Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

shadar_logoth

GTX1060 - Kupować czy czekać?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, tak jak w temacie jest sens kupować teraz GTX1060 czy się wstrzymać kilka dni na rzekomy spadek cen?

Zapytałem handlowca w morele czy planują przeceny to... zapytał czy ma usunąć kartę z konfiguracji... nie wiem jak to interpretować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadek cen tej polki cenowej/wydajnosciowej to wielka niewiadoma. Nawet premiera nowych kart Nv (nie wiadomo jeszcze kiedy nastapi) nie wplynie bezposrednio na jakis super mega spadek cen - zwlaszcza, ze na poczatku ukaże sie wyzsza półka 1x80

 

Wszystko zalezy czy juz musisz miec te karte na teraz, czy mozesz / masz na czym czekac

 

Ja osobiscie majac cos na przeczekanie - czekalbym do nowych kart - ceny nie powinny rosnac ale czy beda spadac i jak bardzo - ciezko powiedziec

 

Wiem, ze takie czekanie to mozna w "nieskonczonosc" - po prostu jesli mozesz - czekaj na ile Ci cierpliwosc pozwoli :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem handlowca w morele czy planują przeceny to... zapytał czy ma usunąć kartę z konfiguracji... nie wiem jak to interpretować ;)

Że to buc z zerowym pojęciem jak podchodzić do klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to średnio mogę czekać. Karta jest głownie pod Adobe a bez niej niektóre prace są pokazem slajdów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie wiadomo jaka to wydajność będzie tak że gdzie tu o opłacalności gdybać.

Lepiej poczekać potem będzie o mogłem stófkę dołożyć i miał bym kartę 20% wydajniejszą :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem handlowca w morele czy planują przeceny to... zapytał czy ma usunąć kartę z konfiguracji... nie wiem jak to interpretować ;)

 

A co miał powiedzieć?To normalne, że im zależy na sprzedaży po obecnej cenie i nie powie ci:poczekaj, za tydzień będą tańsze...lol2.gif Spadnie sprzedaż kart, spadnie i cena. To oni maja zmartwienie, by sprzedać starą generacje przed premierą nowych kart.Obecne ceny to dalej kosmos i nie warte tej ceny.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem czekać nie warto, karta GTX1060 jest bardzo rozsądnie wyceniona i warta zakupu, ja osobiście kupiłem kilka dni temu RX580, bo ceny w końcu wróciły do normy i jeśli miałbym Ci coś polecić to właśnie tą kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem czekać nie warto, karta GTX1060 jest bardzo rozsądnie wyceniona i warta zakupu, ja osobiście kupiłem kilka dni temu RX580, bo ceny w końcu wróciły do normy i jeśli miałbym Ci coś polecić to właśnie tą kartę.

 

Że co????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, tak jak w temacie jest sens kupować teraz GTX1060 czy się wstrzymać kilka dni na rzekomy spadek cen?

Zapytałem handlowca w morele czy planują przeceny to... zapytał czy ma usunąć kartę z konfiguracji... nie wiem jak to interpretować ;)

 

jaki spadek cen?

kto co znowu wywróżył?

tym bardziej w temacie 1060tek...

 

Że to buc z zerowym pojęciem jak podchodzić do klienta.

 

 

a co miał mu odpisać?

tak jutro obniżymy cenę o 10% - proszę wstrzymać się z zakupem?

miał się wdawać w dyskusję o niczym?

 

Generalnie to średnio mogę czekać. Karta jest głownie pod Adobe a bez niej niektóre prace są pokazem slajdów ;)

 

napisz lepiej dokładnie co kupujesz i za ile.

sama grafa? cały set?

grafa 3 czy 6gb?

nowe czy mogą być używki?

 

W zasadzie nie wiadomo jaka to wydajność będzie tak że gdzie tu o opłacalności gdybać.

Lepiej poczekać potem będzie o mogłem stófkę dołożyć i miał bym kartę 20% wydajniejszą :lol2:

 

do kiedy poczekać?

masz jakieś informację o których reszta forum nie wie?

na tą chwilę karty mogą być za 2-3 miesiące a mogą być za pół roku albo lepiej (i to mówimy tylko o high-endzie - bo takie XX60 to będą jeszcze + 3-4 mce od premiery)

 

Że co????

 

na takie rzeczy odpisywało się chyba "jajco"

RX580 8GB jak kolega słusznie zauważył też jest dobrą konstrukcją i gdzieniegdzie ceny są już przyzwoite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny dalej są kretyńskie.

Kto normalny da teraz 1300 złotych za 1060? No szanujmy się i swoje pieniądze też :lol2:

Pozostaje czekać do premiery next gena, wtedy będzie krótka chwila na to, żeby kupić kartę o dobrym stosunku wydajność/cena a później pewnie powrót do dojenia jak teraz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Czyli oczywiście Czekać ®. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pod koniec kwietnia kupilem gtx 1080 gigabyte windforce oc za 2599 zl. Niby moglem czekac ale nie mam szklanej kuli zeby ocenic czy za np 2 msc kupie taniej. Kupno czego kolwiek to zawsze jest ryzyko ze mozna stracic bo cos potanieje za niedlugo ale tez czekajac mozna kupic cos jeszcze drozej. Albo ma sie szczescie albo nie. Tak samo jets teraz z kupnem 1060. Mozna kupic za 1300 zl albo czekac na nowa generacje i miec za tyle samo np +40% wydajnosci a mozna miec +10%. Po drugie mozna kupic teraz a jak wyjda dobre next geny sprzedac to dolozyc i znow miec fajna karte

 

Poza tym mysle ze 1060 bedzie miec nawet lepsza pozycje od 970 i dlugo bedzie sie trzymac w dobrej cenie. nie liczcie ze za pol roku 6gb 1060 bedzie za 900 zl :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Definitywnie czekać. Ceny kart trzyma wygłodzony po okresie kryptowalut rynek graczy . Cena sugerowana GTXa 1060 w momencie premiery to 249$ dwa lata temu, po tym czasie spokojnie powinna spaść o 30% choćby z racji wieku architektury. Zresztą dawno powinna być nowa seria, której nie ma, bo stara się sprzedaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadając gtx 960, cierpliwie czekam na nową generację (1150 / 1160) lub mocno satysfakcjonującą obniżkę obecnych kart. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie na temat nowych kart wiadomo tyle, że nowe pamięci GDDR6 mają być droższe o 20% od obecnych pamięci GDDR5, nie wiadomo czy karty 1170/1180 pojawią się w tym roku, a jeżeli tak, to pod koniec roku konstrukcje niereferencyjne, na pewno w cenie wyżej niż karty z rodziny Pascal. Następna karta pokroju 1160 na ogół pojawia się po 2 miesiącach od premiery, cena premierowa będzie wyższa, od ceny premierowej GTX1060, a wykastrowany kastrat 1150Ti może pojawić się nawet po 4-5 miesiącach od premiery GTX 1170/1180.

 

Jeżeli ktoś liczy na dobre ceny nowych kart, to okres oczekiwania może wynieść kilka miesięcy do nawet 7 miesięcy jak to było w przypadku kart np GTX 1080, które staniał o około 1000 zł.

 

Więc jeżeli ktoś liczy na dobry deal w przypadku nowych kart, to sobie bardzo długo poczeka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze jak czytam ze czekac lepiej to sie zastanawiam co autor mial na mysli?? bo chyba niekotrzy mysla ze za cene 1060 dostana cos pokorju 1070 lub szyciej. czekac mozna ale od razu trzeba sie nastawic na wiekszy wydatek. i nie rozumiem dlaczego 1300zl za 1060 na dana chwile to zla cena?? to ile powinna kosztowac? 900zl? jakim cudem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam obniżkę sporą ceny dostał tylko 1080. 1070 to było ~50$, 1060 chyba od premiery nie dostał żadnej obniżki MRSP, więc ceny na poziomie 1300pln to całkiem normalne ceny jak za to GPU.

 

A czekać można, tak samo jak w lecie sobie czekam na śnieg, z chęcią pojeździłbym na nartach :E No, ale w tym przypadku przynajmniej wiem ile muszę czekać. W przypadku GPU 1160 nie wywróżę tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

900zl? jakim cudem?

 

Normalnym, to karta ze średniej półki, więc ile ma kosztować??Parę miechów temu kosztowały nawet 2tyś złociszy i też tacy jak Ty twierdzili, że nie warto czekać a nawet że podrożeją....lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekać czekać, a później jak się wszyscy na raz rzucą, to znowu cena pójdzie do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cena 1060 jest atrakcyjna, brać od razu.

 

Karty od dwóch lat stoją w miejscu, a nawet są droższe.

 

Na co czekać ? aż śnieg spadnie ?

 

 

W grudniu 2016 kupiłem 1060 6gb mnini itx za równe 1300zł.

 

Teraz ta karta kosztuje prawie 1400zł :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Definitywnie czekać. Ceny kart trzyma wygłodzony po okresie kryptowalut rynek graczy . Cena sugerowana GTXa 1060 w momencie premiery to 249$ dwa lata temu, po tym czasie spokojnie powinna spaść o 30% choćby z racji wieku architektury. Zresztą dawno powinna być nowa seria, której nie ma, bo stara się sprzedaje

 

głupoty...

 

kiedy tak było w segmencie gpu?

cena nie spada sama z siebie...

albo wychodzi coś nowego - albo cena stoi / idzie w górę.

ew. kurs $ może mieć trochę pływ na cenę.

 

 

zawsze jak czytam ze czekac lepiej to sie zastanawiam co autor mial na mysli?? bo chyba niekotrzy mysla ze za cene 1060 dostana cos pokorju 1070 lub szyciej. czekac mozna ale od razu trzeba sie nastawic na wiekszy wydatek. i nie rozumiem dlaczego 1300zl za 1060 na dana chwile to zla cena?? to ile powinna kosztowac? 900zl? jakim cudem?

 

 

+++

 

Normalnym, to karta ze średniej półki, więc ile ma kosztować??Parę miechów temu kosztowały nawet 2tyś złociszy i też tacy jak Ty twierdzili, że nie warto czekać a nawet że podrożeją....lol2.gif

 

trochę Cię fantazja ponosi :D

 

Jak cena 1060 jest atrakcyjna, brać od razu.

 

Karty od dwóch lat stoją w miejscu, a nawet są droższe.

 

Na co czekać ? aż śnieg spadnie ?

 

 

W grudniu 2016 kupiłem 1060 6gb mnini itx za równe 1300zł.

 

Teraz ta karta kosztuje prawie 1400zł :E

 

a po drodze kosztowała sporo więcej.

 

 

 

 

___________________________________

 

reasumując :

 

poszukać taniej wersji za +/- 1200 zł

w camino coś można dostać - i nie biadolić...

 

1060 6gb nie będzie kosztować 900 zł do momentu aż nie wyjdą xx60 i to przy założeniu, że rozjadą obecną generację przynajmniej o 30-50%.

 

GeForce GTX 1060 6GB HDMI DVI DisplayPort Gainward GeForce GTX 1060 6GB HDMI DVI DisplayPort Gainward 1 220,00 zł

szt.

1 220,00 zł

Produkt dostepny DOSTĘPNY

 

Realizacja: 2018-07-14 Realizacja: 2018-07-14

GeForce GTX 1060 6GB HDMI DVI DisplayPort OC MSI GeForce GTX 1060 6GB HDMI DVI DisplayPort OC MSI 1 238,00 zł

szt.

1 238,00 zł

Produkt dostepny DOSTĘPNY

 

Realizacja: 2018-07-14 Realizacja: 2018-07-14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta GTX 1060 6gb jest dobrym wyborem biorąc pod uwagę inne alternatywy (nie mylić z Alternatywy 4) - szczególnie jeśli chodzi o 1080p. Ja osobiście cierpliwy jestem i poczekam. Modernizacja lapka żony się powiodła i z i3 2350m weszła ładna sztuka i5 3340m, 8gb ramu i ssd... lapek dostał nowe LIFE. Demonem nie jest ale jak już pisałem... damy radę :) . Tak jak Koledzy wyżej pisali - cierpliwy jesteś, to poczekasz, a i tak nikt nie wie, co stoi za rogiem. Można zyskać, a można też stracić. Pozdrawiam! miłego wieczoru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...