Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Awionik00

Problem z internetem stacjonarnym Orange

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z Neostradą, od roku borykałem się z problemem zrywania połączenia średnio raz na pół godziny, 2 razy wzywałem techników i za każdym razem mówili że to wina routera i trzeba wymienić. Wymieniłem najpierw filtr żeby mieć pewność że to wina routera, nic to nie pomogło więc wczoraj zakupiłem router ASUS DSL-N12E_C1. Po podłączeniu i skonfigurowaniu było pół godziny spokoju i znów to samo, po 5-10 min internet włączał się, i tak cały czas. Nie wiem co robić czy znów dzwonić do Orange czy sprawdzić gniazdko czy co .. W załączniku log z routera podczas zerwania internetu Nowy dokument tekstowy (2).txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ustawieniach routera masz zaznaczoną opcję żeby trzymał połączenie zawsze włączone lub opcję rozłącz połączenie WAN po określonym czasie ustawione na 0 czyli ma trzymać cały czas.Jeśli w loginie masz z /ipv6 to zostaw tylko .......@neostrada.pl

48e7e6dc600b877f.jpg

cfa8e568bd8ad0f9.jpg

 

zrób i wstaw screny z parametrami SNR z routera

b967c191edde0ae1gen.jpg

 

Sam router podłącza się bez filtra do filtra ma być podłączony telefon jeśli jest.

https://www.youtube.com/watch?v=OPA5m09Cjzw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon być do filtra, a nie filtr do telefonu, ale to bzdura (tylko podnosi tłumienie i błędy).

 

Pisałem nie raz, kłamią jak zwykle: router to ich podstawowe oszustwo by wpędzić klienta w koszty, kłamią też o filtrach, kablach, a nawet DNS-ach jako winnych szumów i trzasków. Ostatnio był temat, nie mogę znaleźć gdzie bezczelnie wlepili 99 zł kary mimo oczywistej ich winy.

 

Oczywiście ich parszywe kłamstwa czasem się spełniają w 5-10%, ale celem jest nic nie naprawiać, brać 30 zł miesięcznie za utrzymanie linii czyli ponad 150 mld zł od czasów Gierka za kable Gierka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziennik DSLpost-597440-15314446073138_thumb.png

 

post-597440-15314450945303_thumb.png

A w ustawieniach routera masz zaznaczoną opcję żeby trzymał połączenie zawsze włączone lub opcję rozłącz połączenie WAN po określonym czasie ustawione na 0 czyli ma trzymać cały czas.Jeśli w loginie masz z /ipv6 to zostaw tylko .......@neostrada.pl

48e7e6dc600b877f.jpg

cfa8e568bd8ad0f9.jpg

 

zrób i wstaw screny z parametrami SNR z routera

b967c191edde0ae1gen.jpg

 

Sam router podłącza się bez filtra filtr ma być podłączony do telefonu jeśli jest.

https://www.youtube.com/watch?v=OPA5m09Cjzw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadasz na post mało istotny, a moje mądrości pomijasz! Wszystko pisałem setki razy.

 

Tu: masz synchro 4096 przycięte przez DLM z powodu ogromnej niestabilności, synchro skandaliczne jak na tłumienie 22 dB. Co robić? Naprawić linię, bo to kable Gierka są winne w 95% (a dokładnie nie utrzymywanie ich mimo pobierania 30 zł miesięcznie przez 40 lat). Oczywiście możesz zawalczyć o pozostałe 5% - to jedyna realna opcja, bo na to że naprawią nie ma co liczyć (czasem - cudem, gdy słaby styk jest w puszce na słupie).

 

PS. Znalazłem: http://forum.pclab.pl/topic/1251139-Dob%C3%B3r-LTE-i-modemu/page__view__findpost__p__15142700 - tu masz "naprawę" bardzo blisko centrali. Przy innych jeszcze mniej chęci, kiedyś przyjeżdżali po 50-100 razy by pozorować robotę, teraz nakładają nielegalne kary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ sino

"Telefon być do filtra, a nie filtr do telefonu, ale to bzdura (tylko podnosi tłumienie i błędy)."

 

Tak masz absolutną racje rację chodziło mi żeby przypadkiem nie podłączał routera poprze filtr w miejscu wyjścia z filtra na telefon

 

"Odpowiadasz na post mało istotny, a moje mądrości pomijasz! Wszystko pisałem setki razy."

 

Zawsze trzeba zaczynać od najprostszych rzeczy a dzięki mojemu postowi autor tematu wstawił jak ma skonfigurowane połączenie no i najważniejsze jakie parametry ma linia wiec może w jakimś zakresie mój post się jednak do czegoś przydał. Bez wstawionego screna z parametrami linii można tylko wróżyć ze szklanej kuli a tak można już coś o tej lini wywnioskować.

 

"Tu: masz synchro 4096 przycięte przez DLM z powodu ogromnej niestabilności, synchro skandaliczne jak na tłumienie 22 dB. Co robić? Naprawić linię, bo to kable Gierka są winne w 95%"

Też się z tobą zgodzę przy tłumieniu 22dB i snr ponad 11 dB synchro powinno być dużo wyższe.

 

@Awionik00

Widzę na screnie że masz ustawioną modulację DSL na G.DMT nie idzie jej w żaden sposób przestawić na ADSL 2+ bo na G.DMT jakoś max synchro było coś ok 6 albo 8 mbit żeby uzyskać więcej trzeba by przejść na ADSL 2+ czy centrala nie pozwala przejść na ADSL 2+ bodajrze u mnie na starym routerze pentagrama i netgera mogłem tą opcję sam przestawić

 

Mój znajomy miał przypadek że po jakiejś burzy w najbliższym słupku miał przyjarane brzegi kabli rozłaczło mu net kilka razy dziennie zgłaszał kilkukrotnie aż któregoś razu któryś technik się tam pofatygował i poprawił to połączenie wtedy problem ustał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G.DMT ustawia DLM. Choć zdarzają się stare karty bez ADSL2+ (jak też głupie ustawienia routera, mające sens przy tłumieniu rzędu 50 dB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co , wymienić kable w domu i zobaczyć czy podziała ? A teraz jeszcze patrzyłem i mogę zmienić na:post-597440-15315779318515_thumb.jpg

Btw. Da sie dodawać załączniki większe niż 100k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień na ADSL2+ (pewnie będzie brak synchro, a potem na Auto na zawsze).

 

I pamiętaj, że walczysz o 5%. Już straciłeś kupę kasy na router. Teraz czas wymienić kabel do gniazdka na nowy 1,5-2m (pewnie jest w pudełku z routerem), wymienić filtr, rozkręcić gniazdko i sprawdzić lub od razu kupić nowe dobrej jakości, porządnie przykręcić kabelki, dbając o czystość i styk. Z telefonem najprościej, nie musisz kupować nowego, tylko go odłącz na czas testów.

 

Na koniec będzie: hurra, zrobiłem wszystko, wydałem 200-500 zł, straciłem kilka-kilkanaście godzin (w testy), udowodniłem, że to nie moja wina. W efekcie dostaniesz 99 zł kary za niesłuszne wezwanie technika i kolejną ściemę. A twoja kasa na utrzymanie linii 40 lat x 12 miesięcy x 30 zł x 100 sąsiadów pójdzie na podłączenie światłowodu do bloku w Warszawie (0,1% i 99,9% na darmozjadów z Orange).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu 200-500 zł ? Router kosztował 150 a i tak musiałem go wymienić bo stary miał 8lat, filtr kosztuje 10zł, kabel tyle samo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...