Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Xender

NCase - wydajny, nie za gorący i brzydki w środku :).

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie nie ma czym się chwalić bo to tylko PC chłodzony powietrzem w NCase M1, ale udało mi się uzyskać całkiem niezłe temperatury przy mocnych komponentach z czego jestem zadowolony, bo mam komputer który mogę zabrać w bagażu podręcznym do samolotu. ;)

 

W środku znajdą się:

Asus Maximus VIII Impact.

Intel i7 6700K @ UV 1.28 V

DDR4 2x8 GB 3200 MHz CL14 G.Skill TridentZ RGB

PSU Corsair SF600 Gold

Noctua NH-U9S

Goodram Iridium Pro 960 GB

 

Oraz najciekawsze: Palit 1080 Ti Gamerock Premium @ UV 0.931V 1911 MHz. Oczywiście został tylko radiator, a oryginalne wentylatory poszły w diabły.

 

Przetestowałem różne układy wentylatorów i obecny sprawdza się najlepiej, niech zdjęcia mówią same za siebie:

 

Porównanie z Silverstone Fortress FT05:

5GnKF07.jpg

 

Dwa wentylatory Noctua A12-25 PWM pod GPU. Co ciekawe nie dmuchają powietrza na kartę, a wyciągają gorące powietrze z karty pod obudowę. Sprawdzałem odwrotny układ, ale temperatury GPU i CPU były wyższe.

EzQq0RU.jpg

 

Widok z góry. Pierwotnie oba wentylatory 92 mm były zamontowane na radiatorze Noctua. Niestety około 1 cm przerwy między tylnym otworem wentylacyjnym obudowy oraz tylnym wentylatorem wpływały negatywnie na cyrkulację powietrza. Sam radiator nie jest również zainstalowany osiowo względem tylnego otworu wentylacyjnego w obudowie. Mogłem ewentualnie zastawić 2x92 mm na radiatorze i wrzucić jeden wentylator 92mm od zewnątrz obudowy, wyglądało to jednak średnio, a różnice były marginalne w porównaniu z obecnym układem.

G293SlI.jpg

 

Pięknie nie jest, ale naprawdę udało mi się stworzyć chłodny komputer ITX, chłodzony powietrzem z 1080 Ti na pokładzie ;). Jestem bardzo zadowolony z rezultatów. Poniżej wykres temperatur z dziś:

DUDzuUk.png

 

Temperatury GPU podczas gry w PUBG, Witcher 3, Deus Ex Mankind Divided oscylują w okolicach 70-72 stopni C. Dla CPU jest to maks 65 stopni C dla rdzenia, ale w tym przypadku zazwyczaj temperatury są niższe. W spoczynku komputer jest niesłyszalny. W stresie wentylatory GPU rozkręcają się do 1500 RPM i już je słychać, jednak nie jest to jeszcze poziom suszarki. Dźwięki gry z głośników lub w słuchawkach całkowicie zagłuszają komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę jednak piekarnik jest, 1500 na wentylatorach to sporo. Jeżeli kryterium głośności to żeby nie słychać było w słuchawkach, można zastosować porządne zamknięte i nawet 3000rpm nie usłyszysz :E

Ogólnie to fizyki się nie oszuka, ciepłe gpu jak przedmuchasz ten wielki radiator, całe ciepło biję w górę na cpu.

Dobrym testem by było dołożenie solidnego 100% obciążenia cpu, czyli gra ewentualnie np. gra+streaming która jest w stanie wygenerować ciągły load na 8 wątkach cpu bez przerwy po 90%+, i do tego gpu lecące na 100% bez vsynch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę w wolnej chwili jakimś furmarkiem + OCCT, GPU i CPU na 100%. Jestem ciekaw co będzie ;). Pewnie jak wyjdą nowe GFy to w okolicy września/października zmienię GPU na 1180 od EVGA.

Dziś jeszcze zejdę z wentylatorami do 1200 RPM, wtedy już będzie znacznie ciszej, zobaczę jakie będą temperatury w grach. Tragedii nie ma i tak jest nieźle jak na rozmiar obudowy. Musze jeszcze kable w wymienić na zestaw w oplocie i w przyszłości to nieszczęsne GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie sporo osób ma takie kryterium, chce itx który może zabrać ze sobą do samolutu. Ncase jest ciekawą opcją wtedy.

Z tym obciążeniem cpu też nie ma co szaleć, tak jest że większość gier nie stresuje tak cpu i wtedy ten efekt grzania przez kartę graficzną nie ma takiego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przelutowales gniazda 8 pin na karcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przelutowales gniazda 8 pin na karcie?

 

Nie, zmieściło się z oryginalnym układem gniazd, ale potrzebowałem kabli kątowych 8 pin. Kupiłem je w Bit Techu. Jest na styk, ale udało się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...