Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tatar216

Amplituner i kolumny od wieży - czy tak się da?

Rekomendowane odpowiedzi

Więc w moim zamyśle jest kupić amplituner (coś na rodzaj Harman/Kardon AVR255 lub Sony STR-DE475 oraz najprawdopodobniejsza opcja czyli Yamaha RX-390 i tak, mam świadomość, że sprzęt nie jest nowy i ma swoje lata, jeśli żadna z tych opcji nie spasuje kupię nowy amplituner lub cały zestaw audio) i 4 kolumny od wieży Aiwa - tego jest w mojej okolicy sporo, sam taką miałem i za nią tęsknię :E zostały mi tylko dwie kolumienki. Prawdopodobnie kupię też subwoofer ale będzie zapięty bezpośrednio do karty dźwiękowej z własnym osobnym źródłem zasilania. Co sądzicie o tym pomyśle?

Na obecny moment mam budżet w granicach 500-600pln. Jeśli nie będzie możliwości zorganizowania tego co opisałem wcześniej, uzbieram drugie tyle i kupię nowy zestaw audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się nie da, co nie wejdzie, córce weszło to i matce wejdzielol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dać się da, pytanie czy to ma sens. Myślę że w tych pieniądzach kupisz coś lepszego np. Tannoy M1 + jakiś wzmacniacz (yamaha ax, pioneer a, grundig finearts, cokolwiek taniego w miare solidnego na początek), jeszcze sensowniejszy sprzęt będzie jak dołożysz parę stówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dać się da, pytanie czy to ma sens. Myślę że w tych pieniądzach kupisz coś lepszego np. Tannoy M1 + jakiś wzmacniacz (yamaha ax, pioneer a, grundig finearts, cokolwiek taniego w miare solidnego na początek), jeszcze sensowniejszy sprzęt będzie jak dołożysz parę stówek.

Czy to ma sens? Wg mnie - tak - jeśli dobiorę do tego odpowiedni amplituner to tak, poza tym kolumny od Aiwy są trójdrożne, i wiem jakie mają brzmienie i jak się zachowują, uważam też, że kolumny trójdrożne mają lepszą jakość dźwięku, niż dwudrożne Tannoye M1.

Odniosłem również wrażenie, że 500pln jak za same 13-letnie kolumny do dość sporo, do tego dochodzi jeszcze koszt wzmacniacza - zastanawia mnie również to, że skoro kolumienki po takim czasie tyle kosztują to muszą też fajnie grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolumny od mini wieży są trójdrożne bo maja słabsze przetworniki o węższym paśmie przenoszenia niż prawdziwy sprzęt audio. Ta Aviva to pewnie płyta wiórowa + plastik. Do tego tego typu kolumny są dostrojone do gry z konkretną jednostka centralna i z normalnym wzmacniaczem zagrają dziwacznie. Przerabiałem ten układ rok temu. Kolumnami Sony. Edifiera itp pokonuje, ale zwykłe kolumny Magnat shadow 203 za 700 zł wciągnęły je nosem i soniacze skończyły przy śmietniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie piszcie konkretnie o jakich modelach kolumn mówicie, bo wrzucanie wszystkiego do jednego wora jest bezsensu.

Aiwa ble, Sony ble a Magnat za 700 zł najlepsze :hmm:

Sony robiło bardzo dobre kolumny, tak jak i Grundig, Fisher, Pionner etc. Firmy robiły kolumny budżetowe ale i z wysokiej póły też, więc głupio tak pisać że sony ma kiepskie kolumny, bo to mało sprecyzowana informacja, która może wprowadzać w błąd.

Kolumny 3 drożne są lepsze od 2 drożnych jeśli mówimy o tym samym pułapie cenowym, no może są jakieś wyjątki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie piszcie konkretnie o jakich modelach kolumn mówicie, bo wrzucanie wszystkiego do jednego wora jest bezsensu.

Aiwa ble, Sony ble a Magnat za 700 zł najlepsze :hmm:

Sony robiło bardzo dobre kolumny, tak jak i Grundig, Fisher, Pionner etc. Firmy robiły kolumny budżetowe ale i z wysokiej póły też, więc głupio tak pisać że sony ma kiepskie kolumny, bo to mało sprecyzowana informacja, która może wprowadzać w błąd.

Kolumny 3 drożne są lepsze od 2 drożnych jeśli mówimy o tym samym pułapie cenowym, no może są jakieś wyjątki ;)

 

Oj, to bardzo duże uproszczenie. Ile głośników w obu przypadkach? Jak duże kolumny? Jakie głośniki? Jak zestrojone? Itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszemy o kolumnach z mini i.micro wież to chyba oczywiste. Tam zwykle cały zestaw kosztuje tyle co same kolumny średnio - niższej klasy. Cudów nie ma i w takich wieżach oszczędza się głównie na kolumnach .Płyta wiórowa + plastik zamiast MDF, tanie tweetery i zaciski dźwigniowe zamiast terminali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli chodzi o model wieży to AIWA NSX-999 mk.II i grało to zajexxxxie i aż wstyd mi się przyznać co stało się z wieżą, bo dostała drabiną przy remoncie i już więcej się nie włączyła, kolumny obecnie podpięte są pod jakiegoś segmentowego technicsa ale to już nie to samo i stoi nieużywane.

Edit:. Dodam jeszcze że Aiwa to była podfirma Sony i aktualnie należy do Towada audio, ale nie znalazłem nic z tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się podobają te kolumny to dokup po prostu wzmacniacz, nie rozumiem pomysłu z 4 kolumnami do muzyki. Sprawdzałeś ile Ohm mają kolumny i jaką moc zapodaje wzmak? Może ten Technics jest dla nich za słaby.

 

Chyba że chcesz po prostu zrobić zestaw do łupania i słuchania jak się trzęsą szklanki w kuchni, to kup pan sobie jakieś 2.1 komputerowe albo jakieś podłogówki. Określ do czego to ma być sprzęt i jakich gatunków muzyki słuchasz, bo na razie to nie rozumiem sensu pomysłów z tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się podobają te kolumny to dokup po prostu wzmacniacz

 

Tak podobają mi się - dokup po prostu wzmacniacz - w temacie pytam czy to ma sens.

 

nie rozumiem pomysłu z 4 kolumnami do muzyki

 

Widzisz, miałem wieżę i dwie kolumny, które już trzęsły posiadłością :E więc co by było gdyby były cztery? - ale to tylko moje gdybanie

i nie wiem czy nie zatrzymam się na dwóch kolumnach i surroundach, które może gdzieś wygrzebię z szafy.

 

Może ten Technics jest dla nich za słaby.

 

Tak, jest za słaby, kolumny nie potrafią wyciągnąć 1/4 swojego potencjału. Nie znalazłem informacji o tym jakie zapotrzebowanie ma ta wieża od technics.

 

to kup pan sobie jakieś 2.1 komputerowe albo jakieś podłogówki

 

Zastanawiałem się nad tym i wywnioskowałem, że najlepsze co znalazłem z komputerowych to EDIFIER R2730DB 2.0 i nie wiem czy na tym się nie skończy.

 

Chyba że chcesz po prostu zrobić zestaw do łupania i słuchania jak się trzęsą szklanki w kuchni

 

Ten zestaw był do łupania i trzęsły się szklanki w kuchni, a jeśli chodzi o kupienie wieży, to nigdzie w podkarpackim nie mogę jej dostać, a wolał bym osobiście podjechać zobaczyć niż kurierem. Poza tym ta wieża "straszy wyglądem", a kolumienki źle nie wyglądają i miały super jakość dźwięku.

 

Określ do czego to ma być sprzęt i jakich gatunków muzyki słuchasz

 

Sprzęt do słuchania muzyki w dobrej jakości, dupnięcia basem od czasu do czasu i robienia domówek. Jakich gatunków słucham? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie bo słucham praktycznie wszystkiego oprócz gatunków disco. Sprzęt będzie używany dużo.

 

na razie to nie rozumiem sensu pomysłów z tego tematu.

 

Sens jest taki, że jak wybrałem się do sklepu z elektroniką i to nie jednego, zacząłem przesłuchiwać nowy sprzęt zaczynając od granicy 600pln kończąc na sprzęcie za 1700pln (obecnie jest to limit mojego budżetu który i tak bardzo mocno naciągnąłem w ramach poszukiwania audio), i uznałem, że trzydziestoletnia wieża grała lepiej niż zdecydowana większość obecnie dostępnych sprzętów, chociaż może mam do niej sentyment.

 

Edit:. Dodam jeszcze, że przesłuchiwałem sprzęt segmentowy - 2 frontowe 2 surroundy i centralna, obecne mikro i mini wieże, oraz sprzęt Power Audio nad którym się przez moment zastanowiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym poście myślę, że podłogówki to najlepsza opcja dla Ciebie. Jak nie kupisz jakiegoś najtańszego chińskiego syfu to zagrają ładnie i "dupną basem" od czasu do czasu :P Przykładowo Dali 104, do dostania za parę stówek, albo Jamo S606 które posiadam. W miarę dobrego wzmaka kupisz za ~3 stówy.

 

Wszystko zależy od tego ile chcesz wydać. Możesz kupić wzmaka pod te AIWY i w przyszłości dokupić lepsze kolumny. Pierwszy lepszy przykład Yamaha AX500.

 

Edifiery które wspomniałeś ani nie dupną porządnie, ani nie zagrają jakoś pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc w moim zamyśle jest kupić amplituner (coś na rodzaj Harman/Kardon AVR255 lub Sony STR-DE475 oraz najprawdopodobniejsza opcja czyli Yamaha RX-390 i tak, mam świadomość, że sprzęt nie jest nowy i ma swoje lata, jeśli żadna z tych opcji nie spasuje kupię nowy amplituner lub cały zestaw audio) i 4 kolumny od wieży Aiwa - tego jest w mojej okolicy sporo, sam taką miałem i za nią tęsknię :E zostały mi tylko dwie kolumienki. Prawdopodobnie kupię też subwoofer ale będzie zapięty bezpośrednio do karty dźwiękowej z własnym osobnym źródłem zasilania. Co sądzicie o tym pomyśle?

Na obecny moment mam budżet w granicach 500-600pln. Jeśli nie będzie możliwości zorganizowania tego co opisałem wcześniej, uzbieram drugie tyle i kupię nowy zestaw audio.

To się nie trzyma żadnego ładu, składu ani kupy.

Do czego ten ampli ma potencjalnie służyć? Muzyka czy filmy.

 

Jeżeli muzyka to TrueFaith napisał już wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki za pomoc, więc kupię zapewne i podłogówki, a koncepcję kolumn od aiwy i amplitunera wywalam na śmietnik :3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj wzmaka/ampa stereo i jakieś podstawki bądź podłogówki. Od siebie mogę polecić tanie i dobre Heco, bo są tanie i dobre xD Takie podstawkowe Victy 300 wymiotą cię z pokoju a kosztują grosze. Tylko od razu mówię kup sobie gdzieś używane kable Qed XT300/350 (400 z konfekcją pewnie zeżarły, by ci większość budżetu), bo inaczej te kolumny grają jak przez koc z zamulonym basem i ściętą mało wyraźną górą. Ja niechcący trafiłem na to połączenie jak przymierzałem się pod 2.1 od Acoustic Energy. Napisałem, że trafiłem niechcący, bo w normalnych warunkach raczej nie łączy się kolumienek klasy entry (skądinąd całkiem prawilnych) z klockami przekraczającymi znacznie ich wartość. Heco stoją u mnie już z 10 lat, a z planów wymiany na serię aelite ostał się tylko sub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre propozycje ode mnie, polecam ciut zwiększyć budżet.

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-mission-m32i-CID99-IDwBe2z.html#5249eb2918

lub dużo taniej, ale bardzo fajne kolumny

https://www.olx.pl/oferta/monitory-grundig-bx1000-CID99-IDwo9gd.html#bbacce83fb

do tego wzmacniaczyk za 250-350zł powinno cos się dobrego znaleść i sprzęt o ile akustyka na to pozwoli powinien zjeść na śniadanie Twoją Aiwę i wzmacniacz technisca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aro, przepraszam bardzo, ale czytałeś odpowiedzi autora? Szuka sprzętu który od czasu do czasu zatrzęsie szklankami w kuchni, myślę, że małymi podstawkowcami będzie mocno rozczarowany pod tym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda kolumny Grundiga nie mają duzo basu, podałem je jako przykład tych bardzo tanich a dobrych kolumn, zamiast słabej wieży.

Mission M32 to juz basowe potwory mimo, że podstawki graja wiekszym dociazeniem niz nie jedne podłogowe.

Tak samo jak miałem Dali 104, basu było mimo wszystko mniej niz w glosnikach edifiera 2.1

Więc nawet podłogowe nie koniecznie muszą pasować Koledze jak chce trząść szybami.

Nie zdziwil bym się gdyby Missiony podstawkowe grały wiekszym basem od podłogowych Dali.

Przerabiałem ten temat dawniej.

Pozdrawiam.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o charakterystykę to może tak być, martwiłbym się natomiast o przyjmowaną moc i ew efektywność. Mimo że M32 mogą mieć sporo basu przy normalnym odsłuchu, przy wyższych głośnościach i niskim basie mogą nie wyrobić. Nie słuchałem - nie wiem, ot takie gdybanie. Po prostu nie poleciłbym małego midwoofera żadnemu basolubowi, bo przy mocniejszym odkręceniu wzmacniacza może się zdziwić. Ale to też zależy od słuchanej muzyki, midbas i z 4 calówki da się wyciągnąć mocny. Zobaczymy na co zdecyduje się autor, mam nadzieję, że pochwali się w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest jak piszesz. Możemy gdybać czy nasze proponowane kolumny będą dobre dla autora.

Wszystko bedzie jasne jak autor kupi czy Missiony czy Jamo i sam oceni.

Na pewno te propozycje dają lepszy dźwięk niż kiepskie kolumny Aiwy i tym podobne wynalazki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc, temat do zamknięcia. W moje ręce dostały się kolumny Audiofile 830LR oraz amplituner Onkyo TX-7630 z oryginalną końcówką mocy i muszę przyznać, że kolumny od aiwy i jak i jednostkę centralną od tego producenta zjadają na śniadanie :E

Za kolumny dałem 380 a za wzmaka 100 ale wzmaka z czasem chyba zdecyduję się zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dokładnie tak jak Krzysiak napisał to wyglądało i nikogo nie wyśmiewam  napisałem jaki był problem i to był jedyny jaki miałem z amd a lecę na takich platformach od lat, intela miałem raz w życiu u siebie w PC  
    • Na wstępie, nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie tematu w właściwe miejsce Dziękuję. Witam szanownych użytkowników Zwracam się do Was z wielką prośbą o pomoc w takiej sprawie Niedawno złożyłem sobie starszego PC-ta do zabawy w retro, komputer był na Windowsie XP i posiada dysk 80GB Miałem na nim zapisane mnóstwo różnego rodzaju starych programów pod DOS i starych gier, które zbierałem przez dłuugi czas, większość pochodziła jeszcze z starych dyskietek które zostały już zagubione bądź sformatowane Tyle historii w dużym skrócie, a teraz co się stało, bawiąc się dzisiaj uruchomiłem komputer z dyskietki startowej z DOSem 6.22 i uruchomiłem program Fdisk i przez własną głupotę omyłkowo usunąłem partycję startową dysku C 😭na której było wszystko, od systemu Win XP poprzez wszystkie programy i gry, o ile postawić na nowo Windowsa to nie problem o tyle najbardziej zależy mi na całej reszcie, czy da się jakoś przywrócić tą partycję lub chociaż programy zapisane na dysku? Formatowania na szczęście w nieszczęściu nie robiłem. Jeśli da się to jakoś uratować, przywrócić partycję lub chociaż utracone oprogramowanie zbierane latami to jakim programem darmowym można to zrobić najłatwiej i najszybciej? Bardzo proszę Was o pomoc, wiem że można na Was liczyć Dodam że posiadam drugi nowszy komputer z Windowsem 10 do którego mogę podpiąć ten dysk HDD z tego starego komputera ale co dalej?
    • UV to obniżenie napięcia poniżej standardu karty dla zadanej częstotliwości taktowania rdzenia. Oczywistym jest, że jak taktowanie spada, to karta sama z siebie obniża te napięcia (wyjściowa tabela Hz/V jest w BIOSie karty) ale chodzi o to, żeby obniżyć je jeszcze bardziej.  Pomijam fakt, że są talenty, które obniżają krzywą (że niby niżej to lepiej) robiąc tym samym OV zamiast UV.  Jeśli się z tym nie zgadzasz, to wytłumacz mi na spokojnie, w którym miejscu i jakie bzdury Twoim zdaniem potarzam. 
    • sprawdź, czy karta - jak nie będzie internetu wpisz ping adres bramki jeśli nie będzie połączenia z ruterem\bramką raczej na pewno karta jeśli karta w menedżerze urządzeń kliknij prawym kartę - właściwości, zarządzanie energią, ewentualnie odhacz zezwól na wyłączanie urządzenia...  - może to
    • Od kilku dni mam problem z YouTube. Kiedy wchodzę do zakładki moje filmy to nie ma tam żadnego filmu, który zrobiłem. Wcześniej myślałem że usunęli ale jak wejdę na jakiś film z linka który udostępniłem na jakieś stronie to ten film jest. Drugi problem to że nie ma moich playlist. Trzeci to że jak piszę jakiś komentarz to zamiast mojego niku jest podawane moje imię i nazwisko. Co ciekawe jak piszę podczas transmisji to pojawia się mój nik. Do tego mogę mój własny kanał zasubksrybować. Ktoś może wie o co biega? Wygląda to trochę jakby bym zalogowany na swoim kanale ale jednocześnie nie.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...