Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

VaXoN

Jaki procesor najlepiej do gtx1050ti

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki procesor najlepiej kupić do 1050ti

lub czy mój procesor jest wystarczający

Mój komputer

Intel quad core q9550 2.83gh

Gtx 1050ti

Ram 8 gb

zasilacz 500w

Chciał bym głównie grac w gta 5 i fortnite

Maxymalny budżet 800zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkręć tego q9550 do jakiś 3,5-3,6 ghz i nie będzie źle z tym 1050ti (wiadomo, w grach siedzących na cpu torchę sie przynudzi, ale tragedii nie ma)

a budżet zwiększ, co prawda starsze generacje w tej cenie spokojnie byś kupił (np SB/IB cep + płyta + 8gb ram), ale na nowsze ci nie styknie , ze względu na drogie pamięci ddr4 (same pamiątki + płyta ponad 500, a cepa i3 8100 trzeba koło 480 liczyć)

a tutaj Fortnite w tej konfiguracji (q9550+1050ti)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej Ty powinieneś wiedzieć na ile Twój CPU sobie radzi.

Włącz GTA V i sprawdź obciążenie procesora poprzez monitorowanie tego dzięki MSI Afterburner.

Zobaczysz stan bottlenecka i jeśli będzie, to trzeba coś z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkręć tego q9550 do jakiś 3,5-3,6 ghz i nie będzie źle z tym 1050ti (wiadomo, w grach siedzących na cpu torchę sie przynudzi, ale tragedii nie ma)

a budżet zwiększ, co prawda starsze generacje w tej cenie spokojnie byś kupił (np SB/IB cep + płyta + 8gb ram), ale na nowsze ci nie styknie , ze względu na drogie pamięci ddr4 (same pamiątki + płyta ponad 500, a cepa i3 8100 trzeba koło 480 liczyć)

a tutaj Fortnite w tej konfiguracji (q9550+1050ti)

Pobawił bym sie w kręcenie procka ale nie mogę włączyć biosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może na początek podaj płytę główną :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Q9650 i Hd 7790 1GB, GTA V działa na średnich w FHD bez problemu osiągając 60fps więc z twoim GTX 1050Ti będziesz mógł sobie śmigać bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może na początek podaj płytę główną :D.

HP IPIEL-LA3 s.775 DDR3 PCI-E SATA FV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niestety, ale na niej sobie nie pokręcisz... To już chyba nie ma co inwestować w tę platformę i lepiej zmienić na coś nowszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej płycie masz DDR3, jak dla mnie najlepsze wyjście to sprzedać CPU i MOBO i za 800 zł + kasa ze sprzedaży kupisz coś współczesnego. Q9550 bez OC nie nadaje się do dzisiejszych gier, do GTA V też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra uznajmy że zwiększę budżet do 1000 i jaki procek i płyte główną najlepiej kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych i3 8100 plus płyta i pamięć.

Z używek możesz spróbować wylicytować i7 6700 plus płyta nówka z allegro za 136zl, plus pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych i3 8100 plus płyta i pamięć.

Z używek możesz spróbować wylicytować i7 6700 plus płyta nówka z allegro za 136zl, plus pamięci.

Nie musi być nowy procek więc zastanawiałem się nad i5-4690K ale nie wiem czy będzie dobrze chodził z gtx1050ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie lux chodził ale pomyśl raczej o 8 wątkach, i7 4770/4790, nawet bez K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wymieniłem i3-4360 (Q9550 po podkręceniu do tych 3,6 GHz miałby pewnie podobną wydajność) na i7-4790S i różnica ogromna (370 VS 800 punktów w Cinebench R15), brałem stąd: https://allegro.pl/intel-core-i7-4790s-sr1qm-3-20-ghz-i7444121063.html

 

Ten i7-4790S po ustawieniu stałych 4 GHz jest tak samo wydajny jak 4790.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz płytę, że udało Ci się ustawić najwyższe Turbo na 4790S? Mnie na 4690S zarówno MSI, jak i Gigabyte nie pozwalały (firmy poszły za "rekomendacjami" Intela).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam H81M-P33 z wgranym najnowszym firmware, da się ustawić, by trzymał stałe 4 GHz, jednak obudowa Brutus Q20 i Freezer LP11 nie wyrabiają z chłodzeniem i temperatury dochodzą w stresie do 92*C i taktowania zaczynają spadać. Obecnie trzymam go na standardowych ustawieniach i temperatura w stresie nie przekracza 75*C (podobne temperatury miałem na i3-4360) i uzyskuję w Cinebench R15 wynik 730 punktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj starego szrotu kup sobie I3 8100 a może kiedys sobie wymienisz na I5 albo I7.

Kupisz starego I7 i już nic nie wsadzisz do płyty głównej.

Juz tu jeden kupił jakiegoś starego szmelca i sie ciągnie jego wątek jak smród wiadomo po czym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i3-8100 będzie znacznie słabszy w grach od i7-4790/4790S, do tego zmiana RAM IMO jest nieopłacalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i3-8100 będzie znacznie słabszy w grach od i7-4790/4790S, do tego zmiana RAM IMO jest nieopłacalna.

jest zdecydowanie słabszy (koło 580 pkt w cinebench r15), to jak zamienił stryjek siekierkę na kijek ;) (no i te 4 wątki, już nigdy do tego nie wrócę, no, chyba , ze przestanę grać w BF-y :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był na allegro za 390 i ktos kupił, jak bym rano sprawdził allegro to bym go kupił.

Wcisniecie mu stary szrot a za rok powiecie trzeba wymienic płyte, procesor i pamięć

bo do tej już nic nie wsadzisz a tak za rok wsadzi 6 rdzeni + HT i bedzie miał na lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był na allegro za 390 i ktos kupił, jak bym rano sprawdził allegro to bym go kupił.

Wcisniecie mu stary szrot a za rok powiecie trzeba wymienic płyte, procesor i pamięć

bo do tej już nic nie wsadzisz a tak za rok wsadzi 6 rdzeni + HT i bedzie miał na lata.

jak wsadzi 8 wątkowca nawet starszej generacji, to nic za rok nie będzie musiał wymieniać, 4 wątkowce na pewno będzie trzeba , bo już teraz puchną w niektórych grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się pchać w starszą generacje. i3 8100 + B360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się pchać w starszą generacje. i3 8100 + B360.

popatrz sobie szczególnie na bf1, gta5 i ac origins, proc bottleneckuje w tych grach ze względu na 4r/4w średniawego gtx 1060 3gb

a co będzie w takim BF5, który ma mieć większe zniszczenia? 4 wątkowce będą się krztusić nieważne czy 7 letnie czy nowe, obecnie 8 wątków staje się powoli standardem do gier ( w końcu konsole mają 8 rdzeniowe cepy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bottleneckuje

:boink:

Jak profesor Miodek kiedyś opuści ten łez padół, podłączymy go pod dynamo i żadne elektrownie atomowe nie będą potrzebne.

 

A może warto by było uderzyć w jakieś 4c/8t bieda-ryzeny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:boink:

A może warto by było uderzyć w jakieś 4c/8t bieda-ryzeny?

jak najbardziej na tak, imo dużo lepsze rozwiązanie niż ten biedny i3 8100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...