Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dexter07

Problemy z dyskiem i systemem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od kilku dni zauważyłem ogólne problemy z działaniem PC. Wszystkio wczytuje się bardzo długo, są widoczne zacięcia a czynności takie jak otwarcie kalendarza czy menu start trwa dobre kilka sekund (10-15s jak nie więcej). Sprawdziłem dysk w menedżerze zadań i średni czas odczytu osiąga wartości nawet 2000ms o_O Strasznie duże zużycie dysku idzie na proces Antimalware Service Executable. Próbowałem to ograniczyć na podstawie poradników z neta lecz nic nie pomaga :/

 

Zainstalowałem HDTune i takie pokazało mi odczyty:

u20gWS1.png

 

mbaKM7V.png

 

Dk9USJJ.png

 

Ktoś ma jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD Tune to stary program, użyj Hard disk sentinel, napisze ci co i jak po polsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie używałem tego programu ale musi być ten pierwszy raz :D Odpaliłem i takie dostałem wyniki:

4yRZYCB.png

 

jBRcgbB.png

 

kSHJ7uP.png

 

EDIT: Dodam jeszcze że zużycie dysk cały czas tak skacze a uruchomiona jest tylko przeglądarka FF

 

liY0Dlb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz bałagan w systemie, a nie problem z dyskiem. Uruchom go w trybie awaryjnym i sprawdź jak się zachowuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że system instalowałem jakiś miesiąc temu. Używałem kompa przez jakieś 2 tyg i komp miał urlop do wczoraj. Przed formatem takiego problemu nie bylo

 

EDIT: Uruchomiłem w trybie awaryjnym i wszystko ładnie chodziło. Zrobiłem szybki test w HDTune:

QHrH3os.png

 

tylko że w trybie awaryjnym nie uruchamia sie proces antimalware service executable co u mnie zżera cały dysk :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc znalazłeś przyczynę. Rozwiązań tego problemu jest kilka w Google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem ochronę w czasie rzeczywistym i od razu zużycie dysku spadło do 1% i średni czas odpowiedzi to max 12ms ale system działa poprawnie. Szukałem rozwiązać po frazie "antimalware service executable 100 disk usage" lecz niestety nic nie pomagało :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...