Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rafał29

Pomocy- potrzebny nowy laptop. Do pracy, cena: 2500-3000

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Jak sam temat wskazuję potrzebuję nowego laptopa.

Pracuję w szkole więc laptop potrzebny mi jest do pracy typowo biurowej, ale nie tylko.

Potrzebuję go też do puszczania filmów, wyświetlania grafik, użytkowania oprogramowania szkolnego, mutibooków itp.

Ze względu na to, że będę go używał zarówno w szkole jak i w domu musi być wytrzymały.

Bardzo przyzwyczaiłem się do klawiatury numerycznej w obecnym laptopie więc miło by było gdyby nowy też ja miał.

 

Czy możecie mi polecić kilka laptopów w cenie 2500- 3000 (może być trochę droższy lub tańszy ;) ).

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisz zastosowanie i budżet w tytule tematu, aby temat był zgodny z regulaminem działu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z systemem czy szkoła posiada jakieś licencje ?

Będziesz pokazywał te rzeczy na ekranie laptopa czy na projektorze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, tytuł wskazuje na to ze masz problem z nowym laptopem, wiec napisz mniej więcej co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z systemem czy szkoła posiada jakieś licencje ?

Będziesz pokazywał te rzeczy na ekranie laptopa czy na projektorze ?

 

Potrzebuję laptopa z systemem. Wyświetlać będę przez projektor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zatem dosyć specyficzne potrzeby i wydaje mi się że znalazłem coś idealnego:

 

Dell Vostro 3578 i5-8250U/8GB/256/10Pro R5 FHD - 3199 zł

Jeśli chodzi o specyfikację to wystarczy na wiele lat a to dzięki najnowszej generacji i5-8250U czyli 4 rdzeniowy 8 wątkowy procesor. 8GB RAM ale z wolnym slotem na przyszłość. Dysk SSD 256GB - podstawa do szybkiego działania.

 

I teraz najważniejsze czyli co wyróżnia ten model

- 36 miesięcy gwarancji

- serwis DELLa to najlepszy możliwy serwis - przyjeżdzają, naprawiają na miejscu

- Windows 10 w wersji PRO - jeśli pracujesz w domenie to wersji HOME nie podepniesz ;)

- złącze VGA + HDMI - przypuszczam że w szkole mogą jeszcze być urządzenia tylko z VGA a to niemal niespotykany port w nowych laptopach

- nagrywarka DVD - niby relikt ale w szkole zapewne może się jeszcze przydać - też rzadkość w nowych laptopach

- klawiatura numeryczna

 

 

Druga propozycja z niemal identyczną specyfikacją:

Lenovo V330-15 i5-8250U/12GB/256/Win10P Szary - 3149 zł

Tutaj również i5-8250U, 12GB RAM, 256gb SSD z możliwością dorzucenia dowolnego dysku SATA w przyszłości - elementy montażowe w zestawie.

- Windows 10 PRO

- VGA + HDMI

- Nagrywarka DVD

- klawiatura numeryczna

- czytnik linii papilarnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zatem dosyć specyficzne potrzeby i wydaje mi się że znalazłem coś idealnego:

 

Dell Vostro 3578 i5-8250U/8GB/256/10Pro R5 FHD - 3199 zł

Jeśli chodzi o specyfikację to wystarczy na wiele lat a to dzięki najnowszej generacji i5-8250U czyli 4 rdzeniowy 8 wątkowy procesor. 8GB RAM ale z wolnym slotem na przyszłość. Dysk SSD 256GB - podstawa do szybkiego działania.

 

I teraz najważniejsze czyli co wyróżnia ten model

- 36 miesięcy gwarancji

- serwis DELLa to najlepszy możliwy serwis - przyjeżdzają, naprawiają na miejscu

- Windows 10 w wersji PRO - jeśli pracujesz w domenie to wersji HOME nie podepniesz ;)

- złącze VGA + HDMI - przypuszczam że w szkole mogą jeszcze być urządzenia tylko z VGA a to niemal niespotykany port w nowych laptopach

- nagrywarka DVD - niby relikt ale w szkole zapewne może się jeszcze przydać - też rzadkość w nowych laptopach

- klawiatura numeryczna

 

 

Druga propozycja z niemal identyczną specyfikacją:

Lenovo V330-15 i5-8250U/12GB/256/Win10P Szary - 3149 zł

Tutaj również i5-8250U, 12GB RAM, 256gb SSD z możliwością dorzucenia dowolnego dysku SATA w przyszłości - elementy montażowe w zestawie.

- Windows 10 PRO

- VGA + HDMI

- Nagrywarka DVD

- klawiatura numeryczna

- czytnik linii papilarnych

Na prawdę wydaje się być odpowiedni i wart przemyślenia.

Bardzo Ci dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie mniejszy model bardziej mobilny

ASUS VivoBook S14 S410UA i5-8250U/8GB/256SSD/Win10 2 949 zł

Matryca FULL HD IPS matowa większy obraz roboczy lepszy komfort pracy czy również rozrywki plusem są również cienkie ramki wokół matrycy, całkiem niezłe wykonanie aluminiowa obudowa przy tym lekki mobilny niska waga nie będzie problemów z przenoszeniem, atrakcyjny stonowany design, długi czas działania na baterii (z funkcją szybkiego ładowania) około 8h w typowym użytkowaniu, nowy procesor 8 generacji 4 rdzeniowy duży zapas na przyszłość, przyjemna podświetlana klawiatura, dysk SSD oraz wolny slot SATA.

 

Ewentualnie większy model

Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/256GBSSD/Win10 2999 zł

Matryca FULL HD IPS, solidna aluminiowa obudowa przy tym lekki mobilny 1,9kg wagi na laptop 15 calowy to bardzo dobry wynik, dysk SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do Twoich zastosowań idealny będzie:

Acer Aspire 5 i5-8250U/8GB/240+1000/Win10 MX130 IPS za 3049zł Sprawdzony model Acera, z matową matrycą FHD IPS-lepsze kąty widzenia, dwoma dyskami (240GB SSD i 1TB HDD) oraz Windowsem 10.

Aspire 5 posiada też dedykowaną kartę graficzną w postaci MX130.Aspire 5 ma większy akumulator niż np. Vostro, a podświetlana klawiatura przyda się podczas prezentacji i wieczorami. Brak złącza VGA to nie problem, gdyż za ~ 20zł są takie przejściówki:Kabel Gembird HDMI - D-Sub 0.15m Czarny (A-HDMI-VGA-04), a przynajmniej nie jesteś zdany na modele laptopów tylko z takim złączem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

I teraz najważniejsze czyli co wyróżnia ten model

- 36 miesięcy gwarancji

- serwis DELLa to najlepszy możliwy serwis - przyjeżdzają, naprawiają na miejscu

 

 

to, co dell ma w standardzie (i przy okazji wyższe ceny) możesz dokupić do praktycznie każdego innego notka tej klasy.

Jakość serwisu Della zalezy od firmy, z którą ma podpisaną umowę na dany region. Ja mam bardzo złe doświadczenia z lokalnym serwisem Della i na pewno nie poleciłbym komuś z mojego regionu.

Do wspomnianego wcześniej lenovo też można dokupić taką gwarancję jaką ma Dell Cena 99zł.

Tak samo HP czy acer. Ceny są od 100zł w zalezności od modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...