Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vBeton

uber, taxify

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, korzystał ktoś może z tych przewoźników. Mamy imprezę i budżet jest ograniczony więc normalna taxi odpada.

Ściągnąłem aplikacje taxify, wszystko okej, tylko brak aut 7 osobowych, testowałem w swojej miejscowości poza Warszawą. Czy dostępność większych aut się zmieni jak będziemy w Warszawie i po Warszawie będziemy chcieli się poruszać? w aplikacji nie mogę tego sprawdzić bo jak daje start i cel podróży w Warszawie to mam komunikat że mój GPS jest za daleko od Warszawy.

 

Pytanie, czy ceny podane w aplikacji za przejazd są identyczne i mieszczą się w widełkach czy bywają zupełnie inne (wyższe)?

Teśiu robi w taxi i najmniej ile bierze za kurs z mojej miejscowości to 130zł na początek W-wy. W taxify mam widełki od 50-59 zł więc trochę to podejrzane.

 

Czytałem opinie, że lubią robić w uja i nabijają więcej km już przed obiorem klienta.

 

ubera jeszcze nie testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taxify nie testowałem, bo nie mam takiej potrzeby. Jest Uber i jakakolwiek konkurencja nie ma go niego podejścia. Pobierz sobie aplikację, wklep adres początkowy i końcowy wg tego, gdzie będzie twoja impreza i pojawi ci się stawka za przejazd (dodatkowe opłaty są tylko za czekanie samochodu na ciebie, ale ma kilkadziesiąt przejazdów tylko raz mi doliczyło jakieś grosze za 3 minuty oczekiwania). Z tego co wiem to nie ma żadnej dodatkowej opłaty za kursy nocne, ale to też możesz sprawdzić odpalając apkę po 23 któregoś dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nareszcie

I mnoznik zalezny od okolicznosci przyrody.

Nawet przy tej samej cenie wybieram Ubera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie codziennie korzystam z Ubera

 

W nocy stawki są wyższe

 

chyba w Polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba w Polsce

Czy ty w każdym Poście musisz pokazywać, że mieszkasz za granicą?

Uwierz mi Polaka spotkasz praktycznie wszędzie, nie jesteś rodzynkiem.

Nie wiem od czego zależne są stawki, ale ta sama trasa gdy jade na imprezę kosztuje 21 złotych, w nocy z 35. Pewnie są jakieś algorytmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ty w każdym Poście musisz pokazywać, że mieszkasz za granicą?

Uwierz mi Polaka spotkasz praktycznie wszędzie, nie jesteś rodzynkiem.

Nie wiem od czego zależne są stawki, ale ta sama trasa gdy jade na imprezę kosztuje 21 złotych, w nocy z 35. Pewnie są jakieś algorytmy.

 

co to ma wspolnego z Uberem? to jak nie wiesz to poczytaj co to sa stawki dynamiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to ma wspolnego z Uberem? to jak nie wiesz to poczytaj co to sa stawki dynamiczne

Gdybym chciał to już bym wiedział, ale nie chce mi się o tym czytać.

Tak samo o tym, że mieszkasz za granicą. Serio nikogo to nie obchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem od czego zależne są stawki, ale ta sama trasa gdy jade na imprezę kosztuje 21 złotych, w nocy z 35. Pewnie są jakieś algorytmy.

W jakim mieście? W życiu nie miałem w Uberze aż takiej podbitki cenowej. Może mylisz UberX z UberSelect?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny w uberze zmieniają się po restarcie aplikacji, tam nie ma stawki stricte nocnej, tam jest stawka cena+random ¯\_(ツ)_/¯ Już kilka razy mi kierowcy mówili, że jak cena jest wysoka to wystarczy zamknąć apke, poczekać kilka minut (tak góra 3) i po odpaleniu apki cena powinna być niższa ¯\_(ツ)_/¯

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy po powtórzeniu tej operacji cena będzie jeszcze niższa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym chciał to już bym wiedział, ale nie chce mi się o tym czytać.

Tak samo o tym, że mieszkasz za granicą. Serio nikogo to nie obchodzi

 

tak samo jak Twoje nic nie wnoszace wypowiedzi

 

A czy po powtórzeniu tej operacji cena będzie jeszcze niższa ?

 

poczytaj o stawkach dynamicznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie algorytm wylicza stawkę na podstawie zainteresowania i ruchu w danym momencie, więc np. przy imprezach masowych będzie większa. A w praktyce to cholera wie co oni tam zaprogramowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dzień Dobry,  Mam pytanie dotyczące chłodzenia wodnego przykładowo: Silver Monkey X SNOWY ARGB 240 2x120 mm. Jeżeli kupuję się taki zestaw, to trzeba uzupełniać w nim płyny itd, czy wyjmuję się z pudełka, montuje i z głowy? Pytam z czystej ciekawości, wiem, że kiedyś z wodnymi było trochę zabawy, ale dzisiaj wyglądają na gotowe od razu po wyjęciu z pudełka.  Druga sprawa, czy te tańsze chłodzenia są cos warte, czy to bardziej bajer niż funkcjonalność? 
    • @Spl97 to znaczy że jak mam rachunki prognozowane a już zapłaciłem po starej wyższej cenie to teraz elektrownia odda mi pieniądze  Co to za państwo z kartonu gdzie z dnia na dzień takie rzeczy się dzieją  @Camis nie ma czegoś takiego jak lewy podpis Są jakieś konkrety co podpisali ? Jakie polecenia wydawali ? Bo np policja bez wymaganej ustawy nakładała mandaty karne na ludzi chodzących bez maski to za takie coś powinien wylecieć komendant główny i wszyscy wojewódzcy i powiatowi
    • Też doszedłem do takiego wniosku. 5950x i Fortis 3 😀 Tryb Turbo Boost daje duże skoki CPU V oraz MHz i podbija na chwile temperaturę. Czyli sposobem na skoki temperatury CPU (przyspieszanie i zwalnianie wentylatora podczas jakiegoś małego procesu)  jest tylko ustawienie opóźnienia w Fan control ?  Mówisz o max rpm ale na czym? ja mam tylko max RPM na obudowie, będę to zmieniał. Wentylatorem od CPU steruje płyta główna, tylko, że na opcji auto.... Nigdy nie korzystałem z Turbo Boosta, zawsze miałem wyłączony na innych CPU, bo korzystałem z OC a teraz OC na CPU już nie ma sensu. No tak, wykrywa wszystkie, ukryłem nieaktywne, zostawiłem tylko jeden i przypisałem do niego GPU. W sekcji speeds są dwa CPU i GPU wiec przypisałem GPU do tego o góry i ustawiłem krzywą, ale to już już dawno.  Na froncie mam jeden wentylator oraz jeden z tyłu tak jak jest oryginalnie w R5. Kiedyś myślałem nad dodaniem drugiego wentylatora na front tylko miałem wątpliwości bo skoro 2 wentyle wpuszczą tyle powietrza do budy to w jaki sposób ten na tyle ma to wszystko w tym samym czasie wyciągnąć, nie będzie się robił nadmiar ciepła w środku ? Ja nie wiedziałem, że 3 pinowe wentylatory można podłączyć pod 4 pinowe wejście na płycie głównej. podłączyłem teraz na chwilę ten frontowy Dynamic GP-14 140 mm. W zakładce speeds się nie pojawił, ale można było go dodać przez "No calibration" chciałem zobaczyć sterowanie manualne, to zaczęło sterować wentylatorem CPU zamiast Fun4. Jeśli kupie 4 pinowy, to jest jakaś przejściówka, żeby podłączyć, się pod kontroler Fractala? bo tam jest mniejsze gniazdo na max 3 pin (2).  
    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...