Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kazmierz9

[ZESTAW] gaming, streaming, 15kPLN

Rekomendowane odpowiedzi

Budżet rósł, rósł i czas się opamiętać. Z początkowego 12kPLN kończę na 15kPLN :D Będę wdzięczny za wasze opinie czy coś zamienić, zwrócić uwagę itp. Szczególnie przydatne byłyby informacje czy muszę uzbroić się w jakieś zestawy dodatkowych kabli - będzie to pierwszy pecet, którego złożę w 100% sam.

 

AMD Ryzen 7 2700X 3.7GHz, 20MB, BOX (YD270XBGAFBOX)

Asus ROG CROSSHAIR VII HERO (WI-FI AC)

G.Skill Trident Z RGB DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL14 (F4-3200C14D-16GTZR)

Palit GeForce GTX 1080 Ti GameRock Premium

Corsair RMx 750W 80PLUS Gold

Fractal Design Define R6 Blackout TG

Dysk SSD Plextor 256GB M.2 PCIe PX-256M8PeG

Logitech C922 Pro Stream Webcam

Windows 10 USB

AOC AG271QG

UCHWYT BIURKOWY MONITORA 13-27 Regulowany Single (pod stary monitor, będzie podgląd chat)

Razer Ornata Chroma

Rode PSA1

Samson G-Track USB

Bespeco FPOP01

2x be quiet! SilentWings 3 PWM Hi-Speed 140mm

Toshiba 3TB 7200obr. 64MB P300 OEM

Thermal Grizzly pasta termoprzewodząca Kryonaut , 5,55g, 1,5 ml (TG-K-015-R)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również z rozpędu wybierałem intel pod każde pierwsze zestawienie dla tego peceta. Wszystkie moje dotychczasowe stacjonarne i laptopy miały Intel - przyzwyczaiłem się, polubiłem, ciężko dokładnie określić. Przy 2K różnica jest mało zauważalna, ale wciąż ryzen lepiej wypada przy streamingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Streamowanie tylko ryzen, chyba że jakiś i9, ale tam ceny to kosmos. Do samego grania i7 8700k oczywiście delid. Dlaczego chcesz w tym momencie składać? Nie chcesz poczekać tych 2-3 miesięcy na nowe CPU i GPU - wiem wiem... może nie być, ale dużo rzeczy wskazuje na to, że jednak coś nowego wyjdzie.(taka dygresja tylko...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Streamowanie tylko ryzen, chyba że jakiś i9, ale tam ceny to kosmos. Do samego grania i7 8700k oczywiście delid. Dlaczego chcesz w tym momencie składać? Nie chcesz poczekać tych 2-3 miesięcy na nowe CPU i GPU - wiem wiem... może nie być, ale dużo rzeczy wskazuje na to, że jednak coś nowego wyjdzie.(taka dygresja tylko...)

 

Rozważałem przeczekanie, choćby do sierpnia i pierwszych sensowniejszych konferencji, ale... za dużo spekulacji i wróżenia z fusów. Zresztą CPU na jakiś czas wystarczy, a GPU i tak będzie trzeba czekać na wersję Ti. Ceny też pewnie będą równe lub wyższe... Teraz zainwestuję w taki zestaw, a za 2-3 lata będę mógł modernizować, gdy nowości zostaną już przebadane przez innych użytkowników ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz streamować na tym i7 8700k, to bałbym się tego 100% zużycia przy temperaturze słońca (bez delida oczywiście).

 

https://www.morele.net/inventory/info/0f80c98f/ - jak ja miałbym taki komputer, to później już tylko śmierć a do śmierci siedzę w domu ~14.800

 

A co do tego SSD za ponad 1k, to nawet się nie zastanawiaj przy takim budżecie. I zaoszczędzisz na tabletkach na ból głowy, bo żaden HDD Ci nie będzie wiercić w budzie. xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić SSD 1TB za za ponad 1000 zł na kościach TLC pod magazyn. Bezcenne jak się skończy bufor SLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej ma rację, kompletnie o tym zapomniałem. Bullshit

 

Weź Patriot Ignite 480GB na mlc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że to ma niby wziąć? :lol2:

700 zł za SATA w budżecie 15000 zł?

 

Chyba błądzisz po omacku. Zresztą o czym my tutaj dyskutujemy jak Ty przy P300 piszesz, że MLC>TLC

 

Dysk na Toshiba p300 performance (mlc>tlc) i z tego co zauważyłem są mniej awaryjne.

 

Więcej szkody możesz tu wyrządzić niż pomóc a rozchodzi się o czyjeś pieniądze.

To nie jest coś, o czym zapomniałeś tylko coś, o czym raczej nie masz bladego pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caps niestety, ale siedzę na dwóch forach jednocześnie i również mam prawo popełnić błąd, za który zresztą przeprosiłem. Domyślam się że sam jesteś forumowym specjalistą od sprzętu komputerowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evo 860 1TB w cenie 1160zł, za 140zł więcej jest M8PeG 1TB na NVMe i MLC. Za 930zł jest Goodram IRDM Pro 960GB na MLC.

 

Dodajmy do tego model karty, Gaming X na 1080TI to niewypał i w jej cenie chłodniejszy i cichszy jest Asus Strix.

16GB RAM za 1200zł, a jak, bawimy się na całego bo to czyjaś kasa.

 

 

Weź Patriot Ignite 480GB na mlc

Kolejna "złota" porada. Wydajność tego dysku leży jak na tak dużą pojemność i mamy zapis poniżej 300mb/s. Nic dziwnego, wolne kości Microna robią swoje.

 

Streamowanie tylko ryzen, chyba że jakiś i9, ale tam ceny to kosmos

Kosmiczne bzdury.

 

 

Bardzo ładny konfig z innego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak i7-8700K zamiast ryzen'a 2700X? Fakt, intel wypada lepiej w gaming'u, ale przy streamowaniu chyba ryzen wychodzi na prowadzenie. Chociaż przy 1440p różnica się zaciera. No i na intele jest dużo skarg, szczególnie po aktualizacji biosu.

 

@adam32 dzięki za speckę, na pewno rozważę ponownie. 8600PLN (+ monitor to lekko ponad 10000PLN, ale wciąż...) brzmi rozsądniej niż 15000PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intel też bardzo dobry wybór. Weź też pod uwagę to, że kupując am4 wsadzisz do płyty, którą kupisz już teraz procka od amd w 2020. Sam zdecyduj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wydawać 10000 - 15000 zł, to może warto zerknąć na jakieś karty do streamingu typu Avermedia LiveGamer HD2. Jak jakość będzie wystarczająca, to nawet nie ma się co zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...