Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Creati2k

i7 7700k czy Ryzen 7 2700x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam okazję za niewielkie pieniądze wyrwać Ryzena 7 2700x z płytą głowną. Zakup Ryzena po sprzedaży i7 zwróciłby mi się z nawiązką. Gram głownie w gry MMORPG Black Desert, WoW i fpsy jak Quake Champions, Battlefield 1 i CoDy.

 

Czy warto wymienić i7 7000k na Ryzena 7 2700x patrząc w przyszłość lata 2018-2020.

 

Grafika jaką posiadam to Asus Rog Strix GTX1080ti OC, monitor 144Hz G-Sync.

 

Nie chcę popełnić błędu że okaże się iż w/w gry jak i gry które wyjdą Battlefield V i CoD BO4 będą szarpały i chodziły dużo gorzej niż na gorącym i7.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Sorki wkradł mi się błąd i edytowałem oczywiście chodzi mi o ryzena 7 2700x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś świadom tego, że kilka punktów procentowych w grach ryzen 7 2700x jest jednak za i7 7700k, a czasem idą łeb w łeb i to jak najbardziej ci nie przeszkadza to bierz ryzena :). Ja mam 2700x i nie narzekam :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wyjdziesz na tym finansowo na plus, to można się zastanowić. Aczkolwiek trzeba mieć świadomość, że wydajności w grach najzwyczajniej w świecie ubędzie. O dobrym wykorzystaniu 8 rdzeni w nadchodzącym COD można z góry zapomnieć. Nowy BF, okaże się w praniu, ale pewnie będzie jak w "Jedynce", czyli Ryzen i tak z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8700k jest lepszy do gier, ale o wiele droższy od Ryzena 2700x. DO streamowania Ryzen 2700x o wiele lepszy, wtedy widać rożnicę w FPSach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale zakładam ze przy tym sprzęcie i tak pociągnę ze 100 fpsów w full HD zamiast np 115. A może się okazać że z czasem powiedzmy za pół roku ten i7 7700k zacznie odstawać.

 

tutaj coś takiego oglądałem:

 

Różnice niewielkie a ilość rdzeni i wątków na korzyść Ryzena. A kwota jaką bym zarobił na tym interesie to tylko lub aż 350 złotych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pol roku raczej malo realne, ale po wyjsciu nowych konsol niemal pewne. Ja bym wymienil chociaz z tego wzgledu, ze za te 2 lata jest duza szansa, ze wsadzisz tam nastepna generacje od amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór należy do Ciebie, nikt inny go nie dokona. O tym, że Intele zaczną odstawać słyszę od premiery Ryzenów i póki co niewiele się zmieniło.

 

Jeżeli robisz na komputerze coś poważniejszego, poza grami, to warto się zdecydować na taką wymianę. Jeżeli nie, to wszystko rozbija się o to, jak mocno wierzysz w mityczną świetlaną przyszłość ośmiu rdzeniuf w grach ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle, jak myślisz przyszlościowo to nie idz w intela. AMD obiecał że kolejne procki będę kompatybilne z tym mobo co masz (ten sam chipset) do 2020 roku. Intel z tego co wychodzi teraz, kolejny procesor będzie miał na nowym chipset-cie = nowe mobo. Jak wyjdzie nowy procek od AMD, możesz sprzedać ten co teraz kupiłeś i upgradować spokojnie do nowego bez wymiany mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tej mitycznej przyszłościowości wynika? Gwarantujesz, że trzecia generacja Ryzena (druga Zena) doskoczy w grach do 8700K, którego można kupić tu i teraz? Ba, za niedługo roczek już mu stuknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ja gram tylko w full hd, jeśli różnica między tymi prockami jest niewielka lub jej nie ma a za rok mogę kupić i wymienić tylko procka bez płyty, do tego ten procek jest mi wstanie zapewnić te 80-120 fpsów w grach razem z gtx 1080ti. To raczej nic nie tracę a mogę zyskać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A

 

Akurat problem ryszarda zaczyna sie powyzej 100 fps bo na tym polu odstaja od intela, dlatego do full hd i 144 hz taki 8700k to lepszy wybor od ryzena. Powyzej full hd juz roznice sie zacieraja bo gpu zaczyna brakowac mocy a nie cpu. Ale tutaj mowa o 7770k jak akceptujesz fps w granicach 100 to bym wymienial 8 vs 4 rdzenie mnie bynajmniej przekonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz gtx 1080Ti to lepiej sobie uruchom skalowanie rozdzielczości 1440p i wtedy w ogóle różnica między tymi dwoma CPU będzie niewielka ;)

 

Jak grasz tylko 1080 i nie chcesz skalowania pod wieksza rozdzialke, ale nie zależy Ci na 144hz to kupuj ryzena, lepiej na tym wyjdziesz, a jak uruchomisz skalowanie pod wyższą rozdziałkę to wtedy rożnica między tymi dwoma CPU się zawęzi.

 

Ja tak gram i polecam, możesz wtedy nawet aa wyłączyć sobie, o wiele ładniej to wygląda i dobrze działa a CPU wtedy Ci nie potrzebne z kosmosu, tylko GPU które już masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przestańcie robić człowiekowi wodę z mózgu. Jeżeli ma okazję wymienić I7 7700K na Ryzen 2700X to nie ma się nad czym zastanawiać. Wydajność w grach taka samach na chwilę obecną. Z potencjałem na więcej (nie chcę się wdawać w dyskusje czy ta przyszłość w ogóle nadejdzie, teoretycznie szansa jest). We wszystkim innym Ryzen będzie znacznie szybszy. O streamingu nie wspomnę.

 

Tylko chory by się nie zamienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, kto tu niby robi komu wodę z mózgu. R7 2700X nie jest tak samo wydajny w grach jak 7700X - zarówno na stocku, jak i po OC. Wizja wymiany za dopłatą niewątpliwie jest w pewnym sensie kusząca, ale nie twórzmy mitów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, kto tu niby robi komu wodę z mózgu. R7 2700X nie jest tak samo wydajny w grach jak 7700X - zarówno na stocku, jak i po OC. Wizja wymiany za dopłatą niewątpliwie jest w pewnym sensie kusząca, ale nie twórzmy mitów.

To ty tworzysz mity. Nawet ktoś wyżej wkleił test, w którym Ryzen jest tak samo wydajny jak 7700 (stock vs stock).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się wymienić.

 

144 Hz przydaje mi się jedynie w CSGO itp. W większości nowych gier nie będę już wstanie na i7 7700k wyświetlić tych 144 fpsów.

 

ustaliłem że wymiana:

 

MSI Z270 TOMAHAWK i i7 7700k na Gigabyte X470 AORUS ULTRA GAMING i Ryzen 7 2700x - da mi 400 zł do przodu.

 

oraz dostałem również propozycję kupna:

 

AMD Vega 64 za śmieszne pieniądze gdzie przy sprzedaży Asus GTX 1080TI mógłbym wyjść do przodu 1200 zł

 

Monitor z G-Sync zamieniłbym na monitor z Free Sync co również dałoby mi ok. 300 zł pieniędzy do przodu.

 

Jednym słowem mógłbym grać nadal we wszystkie gry FullHD w okolicach 60-120 fpsów ze sporą rezerwą na przyszłe 2 lata, i odzyskałbym około 1900 złotych...

 

Nie interesuje mnie rozgrywka w 4k itd. Interesuje mnie jedynie gra w płynnych 60 fpsach na monitorze 60Hz z np Free Sync bo o 144Hz mogę zapomnieć nawet na sprzęcie z GTX 1080ti, zwłaszcza w grach mmorpg:)

 

Kretynizm czy dobrze myślę?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa, ludzie serio widzą rożnicę 5-10 fps w grach ? ;D

 

Wole mieć normalne temp. na procku, zero throttling, zero gluta, tańszy procek (razem z coolerem !!) i przyszłościowy chipset. No ale, jak ktoś tylko gra w gry i ma kasę to pewnie, 5-10 fpsów dużo różnicy zrobi na pewno. Tylko ciekawi mnie że jak ktoś ma kasę to raczej nie będzie grał w 1080p, ale co jak tam wiem. :)

 

Jak ktoś ma kasę to gra 1440p 144hz IMO.

 

Kolejna rzecz, większość fpsów typu overwatch, fortnite są bardzo dobrze zoptymalizowane pod 144hz. Przy wiedzminie 3 nikt nie będzie grał 144hz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ty tworzysz mity. Nawet ktoś wyżej wkleił test, w którym Ryzen jest tak samo wydajny jak 7700 (stock vs stock).

Nie tworzy mitów tylko doskonała większość testerów od siedmiu boleści nie potrafi testować CPU wink.gif

 

Druga sprawa, ludzie serio widzą rożnicę 5-10 fps w grach ? ;D

Podawanie wartości bezwzględnych nie ma żadnego sensu. Więc nauczcie się wreszcie, że trzeba podawać procentową różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ty tworzysz mity. Nawet ktoś wyżej wkleił test, w którym Ryzen jest tak samo wydajny jak 7700 (stock vs stock).

No wkleił test... w którym prawie wszystkie gry siedzą na limicie GPU i z testem CPU nie ma to nic wspólnego 8:E.

 

Kretynizm czy dobrze myślę?:P

Zamień się i się dowiesz ;). Finansowo będziesz mocno na plusie, a te 60 FPS powinno trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. To działam. Kasa zawsze się przyda a i tak będę mógł grać w okolicach 60 - 120 fps w większość teraźniejszych i przyszłych gier przy rozdzielczości fullhd. A z czasem karta amd vega 64 moze zyskać w stosunku do GTX1080ti, zwłaszcza po premierze nowych GTXów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Z270 TOMAHAWK i i7 7700k na Gigabyte X470 AORUS ULTRA GAMING i Ryzen 7 2700x - da mi 400 zł do przodu.

 

oraz dostałem również propozycję kupna:

 

AMD Vega 64 za śmieszne pieniądze gdzie przy sprzedaży Asus GTX 1080TI mógłbym wyjść do przodu 1200 zł

 

Monitor z G-Sync zamieniłbym na monitor z Free Sync co również dałoby mi ok. 300 zł pieniędzy do przodu.

 

Jednym słowem mógłbym grać nadal we wszystkie gry FullHD w okolicach 60-120 fpsów ze sporą rezerwą na przyszłe 2 lata, i odzyskałbym około 1900 złotych...

 

Nie interesuje mnie rozgrywka w 4k itd. Interesuje mnie jedynie gra w płynnych 60 fpsach na monitorze 60Hz z np Free Sync bo o 144Hz mogę zapomnieć nawet na sprzęcie z GTX 1080ti, zwłaszcza w grach mmorpg:)

 

Kretynizm czy dobrze myślę?:P

 

O jakich monitorach dokładniej piszesz?

 

Chcesz sprzedać 144Hz Gsync i kupić 60Hz FreeSync ?

 

W jakich gram MMORPG masz problem z wyciągnięciem 100Hz+ ?

 

Wymiana 1080TI na Vega64 do mnie osobiście nie przemawia. Wolałbym grać bez Synca w 100FPSach na 1080TI niż schodzić w dół na Vega i próbować ratować sytuację niedoboru FPS FreeSync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakich monitorach dokładniej piszesz?

 

Chcesz sprzedać 144Hz Gsync i kupić 60Hz FreeSync ?

 

W jakich gram MMORPG masz problem z wyciągnięciem 100Hz+ ?

 

Wymiana 1080TI na Vega64 do mnie osobiście nie przemawia. Wolałbym grać bez Synca w 100FPSach na 1080TI niż schodzić w dół na Vega i próbować ratować sytuację niedoboru FPS FreeSync.

 

O jakim niedoborze fpsów piszesz? Wszędzie gdzie oglądam filmiki i porównania Vega64 jest wydajnościowo trochę ponad GTX1080. Tak chcę sprzedać G-Sync i zagrać 60hz free sync. W BDO na i7 7700k i GTX1080ti mam np 120 fpsów poza miastem a w mieście ok 30 fpsów. W Elder Scrolls Online ponad 100 za miastem i 30-60 w miastach. Wiadomo takie Battlefieldy i Quake to grubo ponad 100 fpsów.

 

1900 złotych za mną przemawia bo przecież tak czy siak będę grał bardzo komfortowo w grubo ponad 60 fpsach w full hd. Nie gram zawodowo, raczej po pracy dla rozluźnienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty lepiej sprawdź, czy w tych miastach nie siedzisz na procesorze (podejrzewam, że tak będzie). Bo żeby nie było, że po zmianie na Ryzena z tych 30 FPS zostanie Ci 25 klatek :lol2:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co tam Cię blokuje w miastach? CPU czy GPU w/g monitora MSI Afterburner ? A może ram nie daje rady? 30FPS w mieście to jakieś takie słabe trochę.

 

Poszukaj czy w Twoich grach Ryzen radzi sobie lepiej czy może o połowę gorzej.

 

 

Jeżeli GPU nudzi Ci się w grach, to możesz przejść na WQHD.

 

 

Patrząc się na ten filmik, to 1070 nawet w połowie nie jest wykorzystany. To samo będzie z ryzenem. 4 wątki i nic więcej. Może dla Twoich potrzeb najlepiej iść w i5 i jakieś tanie GPU w stylu gtx1060 ? Jeśli chcesz sprzedać co się da i wyjąć jak najwięcej kasy z kompa?

 

 

Ty lepiej sprawdź, czy w tych miastach nie siedzisz na procesorze (podejrzewam, że tak będzie). Bo żeby nie było, że po zmianie na Ryzena z tych 30 FPS zostanie Ci 25 klatek :lol2:.

 

raczej 20, jeśli teraz ma np 7700K@4,7GHz czy coś takiego. Nie wiem jak ram, może szybki ram odblokuje brakujące FPSy ?

 

Na filmiku i5 nie jest zapchane do końca. Ma jeszcze wolne % na każdym z wątków. Ram użyty w teście to 2800CL15. Możliwe że z jakimiś 3600CL15 była by znaczna poprawa. Bo ani CPU ani GPU nie jest tutaj ograniczeniem :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No większość gier mmorpg zależy od procka. I cudów sie nie spodziewam bo kumpel ma 8700k i chodzi mu tak samo jak u mnie na i7 7700k. Zależy od ilości postaci wyświetlanych w jednym miejscu. Jak w mieście przebywa mało osób jest więcej FPS i proporcjonalnie do ilości ludzi fpsy maleją. A taki battlefield czy mina gtx 1080ti pójdzie w 150fpsachczy czy 120 to nie zauważe. Przeciez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...