Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MakoSki

Dobry komp, a ścinki w każdej grze, czy to grafika?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chyba dział dobry ponieważ problem chyba leży w ustawieniach karty graficznej. Otóż, posiadam laptopa DELL 7577 z 16ram, i7 oraz gtx 1050, ssd, win10.

Generalnie wszystko idzie na wysokich ustawieniach, każda gra w którą gram, ale do czego zmierzam.

Co 2-3 min, w każdej grze np. w którą obecnie gram Fifa, WOT, Assassins Creed Origins, mam 15 sekundowe ścinki. Nie wiem o co chodzi, czy to ustawienia na minimum, czy maksimum i tak ścina mi zawsze co 2-3 min na kilkanaście sekund. Instalowałem stare i nowe sterowniki, dodatkowo zmieniałem ustawienia w ZARZĄDZANIE USTAWIENIAMI 3d, ustawiałem tam WYSOKA WYDAJNOŚĆ, dalej to samo. Co mogę jeszcze zrobić? Może to wina procesora...? Dodam również że mam tak od 2-3 miesięcy, laptopa posiadam pół roku. Dziwna rzecz, bo dzieje się to w każdej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI AFTERBURNER i kontrolujesz sobie parametry podczas gry.

Dzięki temu zobaczysz co może być wąskim gardłem w tym przypadku, choć tak długi ścinki są pewnie grubszą sprawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź temperatury procesora i karty graficznej może się przegrzewa i zrzuca taktowania? w 2 kolejności dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze sie przegrzewa i wpada w throtling, sprawdz temp ew wrzuc jakis benchmark zeby sprawdzic czy zrzuca zegary itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś programy uruchomione w tle, choćby antywira czy coś?

Dysk może też padać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze sie przegrzewa i wpada w throtling, sprawdz temp ew wrzuc jakis benchmark zeby sprawdzic czy zrzuca zegary itp

 

gdzie to wyczytam w benchmarku czy zrzuca czy nie ?

 

Masz jakieś programy uruchomione w tle, choćby antywira czy coś?

Dysk może też padać.

 

własnie wylaczylem defendera a anty wira nawet nie mam wgranego, dysk? 1 gre mam na ssd druga na hdd i to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj temp CPU, GPU i SSD podczas grania, w tych momentach gdzie są ścinki, jeżeli będzie wszystko ok to może być problem z dyskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI AFTERBURNER i kontrolujesz sobie parametry podczas gry.

Dzięki temu zobaczysz co może być wąskim gardłem w tym przypadku, choć tak długi ścinki są pewnie grubszą sprawą.

 

tylko ze ja nie mam MSI, zadziała ?

 

Podaj temp CPU, GPU i SSD podczas grania, w tych momentach gdzie są ścinki, jeżeli będzie wszystko ok to może być problem z dyskiem.

 

Temp grafiki max 60 stopni.

Temp procesora do 80 dochodzi max.

Temp dysków od 35 do 45 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc za słaby.

 

Zrób defragmentacje dysku.

 

i7 7700 HQ 2.80 - za słaby na WOT...?

 

Zrobie, napisze co z tego wyszlo. Teraz widze podczas grania temp. procesora oscyluje w mdz 65 do 85.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj grać na średnich i vsyncu, wtedy powinno być chłodniej na CPU i GPU. Jak CPU nie będzie przekraczać 70-75st, a ścinki nadal będą to winny może być dysk. Sam kupowałeś SSD, czy już był? Wiesz jaki to model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj grać na średnich i vsyncu, wtedy powinno być chłodniej na CPU i GPU. Jak CPU nie będzie przekraczać 70-75st, a ścinki nadal będą to winny może być dysk. Sam kupowałeś SSD, czy już był? Wiesz jaki to model?

 

z meneg. urządzeń: dyski

 

Micron_1100_MTFDDAV256TBN

ST1000LM035-1RK172

 

takie były

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na którym masz te gry zainstalowane?

Spróbuj je zainstalować na drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem zejdź na średnie, włącz vsync, jak będzie wszystko działać płynnie to znaczy że CPU się przegrzewa i zrzuca zegary. Wtedy wyjściem jest podkładka chłodząca.

Jak przy graniu na ustawieniach jak wyżej będzie to samo to trzeba szukać problemu w dyskach i na pierwszy ogień brałbym tego seagata. Trzeba go przetestować pod względem transferów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na którym masz te gry zainstalowane?

Spróbuj je zainstalować na drugim.

 

Bezróżnicy, czy na SSD czy HDD to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień rozdzielczość podczas grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak napisał xtn, włącz vsync w grze (synchronizacja pionowa) i zmniejsz ustawienia, jak będzie OK to znaczy , że temperatury powodują ci zrzucanie taktów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem def. dysków. Zmniejszyłem wszędzie na średnie detale i brak ścinek. Tylko teraz szukać winnego w temperaturach czy obciążeniu procesora? Bo wina dysków to chyba nie jest, czy to HDD czy SSD gra była ulokowana i tak cięło na wysokich. Powiem wam słabo trochę, laptop za 5,5k i ścinki na wysokich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego się dziwisz? GTX 1050 nie jest kartą do wysokich ustawień. Ciesz się, że gry działają Ci na średnich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1050 to jest prawie najniższa półka, więc nie masz co się dziwić. W wymagające gry jak chcesz pograć na high to tylko lock fps na 30 cię ratuje i to też w części wymagających gier mogą to być przesadzone ustawienia i spotkasz dropy poniżej 30fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem def. dysków. Zmniejszyłem wszędzie na średnie detale i brak ścinek. Tylko teraz szukać winnego w temperaturach czy obciążeniu procesora? Bo wina dysków to chyba nie jest, czy to HDD czy SSD gra była ulokowana i tak cięło na wysokich. Powiem wam słabo trochę, laptop za 5,5k i ścinki na wysokich...

Jeżeli przegrzewa się CPU to tylko dobra podkładka chłodząca ale to spory dodatkowy szum przy graniu. Inaczej tak jak pisałem ustawienia średnie i vsync, będziesz miał wtedy w miarę stabilne 60fps i na laptopie niestety ale musi Ci to wystarczyć.

Jak przegrzejesz GPU to go spalisz i będzie po zabawie. Jak przegrzejesz CPU to będzie Ci zrzucał zegary i będziesz miał nadal ścinki. U mnie nie kontrolowałem temp GPU w laptopie u dzieci i dedykowana karta się spaliła, teraz laptop służy tylko do interetu, bo na integrze nie da się grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli notek się przegrzewa (półroczny) z takimi parametrami, tzn jest problem z odprowadzaniem ciepła. To podlega pod gwarancję.

Puśc mu jakiegoś bencha, typu 3dmark czy inny wymagający. Sprawny sprzęt nie ma prawa ciąć.

 

BTW, miałem podobnie na acerze z GT540M. Podczas grania potrafiło się samo przełaczyć z NV na integę (wtedy cięło) by ponownie wrócić do obsługi NV. Odesłałem na gwarancję - wymiana płyty głownej.

Po pół roku przestały dzaiłać niektóre klawisze. Znów wymiana płyty głównej. Działa do tej pory ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przegrzewa się CPU to tylko dobra podkładka chłodząca ale to spory dodatkowy szum przy graniu. Inaczej tak jak pisałem ustawienia średnie i vsync, będziesz miał wtedy w miarę stabilne 60fps i na laptopie niestety ale musi Ci to wystarczyć.

Jak przegrzejesz GPU to go spalisz i będzie po zabawie. Jak przegrzejesz CPU to będzie Ci zrzucał zegary i będziesz miał nadal ścinki. U mnie nie kontrolowałem temp GPU w laptopie u dzieci i dedykowana karta się spaliła, teraz laptop służy tylko do interetu, bo na integrze nie da się grać.

 

Podkładki chłodzące mało dają, niektóre nic a są i takie które działają w odwrotną stronę, już lepiej postawić mały wentylator na biurku żeby dmuchał w laptopa.

 

Teraz grałem w Assasina na średnich i zaczęło mi ścinać dopiero po 30min grania. Odrazu zminimalizowałem i sprawdziłem temp. i CPU miał 82 stopni karta 72 stopnie - to optymalny wynik, czy za gorący?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie za dużo, dodatkowo zobacz gdzie masz umieszczone to M.2. One lubią padać w lapkach gdy są umieszczone tak, że gorące powietrze z grafy je owiewa. Niesyty m.2 nie mają radiatora jak ssd na sata, gdzie obudowa robi za chłodnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A msi aterburner ustaw pokazywanie w OSD te parametry chcesz czyli temp cpu gpu no i fps . Ustaw tez jakie czestotiwosci cobna ww podzespołach możesz ustawić też prędkość wentyl i zobaczyć przy jakich temp zaczynają się spadki taktowan. Ale reklamował bym laptopa bo to coś jest nie tak inaczej bym go przepastowal ibwyczyscil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...