Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

daro462

składam kompa dla dziecka 8 lat pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich chce złożyć kompa dla dziecka 8lat żeby miał czasem zagrać w jakaś grę itp., nie wymagam nie wiadomo czego i nie chce wydać ogromnej kasy, potrzebuje cos złożyć aby latało na owe czasy dobrze, moja propozycja:

 

Procesor Intel Pentium G4560 3.5GHz 3MB lub G4600

 

Płyta główna MSI H110M PRO-D LGA 1151 czy cos innego?????

 

ZASILACZ ATX 500W SATA 3xSATA 2xMOLEX 20+4 PIN

 

karta graficzna gtx1050 lub gtx 1050ti czy cos innego? tańszego niż gtx 1050?

 

ram 4 lub 8 , ale czy ddr3 czy ddr4????

 

dysk ssd 120 lub 240

 

Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 3 LT

 

OBUDOWA DO KOMPUTERA PC ATX MIDI TOWER ERAZER lub OBUDOWA SILENTIUMPC REGNUM RG1W USB 3.0 Z OKNEM

 

Co zmienić jak cos? ale żeby nie zwiększać ogromnie budżetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki budżet i czy dziecko i tata ma już jakąś listę gier w które by chciał zagrać. Czy nowe części czy może używane? Jest jeszcze GT 1030, ale wszystko zależy do jakiego modelu monitora będziesz to podłączał. SSD 128 GB na system + dodatkowo z 1 TB HDD na gry. Dodatkowego chłodzenia na CPU nie potrzebujesz. DDR3 są tańsze. Osobiście wziąłbym 1 kostkę 8 GB i zasilacz inny niż no-name.

 

budżet to max do 2k mysle +/- , tata nie gra nic, dziecko symulator farmy i podobne na obecna chwile, pewnie kiedyś cos się zmieni.

części mysle ze lepiej nowe z GW, monitor to musze się dowiedzieć później, ale około 4 letni, czyli co ddr3 brac? a zasilacz jaki inny?

 

co myślicie o grafice GTX 750 Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak nie chcesz naciągać dużo budżetu, na stronie głównej pclab jest wątek odnośnie komputerów do danej kwoty :)

 

https://pclab.pl/art52777-10.html

 

Opcja do 2k wydaje się być adekwatna.

 

Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak nie chcesz naciągać dużo budżetu, na stronie głównej pclab jest wątek odnośnie komputerów do danej kwoty :)

 

https://pclab.pl/art52777-10.html

 

Opcja do 2k wydaje się być adekwatna.

 

Poprawcie mnie jeśli się mylę.

 

tylko ja nie wiem czy nie chce mieć ddr3 ? i wsadzić ta 1030 na razie a kiedyś 1050 ti lub 1060 3gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ja nie wiem czy nie chce mieć ddr3 ? i wsadzić ta 1030 na razie a kiedyś 1050 ti lub 1060 3gb

W tą płytę nie wsadzisz już kości DDR3, i nie nie chcesz DDR3. Jeśli komputer ma być choć odrobinę przyszłościowy, to nie opłaca się kupować dzisiaj czegoś na pod samą pamięć, bo kilka złotych tańsza. Płytę z zaproponowanego Ci zestawu będziesz w stanie rozbudować w przyszłości, o leszy procesor i lepszą grafikę, a po sieci już krążą plotki o wyjściu DDR5, wiec celowanie w już stare DDR3... no nie jest najlepszym rozwiązaniem.

 

PS. CO do 1030? obejrzyj to, zanim podejmiesz decyzje:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tą płytę nie wsadzisz już kości DDR3, i nie nie chcesz DDR3. Jeśli komputer ma być choć odrobinę przyszłościowy, to nie opłaca się kupować dzisiaj czegoś na pod samą pamięć, bo kilka złotych tańsza. Płytę z zaproponowanego Ci zestawu będziesz w stanie rozbudować w przyszłości, o leszy procesor i lepszą grafikę, a po sieci już krążą plotki o wyjściu DDR5, wiec celowanie w już stare DDR3... no nie jest najlepszym rozwiązaniem.

 

PS. CO do 1030? obejrzyj to, zanim podejmiesz decyzje:

 

 

 

ok recenzje widziałem, ale to jest komp dla 8 latka, za 2-3 lata to i te 1050 będą słabe dlatego myślę aby wsadzić ta 1030 za 350zł niż 1050 za 600zł, a kiedyś zmienię na inna, ważne aby zasilacz płyta , ramy, dysk, zostały te same i obudowa

 

A co do płyty czy podejdzie tam procesor g4560????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok recenzje widziałem, ale to jest komp dla 8 latka, za 2-3 lata to i te 1050 będą słabe dlatego myślę aby wsadzić ta 1030 za 350zł niż 1050 za 600zł, a kiedyś zmienię na inna, ważne aby zasilacz płyta , ramy, dysk, zostały te same i obudowa

Dla tego nie namawiam Cie na nic innego, po prostu dałem Ci link żebyś zdawał sobie sprawę co to za karta, ize za 3 lata jej juz raczej nie sprzedasz wiec 300 zł pójdzie w błoto, ale jeśli zdajesz sobie z tego sprawę, widzisz wszystkie wady i zalety to ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tego nie namawiam Cie na nic innego, po prostu dałem Ci link żebyś zdawał sobie sprawę co to za karta, ize za 3 lata jej juz raczej nie sprzedasz wiec 300 zł pójdzie w błoto, ale jeśli zdajesz sobie z tego sprawę, widzisz wszystkie wady i zalety to ok.

 

no to wiem ze jej nie sprzedam to jaka karte proponujesz?

 

 

a co do płyty to ma duże znaczenie???? z tą moja z opisu, jest 100zł miedzy nimi a rożni się częstotliwością ram na korzyść MSI B250M PRO-VD

2133 Mhz ----- 2133 MHz, 2400 MHz

 

https://allegro.pl/plyta-glowna-msi-h110m-pro-d-lga1151-nowy-bios-i6797455775.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wiem ze jej nie sprzedam to jaka karte proponujesz?

 

 

a co do płyty to ma duże znaczenie???? z tą moja z opisu, jest 100zł miedzy nimi a rożni się częstotliwością ram na korzyść MSI B250M PRO-VD

2133 Mhz ----- 2133 MHz, 2400 MHz

 

https://allegro.pl/plyta-glowna-msi-h110m-pro-d-lga1151-nowy-bios-i6797455775.html

Zjedź na dól do sekcji pamięć w informacji o płycie jak byk jest napisane DDR4(na innej stronie, nie tej z allegro. Linki do sklepów tutaj nie działają), wiec znajdź płytę np. na morele. Co do karty? Fakt ceny są na dzień dzisiejszy masakrą, zwłaszcza o dziwo tych najtańszych, nie wiem może używka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjedź na dól do sekcji pamięć w informacji o płycie jak byk jest napisane DDR4(na innej stronie, nie tej z allegro. Linki do sklepów tutaj nie działają), wiec znajdź płytę np. na morele. Co do karty? Fakt ceny są na dzień dzisiejszy masakrą, zwłaszcza o dziwo tych najtańszych, nie wiem może używka?

 

myslalem o nowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslalem o nowej

No to nowej, w tej cenie nie uświadczysz innej niż 1030;)

 

BTW w pierwszym poście zastanawiasz się nad 1050 a 1050ti, i nagłe zejście do 1030? Co do zasilacza, zasilacz kup po prostu markowy, najlepiej z certyfikatem 80+ np SilentiumPC Vero L2 600W( nie wiem dla czego ale na chwile obecna jest tańszy od wersji 500W w morelowym sklepie) lub po taniości tez niezły LC-Power 350W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nowej, w tej cenie nie uświadczysz innej niż 1030;)

 

BTW w pierwszym poście zastanawiasz się nad 1050 a 1050ti, i nagłe zejście do 1030? Co do zasilacza, zasilacz kup po prostu markowy, najlepiej z certyfikatem 80+ np SilentiumPC Vero L2 600W( nie wiem dla czego ale na chwile obecna jest tańszy od wersji 500W w morelowym sklepie) lub po taniości tez niezły LC-Power 350W

 

ktoś z forum zaproponował mi 1030

 

patrze na ceny 1030 330zł

1050 600zł

1050ti 800

 

i tak mysle ze maly tego i tak chyba nie wykorzysta i do symulatora farmy mu to starczy a kiedyś aby można było zmienić na lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś z forum zaproponował mi 1030

 

patrze na ceny 1030 330zł

1050 600zł

1050ti 800

 

i tak mysle ze maly tego i tak chyba nie wykorzysta i do symulatora farmy mu to starczy a kiedyś aby można było zmienić na lepsza

 

Mozę i wystarczy na początek, chyba zostanie przy grach sieciowych, to może trochę na dłużej.Pisałeś tez ze twój budżet to okolice 2 tysięcy, wiec morze rozważ po prostu gotowca https://sklep.ntt.pl/komputery-do-gier/6179-komputer-ntt-game-110g-w49.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOJA PROPOZYCJA

 

Ja bym tak to widział. i3-8100 do gier wystarcza w zupełności (mamy 4 pełne rdzenie), do tego 2 kości po 4GB ramu DDR4 i GTX1050. Dysk SSD na kościach MLC. Chłodzenia na CPU nie potrzebujesz - boxowy cooler zupełnie wystarczy do i3. Niby można wydać kilka stów mniej ale moim zdaniem poniżej i3 i 1050 nie ma sensu schodzić. Pentium to tylko 2 rdzenie, a 1030 to wydajność na poziomie zintegrowanych GPU AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor to LG 21cal w2243st

rok 2009

 

czy będzie na nim działac?

 

 

Proszę o pomoc którym kablem najlepiej łączyć monitor z jednostką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOJA PROPOZYCJA

 

Ja bym tak to widział. i3-8100 do gier wystarcza w zupełności (mamy 4 pełne rdzenie), do tego 2 kości po 4GB ramu DDR4 i GTX1050. Dysk SSD na kościach MLC. Chłodzenia na CPU nie potrzebujesz - boxowy cooler zupełnie wystarczy do i3. Niby można wydać kilka stów mniej ale moim zdaniem poniżej i3 i 1050 nie ma sensu schodzić. Pentium to tylko 2 rdzenie, a 1030 to wydajność na poziomie zintegrowanych GPU AMD.

 

Zgadzam się w zupełności z twoim zdaniem, ale odniosłem wrażenie ze autor tematu nie poradzi sobie ze złożeniem PCta, Jeśli się mylę to przepraszam autoea tematu, i polecam jak najbardziej zaproponowany zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk Ssd 8-latkowi nie jest potrzebny, do tego jakiś kompletny Chińczyk. Zmienić ten Ssd na Hdd 1tb toshiby. Cena spadnie o 70zl, a dziecko będzie miało masę miejsca na gierki. Szybkość uruchamiania kompa w wieku 8 lat nie jest raczej priorytetem. Reszta zestawu ok.

Pytanie podstawowe, czy autor tematu ma Windowsa, czy przewidział 430zl na kupno systemu jako dodatkowy koszt, czy w tych 2000zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może się uda bez przesady...

 

nie przewidział... nie ma cos taniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można ale poza oficjalna dystrybucja, Allegro lub jakiś keyshop wtedy cena ok.50zl tylko źródło pochodzenia klucza niewiadome.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dwa sloty na ram,

 

planuje wlozyc 8gb ddr4

 

zrobić 2x 4GB? czy jedna 8? jak lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak te 8gbma zostać na dłużej to 2x4gb, jak chcesz dokupić druga kość 8gb w ciagu kilku miesięcy to 1x8gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z obudowa,

da rade cos tańszego niż

SilentiumPC Regnum RG4T

 

z allegro nowego ? około 100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa SilentiumPC Gladius M35 Pure Black

 

OBUDOWA DO KOMPUTERA PC ATX MIDI TOWER ERAZER GDM9

 

Obudowa ATX mATX TRACER GO USB 3.0 CZARNA

 

MODECOM OBERON PRO USB 3.0 Czarna

 

GEMBIRD MIDI TOWER FORNAX 500R USB 3.0+2.0

 

NATEC ARMADILLO MIDI TOWER USB 3.0 ATX

 

Obudowa ATX mATX TRACER JOKER USB 3.0 CZARNA

 

Obudowa SilentiumPC Brutus M10 Pure Black USB 3.0

 

OBUDOWA SILENTIUMPC REGNUM RG1W USB 3.0 Z OKNEM

 

obudowy ze znanego portalu a..

 

nie wiem co wybrać czym się kierowac?

 

odbudowa do zestawu z forum do 2000zł z Intel Pentium G4560

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 8 letnią córkę, która nie ma komputera (nie chodzi o pieniądze). Bardzo ograniczam jej czas użytkowania mojego, uświadamiając że są lepsze dla niej zajęcia. I teraz pytanie do was. Czy to ja jestem dziwny, że dziecko w tym wieku nie ma kompa na własność czy inni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wystroi się w drogie i przepłacone rzeczy za nakradzione pieniądze, złamie przy tym prawo, zhańbi stanowisko i jeszcze się tym pochwali do kamery w swojej próżności i głupocie. 
    • Nasze pieniądze poszły na smycz dla psa i ubranie Gucciego  Ukraina jak lewica wystarczy dać im mówić, ruscy nie muszą nawet siać propagandy 
    • Nie przesadzam  za 3 lata jak dobrze kojarzę płaciłem jakieś 130 zł, no ale to kilka ładnych lat wstecz było   
    • https://mojaolesnica.pl/57266,637577,napastowal-kobiete-kolo-olesnickiego-lidla-wezwano-policje Ale rasiści z tych Polaków 
    • Cdkeys nawet według ich własnego regulaminu niczego nie sprzedaje CDKeys.com’s Terms and Conditions 2. About CDKeys.com and Online Shop 2.1 CDKeys.com is an online/internet platform that connects Buyers with Sellers to facilitate the sale and purchase of various Programs. The Online Shop provides access to a variety of Programs and facilitates the transaction between Sellers and Buyers. 2.2 You understand and agree that CDKeys.com acts as an intermediary between Buyers and Sellers and that any offer and/or  sale performed through the Online Shop are made between particular Seller and Buyer while CDKeys.com only facilitates such transactions by means of establishing and maintaining the Online Shop’s functionalities and providing certain Services to the Users aimed at improving safety, speed and certainty of the transactions. 2.3 Buyers understand, agree and acknowledge that any transaction and/or agreement entered into with a Seller, as a result of your use of the Services whether oral or written, is between you and the Seller only, and CDKeys.com is not a party thereto. Notwithstanding these Terms and Conditions, Buyers may be required to enter into contractual agreements with Sellers and/or accept the Seller’s terms and conditions in order to purchase a Program. In such an instance, CDKeys.com shall not be a party to the Seller Agreement and shall not be responsible for performing the obligations of the Seller Agreement between Buyers and Sellers. CDKeys.com disclaims all liability arising from or related to any such Seller Agreement. 2.4 You agree and acknowledge that CDKeys.com does not own, sell, resell, furnish, provide, rent, re-rent, and/or host any Program and/or Seller Services and that Sellers shall solely be responsible for Seller Services and/or Programs. 2.5 CDKeys.com provides Buyers with its Services free of charge. CDKeys.com may however charge a fee to Sellers in relation to each Product following the successful payment of the Program Price. 2.6 CDKeys.com does not endorse any Seller over another to service a Buyer. While we try our best to verify Seller’s information, conducting a due diligence and useing commercially reasonable efforts to confirm that Sellers are licensed and  maintain the required governmental approvals to provide Seller Services, we do not make any warranty, guarantee, or representation as to the licensing, ability, competence, compliance, or qualifications of any Seller. 2.7 Although CDKeys.com requires Sellers to provide accurate information about themselves and Programs, we do not confirm, and shall not be responsible for, any Program details or any Seller’s purported identity. Buyers agree to independently research and evaluate the Programs and Sellers.   Czyli w razie czego będzie, "ja tu tylko sprzątam i udostępniam teren".
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...