Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sygnet

Chłodzenie wodne problem z obiegiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Już nie mam siły do swojego kompa mianowicie chodzi o problem z ciśnieniem jest strasznie słaby obiek cieczy a jest tylko jeden blok na procesor i jedna chłodnica . Na początku obstawiałem na za słabo pompę ale nabyłem eheim 1260 universal pump co prawda jest to pompa akwarystyczna ale dość mocna .zaraz po zalaniu jest ładnie ciśnienie ale po chwili opada i zaraz wogole nie ma . Później postawiłem na wysplatowany blok wodny ale nabyłem nowy było świetne przez 5 min i z kw to samo . Później dam foty jak to wszystko wygląda całe połączenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układd płukałeś? Do wanny chłodnicę, odkręcasz prysznic i ze szlaufa przelewasz całą chłodnicę. Później płuczesz destylką.

 

Prawdopodobnie i tak masz uszkodzoną pompę.

 

Najtaniej kupisz DCP450, ale pod pompą nie trzymaj nic z elektroniki, czasem lubi delikatnie przeciekać.

Jak chcesz porządną pompę do brać D5. Przeżyje nie jeden komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używane d5 potrafią nawet za znośne pieniądze pójść. Nowe to niestety dramat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ był płukany . Chciałem z ta pompa coś zdziałać . To nie jest tak że to musi być jakaś pompa obiegowa czy coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz swoją pompkę podpiąć w wannie i zobaczyć co się z nią dzieje. Ale moim zdaniem jest uszkodzona.

 

Zakup nowej to kwestia określenia budżetu i tego czy masz już rezerwuar ?

 

D5+rezerwuar w kombo to 550zl około.

 

DCP450 MagicCool z rezerwuarem to około 150zl.

 

 

Prawdopodobnie jedna 5D przeżyje karton DCP450. D5 może pracowac w temperaturach około 100*C? Z rezerwuarem ze zwględu na plexę 60*C.

 

DCP450 chyba maxymalną temperaturę roboczą ma 50*C. To w sumie już wstępnie mówi o różnicach w jakości pomp.

 

Do tego wydajność i moc d5 deklasuje całkowicie DCP450. Za to cenowo DCP450 nie ma sobie równych.

 

 

 

EDIT:

DCP450 to jednak prawie 200zl już: http://angela.pl/k1979,chlodzenie-ciecza-pompy-pozostale.html

 

D5 w zależności od wyposażenia: http://angela.pl/k1978,chlodzenie-ciecza-pompy-d5.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa w misce z wodą daje naprawdę dobre ciśnienie . Może po przez zastosowanie zbyt wąskich węży wytrąca ciśnienie hm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak masz podłączoną pompę do zasilania? Nie ma tam jakiegoś sterowania z płyty głównej?

 

węże raczej nie stawiają żadnego sensownego oporu w kompie. nie przy takiej długości jaką się stosuje.

 

Pytanie jeszcze jak sprawdzasz przepływ cieczy? Skąd wiesz, że spada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa jest podłączana do gniazdka bezpośrednio nie ma żadnego sterowania . Widzę że do rezerwuaru woda ledwo wpływa . Na początku leci widać ładny strumień a po chwili ledwo sączy się po ściance . Na dniach wszystko wyplucze jeszcze raz i spróbuję na nowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pod obciążeniem coś złego dzieje się z pompą. O ile Twoje obserwacje są poprawne.

 

Chłodnica lub blok nie powinny zapychać się po chwili od odpalenia obiegu. Powinny być przytkane cały czas tak samo jak już.

 

Wadliwa lub zapowietrzona pompa najbardziej tutaj pasuje. Nie wiem ile lat już używasz tego eheima? Kupiłeś pompę nową czy używaną? Bo jak nówka to oddaj na gwarancję. Jak używka to zerknij czy nie ma rocznika produkcji na niej. Ta pompka to konstrukcja około 15 letnia jak się nie mylę. Jeśli Twoja pompa ma przepracowane tysiące godzin to ma prawo niedomagać.

 

 

Zakładam, że kupiłeś używkę nieznanego pochodzenia, bo nowa kosztuje prawie 2x więcej niż D5 i jest kompletnie dzisiaj nie opłacalna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...