Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Niedźwiad

[Problem] Ping i zrywanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Informacje:

- Operator: Orange

- Router: Sagemcom 2704 F@st

- Pakiet 20 Mb/s

- Okablowanie sieci: Standardowe ethernet

- Wszystkie komputery przeskanowane MalwareByte oraz BitDefender - zero infekcji

- Tel. stacjonarne: tak

 

Problem następujący:

 

- Na (obrzydliwej) stronie czy też panelu sterowania routerem od Orange, podczas pojawienia się problemu z dostępem do internetu, zauważyłem, że nie można się połączyć z ADSL. Router sam próbował to ogarnąć, ponawiając cały proces, ale bez skutku. Następnego dnia, nieco późniejszej pory, wszystko wróciło do "normy".

- Telefony stacjonarne także przestały działać, kiedy pojawił się problem z ADSL na stronie routera.

- W sekcji diagnostycznej panelu routera, sprawdziłem połączenia "eth" kablowe z innymi urządzeniami - wszystko na zielono (ok).

- Problem z wysokim pingiem (nie biorąc pod uwagę rozłączania, które mam od zawsze) pojawił się niedawno (niecały miesiąc temu).

- Podczas grania w np. World of Tanks często zdarza mi się doświadczyć przerwania połączenia internetowego, bądź NAGŁE, długie, wzrosty pingu do wartości przekraczającej 999ms.

- Nawet przy normalnym użytkowaniu internetu (przeglądanie www) połączenie internetowe lubi zrywać się by po chwili znów wrócić do działania, co jest niezwykle irytujące, z uwagi na np. częściowe buforowanie filmów...

- Długotrwałe spadki uploadu / downloadu w CAŁEJ sieci domowej, na KAŻDYM urządzeniu.

- Odnośnie powyższego: często, z braku czasu i chęci, po prostu wyłączałem router i urządzenia na noc, i problem przeważnie znikał.

 

 

Proszę uważnie zapoznać się z powyższymi informacjami, ponieważ wydają mi się one kluczowe do próby rozwiązania problemu.

 

Z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Operator: Orange

- Router: Sagemcom 2704 F@st

Jeśli nie jest to problem z routerem, to pewnie coś z linią telefoniczną. Jeśli powyższe urządzenie jest w pakiecie, to reklamować. Jeśli nie, to sam musisz dojść gdzie tkwi problem i jeśli to linia to reklamować. Możesz pokazać też parametry ADSL łącza z panelu Sagemcoma.

Edit: Możesz zapuścić z komputera polecenie ping (z parametrem /t) na adres routera i obserwować, czy w trakcie występowania problemu router cały czas odpowiada. Jeśli tak, to może być problem ze zrywającą się synchronizacją linii ADSL, ale to już może sprawdzić operator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, spróbuję.

 

Tylko jednego nie dodałem - Mam też router ASUS'a na stanie, którego podłączyłem zamiast tego z Orange.

Również nie było połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Asus to z ADSL? Skonfigurowałeś go poprawnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoń do tych nierobów z Orange. Miałem ten sam problem dopiero po 2 miesiącach ruszyli dupska i naprawili bo było jakieś przebicie na linii i internet miałem z 1Mb/s. W ogóle im nie zapłaciłem za dwa miesiące bo internet zrywało albo nie było w cale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mów, że kupiłeś nowy router i dalej jest to samo. I męczyć do skutku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mało informacji, pokaż co masz w zakładce Informacje oraz Połączenie z internetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość p0k3m0n

Sagemy to dno. Kompletne. Najnizsza mozliwa polka. Kup cos normalnego. I nie, nie mowie, ze akurat rozwiaze Twoj aktualny problem. Po prostu uzywanie Sagema jest masochizmem i proszeniem sie o problemy. Taki chinski Huawei przy Sagemie to high-tech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...