Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Forii

Nie powiększające etui dla telefonu. :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę sobie kupić telefon jednak oglądając już prawie dziesiątki filmików o modelu LG g6, zauważyłem że nie jest to taki wytrzymały telefon.

Do tej pory korzystałem z LG Leon i jestem przyzwyczajony do małych rozmiarów telefonu.

Bardzo podoba mi się ten model z uwagi na szerokoątny obiektyw, p10 co prawda byłby mniejszy i dla mojej ręki lepszy ale nie ma szerokokątnego obiektywu.

 

Chcę przed kupnem telefonu zainteresować się i już kupić konkretne etui dla tego modelu.

 

Czy macie jakies doświadczenia z etui?

 

Polecono mi ten model za 49zł:

https://www.x-kom.pl/p/362731-etui-obudowa-na-smartfona-spigen-rugged-armor-do-lg-g6-black.html

 

Jednak dokłądnie znam ten model etui ponieważ kupiłem go również do mojego lg leona, powiększył on znacząco rozmiary telefonu i nie korzystało się z niego tak komfortowo jak bez tego etui. Ostatecznie korzystałem z mojego lg leona bez etui i do dzisiaj nic się nie potłukło.

Sprawa ma się inaczej w przypadku telefonu LG g6, z tyłu am szkło i każdy upadek to dużę ryzyko poczaskania się czegokolwiek.

Etui więc podstawa

i tutaj znalazłem etui które kiedys kupilem juz sam za pare złotych ale te widze kosztuje praweie te co spigen rugged armor.

Czy ktos moglby mi doradzic czy te etui spełni moje wymagania?

 

https://pancernik.eu/pl/p/Etui-Rearth-Ringke-Air-LG-G6%2C-przydymione-folia/6340

 

Niestety zupełnie nie rozumiem fenomenu zaślepek, że niby by rozmawiac musze otworzyć zaślepke by było mnie słychać lub ja bym kogos słyszał?

etui byłoby dobre gdyby nie te zaślepki...

 

Takżę licze na inne propozycje.

Etui jak wiadomo ma ochraniac ale jednocześnie też nie sprawiać by telefon był znacznie większy.

Czy jest takie etui dla lg g6?

 

Znalazlem tez takie:

https://www.emag.pl/etui-nillkin-frosted-shield-lg-g6-black-niletfslgg6-black/pd/D3LFNHBBM/?X-Search-Id=669ba482623885bd2e22&X-Product-Id=15373469&X-Search-Page=1&X-Search-Position=19&X-Search-Action=view

Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Pitaka MagCase i dla mnie nr. 1 jeśli chodzi o cienkie etui. (przechodziłem przez spigena, uag, ringke)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie lubię grubych plecaków i korzystam z nillkin frosted shield.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Pitaka MagCase i dla mnie nr. 1 jeśli chodzi o cienkie etui. (przechodziłem przez spigena, uag, ringke)

Dzięki kolego.

niestety nie zrobili pod Lg g6 ;/

 

Sam nie lubię grubych plecaków i korzystam z nillkin frosted shield.

 

O kozacko, a powiedz mi jak jest z ochroną?

Bo cienkie etui kojarzy mi sie z takim ze niezbyt chroni od upadków? Wiec szukam jakiegos kompromisu.

Ile razy telefon Ci upadl w tym etui i etui zabezpieczylo od pękniacia?

To jest zwykla guma tak? :)

Dobrze sie trzyma na telefonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odradzał nillkina frosted shield - miałem go ja i żona do kilku telefonów i sprawdza się średnio przede wszystkim dlatego, że najczęściej nie zakrywa dolnej i górnej krawędzi telefonu, co naraża go na uszkodzenia przy upadkach, ale też wystawia na zarysowania przy cosdziennym używaniu. Wydaje mi się, że naprawdę niepotrzebnie boisz się Spigena, który, moim zdaniem, powiększa LG G6 naprawdę nieznacznie, a dobrze chroni z każdej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odradzał nillkina frosted shield - miałem go ja i żona do kilku telefonów i sprawdza się średnio przede wszystkim dlatego, że najczęściej nie zakrywa dolnej i górnej krawędzi telefonu, co naraża go na uszkodzenia przy upadkach, ale też wystawia na zarysowania przy cosdziennym używaniu. Wydaje mi się, że naprawdę niepotrzebnie boisz się Spigena, który, moim zdaniem, powiększa LG G6 naprawdę nieznacznie, a dobrze chroni z każdej strony.

 

no dobra to zostaje przy Spigen Rugged Armor, a jezeli chodzi o szkło to jest znaczenie które wybrać?

 

Dwie znalazłem oferty z tym etui by nie musiec osobno zamawiac szklo i placic za przesylke, chyba ze są lepsze:

https://allegro.pl/spigen-rugged-armor-etui-case-lg-g6-szklo-i6815527236.html?fromVariant=6815527635

 

https://allegro.pl/lg-g6-mocne-etui-szklo-spigen-rugged-armor-i7193381886.html

 

https://allegro.pl/etui-spigen-lg-g6-armor-rugged-szklo-9h-i7432381641.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem żonie takie etii, gdzie było szkło w zestawie (łącznie wyszło coś ok. 60 zł na allegro), ale jeszcze go nie zakładaliśmy, tylko została folia założona fabrycznie na ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chroni chroni, Asus kilka razy glebę zaliczył ;)

Poza tym do Asusa nie ma za dużego wyboru stonowanych, czarnych pleckow. Stąd mój wybór. Do innych fonow zamawiam w Chinach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem żonie takie etii, gdzie było szkło w zestawie (łącznie wyszło coś ok. 60 zł na allegro), ale jeszcze go nie zakładaliśmy, tylko została folia założona fabrycznie na ekran.

Rozumiem, karta sd + mysle o szkle teraz

albo to:

https://allegro.pl/lg-g6-mocne-etui-szklo-spigen-rugged-armor-i7193381886.html

 

i Jest jeszcze to, inne szkło, nie wiem czym sie sugerować, tutaj te szklo ma jakies "Frezowane krawędzie 2.5D miłe w dotyku"

https://allegro.pl/spigen-rugged-armor-etui-case-lg-g6-szklo-i6815527236.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=YzY4NGMyOWEtZTI3Ny00N2Y1LTk0NDUtNmUxZTcxYWVhMzZiAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=5fd47f91-34e6-466c-9c15-d2fb50d0bdd7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kartę 16GB wsadzoną i 32GB pamięci wbudowanej. 2650 zdjęć i jeszcze 20% miejsca. I tylko dlatego, że nie usuwam wielu niepotrzebnych z telefonu.

A w weekend jestem wstanie cyknąć 500-1000 fotek :)

32GB starczy ale pamięci nigdy za wiele ;)

Polecam kingston industrial lub jej podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kartę 16GB wsadzoną i 32GB pamięci wbudowanej. 2650 zdjęć i jeszcze 20% miejsca. I tylko dlatego, że nie usuwam wielu niepotrzebnych z telefonu.

A w weekend jestem wstanie cyknąć 500-1000 fotek :)

32GB starczy ale pamięci nigdy za wiele ;)

Polecam kingston industrial lub jej podobne.

 

Ok a szkło jakies konkretne wybrac czy etui najwazniejsze a szklo to tylko dodatek? podalem 2 linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupuję szkła w chinach. na allegro jest przecież dokładnie to samo za wielokrotność ceny z chin. Szukasz po opiniach i patrzysz po zdjęciach przy nich. Nie zawiodłem sie do tej pory.

Odradzam Polski Banan (jakiś nagradzany itp). Porażka totalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem zestaw z tym żółtym, wygląda na bardziej "premium", ale jako że go jeszcze nie instalowałem, to nie wiem czy jest fajne :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupuję szkła w chinach. na allegro jest przecież dokładnie to samo za wielokrotność ceny z chin. Szukasz po opiniach i patrzysz po zdjęciach przy nich. Nie zawiodłem sie do tej pory.

Odradzam Polski Banan (jakiś nagradzany itp). Porażka totalna.

 

ja kupiłem zestaw z tym żółtym, wygląda na bardziej "premium", ale jako że go jeszcze nie instalowałem, to nie wiem czy jest fajne :E

 

zastanawiam sie wiec na temat tego Szkło Hofi Glass Pro+ (Żółte)

 

tylko Frezowane krawędzie 2.5D miłe w dotyku

dziwnie to wyglada, widac ze odstaje na ekranie

 

 

 

Znaklazlem tez natural case:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spędziłem chyba 5h na szukanie etui dla lg g6:

Faworyt, ktory nie oszpeci platynowej wersji lg g6 to zdecydowanie:

RINGKE FUSION (wraz z zaślepkami by np piasek nie wpadał do srodka - mieszkam nad morzem, moze sie przydac)

filmik o tym etui:

wraz ze szklem tempered glass aukcja na aledrogo:

 

https://allegro.pl/etui-rearth-ringke-fusion-lg-g6-szklo-i6813064480.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=YzhiYjc2MzctYTA5Yi00MmE3LTk5NDItOTYyMmRiZDNmZjBjAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=0edff4f0-6f93-4669-83d6-1db4220eda21

 

 

 

Bez zaslepek:

https://allegro.pl/etui-spigen-liquid-crystal-lg-g6-i6770848547.html

 

Choc fusion lapie troche smieci do srodka, wiec nie wiem czy nie lepiej bedzie zakryc tyl i miec jakies bardziej zakrywajace czarne etui, szczegolnie ze przezroczyste etui z czasem po prostu żółkną :hmm:

Cos bardziej pancernego z fajnym wyprofilowaniem na czytnik lini papilarnych(tez od ringke)

RINGKE Onyx

https://www.ceneo.pl/50744816

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ringke Fusion podobno bardziej chroni od uderzeń, mimo że jest przezroczyste i wygląda jakby było gorsze, Ringke Onyx ma styl jednak zakrywa platynowe plecy, mniej sie bedzie brudziło, mniej tez podobno od Fusion chroni od uderzeń, które etui z tych dwóch byście brali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak będe miał etui to wystarczy bym miał cienkie szkło? Niektórzy mowia ze nawet jak ktos ma etui to szklo jest zbedne.

Bo nie widze sensu bym zamowil pancerne spigen rugged armor + szkło 3mm 9h, wg mnie wystarczy 2mm 7h, bo to przeciez bedzie odstawało.

 

Co myslicie?

Zalezy mi tez by jak najmniej odciskow bylo na ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku telefonów używam etui MSVII.

Smukłe, schludne, tanie... czego chcieć więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku telefonów używam etui MSVII.

Smukłe, schludne, tanie... czego chcieć więcej.

no fajnie ale dla lg g6 takiego nie ma :)

+ lg g6 ma szkło z tyłu wiec tym bardziej potrzeba mu lepszego etui niz cos takiego cienkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje na spigen rugged armor, ringle onyx moze i dobre ale te zaślepki są zbędne, duzo bede ladowal pewnie telefon i ciagle to otwierac to moze byc czasochłonne i irytujace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze, że ja nie szaleję jakoś z etui, kupuję zwykłe i tanie, cieniutkie, które nie powiększa mi telefonu. Koszt takiego to kilka złotych na allegro, elegancko chroni przed wszystkim. Telefon leżał już kilkukrotnie i wszystko dobrze się sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...