcesz za komplet 7700K + mobo.

 

Nie no nie mam możliwości innej płyty głównej. Mam od chrzestnego płyte plus procesor za prawie free. A swoje co mi zostanie sprzedam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mobas gigaszrot i proc masz już za pół darmo ?

 

No to zmieniaj :)

 

Stare graty na allegro.

 

Chłodzenie sobie tylko kup jakieś konkretne, bo AMD lubi ciepełko... jak by nie było 16 wątków kurza twarz XD

 

No i koniecznie napisz, jaka jest różnica w ogólnym użytkowaniu i graniu pomiędzy tymi dwoma platformami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę odebrać płytę i procesor. Zamontuję i zdam relację jak to chodzi. Będę miał porównanie:)

 

A to ta płyta główna to wtopa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mobas gigaszrot i proc masz już za pół darmo ?

 

No to zmieniaj :)

 

Stare graty na allegro.

 

Chłodzenie sobie tylko kup jakieś konkretne, bo AMD lubi ciepełko... jak by nie było 16 wątków kurza twarz XD

 

No i koniecznie napisz, jaka jest różnica w ogólnym użytkowaniu i graniu pomiędzy tymi dwoma platformami :)

ta plyta to nie zaden szrot, ma dosc dobra sekcje zaisalnia i mozna na niej spokojnie zrobic oc a kolega i tak nie bedzie robil oc wiec w zuplenosci wystarczy bo przeicez i tak te procki dobrze boostuja na stocku i nie jest zle wyposazona. ale dla ciebie chyba jak plyta nie kosztuje 1k to jest szrot?? to co maja powiedziec ci co maja tansze plyty? ta plyta nie jest gorsza niz to co mial na intelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Gigabajt nie jest taki zły. Sekcja przeciętna, ale da radę na stocku spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież 2700X nie ma sensu podkręcać. On sam z siebie robi nawet ponad 4GHz. Zależy czym go schłodzi. Walczyć tam o kolejne 100 może 150Mhz więcej nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież 2700X nie ma sensu podkręcać. On sam z siebie robi nawet ponad 4GHz. Zależy czym go schłodzi. Walczyć tam o kolejne 100 może 150Mhz więcej nie ma sensu.

dokaldnie dlatego nie wiem dlaczego ktos nazywa taka plyte szrot bo wyposazona jest wystarczajaca i poradzi sobie z prockami na spokojnie bez pocenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu... od zawsze na Gigabyta mówi się Gigaszrot :E

 

To zwykła ksywka firmy.

 

Sama płyta wygląda porządnie, ale to tyle co o niej mogę powiedzieć - nie miałem jej w łapkach :P

 

 

Przytul ten sprzęt i potestuj z Nami tutaj, bo sam jestem ciekawy tego ryzena2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...