Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Legtom

Undervolting i5 8500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z ustawieniem "ruchomego" UV. Na ustawieniach manual mój CPU stabilnie pracuje na 0.990V. Niestety ustawienia offsetowe zawieszają mój sprzęt ponieważ standardowo CPU ma około 1.2V , za duża wartość offsetu wywala konfiguracje w idlu (standard) wiec sobie odpuściłem . Natomiast jeśli chodzi o tryb adaptacyjny przy ustawianiach 0.990 dla turbo i (-) offset 0.050 wartość jest odejmowana od 1.200 a powinna być od 0.990V co może być nie tak ? czy w ogóle to działa?? Jak to u was wygląda? Domyślam się że przy OC i wartości offsetu (+) wszystko by działało ale mi zależy na obniżeniu napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo :E

 

Wczoraj siedziałem cały dzień i pół nocy i się poddałem.

 

Ostatnio biosy są jakieś popaprane.

 

Obecnie jestem na manualnym napięciu, ale w idlu trzyma cały czas napięcie z boosta, czyli 1.15 volt

 

I mam to w tyłku, bo takie napięcie może sobie spokojnie banglać cały czas.

 

Swego czasu Q9550 podkręciłem na 4.0 ghz i cały czas pracował na 4.0ghz + maxymalne napięcie i nic mu nie było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo było od początku zabawy z offsetem,ze biosy są pod tym kątem skopane i lepiej ustawiać wartości na sztywno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest skopane tylko tak działa offset.

A jak ktoś chce koniecznie odkręcać napięcie na maxa offsetem to trzeba wrzucić LLC na maxa, wraz z wyższym obciążeniem będzie bardziej spadać napięcie. Dzięki czemu procesor nie będzie się sypał przy niskim obciążeniu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest skopane tylko tak działa offset.

A jak ktoś chce koniecznie odkręcać napięcie na maxa offsetem to trzeba wrzucić LLC na maxa, wraz z wyższym obciążeniem będzie bardziej spadać napięcie. Dzięki czemu procesor nie będzie się sypał przy niskim obciążeniu.

 

 

Co do offsetu to wiadomo ale dlaczego przy trybie adaptacyjnym jest taka kupa i trzyma wartość podstawowa 1,2V zamiast 0.990V stąd moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dla tego ustawiłem manualnie napięcie na 1.18 volt.

 

Jak na razie wszystko OK. tylko w idle napięcia nie zrzuca, cały czas leci na 1.18 volt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest skopane tylko tak działa offset.

A jak ktoś chce koniecznie odkręcać napięcie na maxa offsetem to trzeba wrzucić LLC na maxa, wraz z wyższym obciążeniem będzie bardziej spadać napięcie. Dzięki czemu procesor nie będzie się sypał przy niskim obciążeniu.

 

Nie tak działa prawidłowo offset który jest rozrzutny w napięciu i LLC nie pomoże.Jak satysfakcjonują cie takie skoki w napięciu to sobie zostaw ja wolę na sztywno w tym wypadku ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty piszesz o czym innym i ja o o czym innym.

Nawet jak offset działa prawidłowo jak zjedziesz za nisko to proc będzie się sypał przy niskim obciążeniu ze względu na za niskie napięcie.

Duże skoki napięcia pod AVX czy AVX2 winny jest źle działający offset.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...