Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ledinos1

Ocena zestawu - do 9.5k

Rekomendowane odpowiedzi

Gpu: 1080ti / 1180 (o ile wyjdzie do wrzesnia, jesli nie to 1080ti - strix)

Cpu: i7-8700k

Ram: crossair 2x8gb ddr4 3200mhz

Motherboard: aorus gaming 7

Chlodzenie: nzxt kraken x62

Ssd: samsung 256 gb (pod system) i jakis hd 1 tb do 100 zl

Monitor: msi optix mag27cq 1440p 144hz WQHD

Zasilacz: 650v+

Buda: jakas z 3 wentami

 

Budzet: 9.5k

Data zlozenia: Poczatek wrzesnia

Procek pod mocny oc - Chce wydusic maxa

 

Zestaw pod fps. Cos dodac, cos zmienic? Zalezalo by mi rowniez na spoko dzwiek, moze jakas karte dzwiekowa polecicie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co za bardzo nie ma co się rozpisywać jak nie ma wymienionych kilku podzespołów.

Zamysł zakupu płyty Z370 za ponad 1000 zł dla jakiegoś tam żyłowania 8700K nie ma i tak sensu. Nieopłacana inwestycja, która wcale nie gwarantuje wyższego zegara na CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co za bardzo nie ma co się rozpisywać jak nie ma wymienionych kilku podzespołów.

Zamysł zakupu płyty Z370 za ponad 1000 zł dla jakiegoś tam żyłowania 8700K nie ma i tak sensu. Nieopłacana inwestycja, która wcale nie gwarantuje wyższego zegara na CPU.

Napisalem wiec, czy cos zmienic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 9.5K to na zestaw i monitor? Coś to cenowo tak trochę mi nie pasuje. Szkło 2000 zł więc za 7500 zł ciężko o zestaw na 1080Ti StriX wraz z 8700K na dobrych podzespołach. 8000 zł na taki zestaw to minimum i to jeszcze bez większych zachcianek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 9.5K to na zestaw i monitor? Coś to cenowo tak trochę mi nie pasuje. Szkło 2000 zł więc za 7500 zł ciężko o zestaw na 1080Ti StriX wraz z 8700K na dobrych podzespołach. 8000 zł na taki zestaw to minimum i to jeszcze bez większych zachcianek.

Mam mozliwosc kupic taniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim budżetem to poczekałbym na nowe premiery cpu/gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim budżetem to poczekałbym na nowe premiery cpu/gpu

Na gpu czekam do wrzesnia a i7-8700k mi spokojnie wystarczy (nowe cpu beda drogie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z gpu czekasz to jak najbardziej ciekawy config, jednak na tym chłodzeniu bym zaoszczędził i brał np.

NOCTUA NH-U14S 326zł

COOLER MASTER V8 V2 RR-V8VC-16PR-R2 428zł

 

a różnice dołożył do obudowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z gpu czekasz to jak najbardziej ciekawy config, jednak na tym chłodzeniu bym zaoszczędził i brał np.

NOCTUA NH-U14S 326zł

COOLER MASTER V8 V2 RR-V8VC-16PR-R2 428zł

 

a różnice dołożył do obudowy :)

Powietrzne uciagnie oc na 8700?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uciągnie bez problemu po skalpie. Dla oka masz Dark Rock 4 Pro.

Mobo Extreme4 Z370 od Asrock

SSD daj w takim budżecie M8P na MLC 256GB

Zasilacz chociażby Seasonic Focus 650-750W bo różnica w cenie, to i tak około 10 zł.

Do tego jakaś przewiewna buda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj te 2 miesiące - uzbieraj jeszcze więcej kasy i wtedy składaj kompa, który będzie na pewno o wiele wydajniejszy i przyszłościowy, ale to tylko moje zdanie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj te 2 miesiące - uzbieraj jeszcze więcej kasy i wtedy składaj kompa, który będzie na pewno o wiele wydajniejszy i przyszłościowy, ale to tylko moje zdanie..

Nie chce wydac wiecej niz teraz inie potrzebuje miec nowej generacji, chyba ze karte jesli bedzie w przyzwoitej cenie. Obecny komp sluzy mi od 9 lat i nadal daje rade, takze to co chce zlozyc znowy mi starczy na pare ladnych lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto poczekać tych 2 miesięcy jak i tak masz kompa, który ma 9 lat i dobrze działa? Nie rozumiem. Chyba, że chcesz "już" mieć "bo tak".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie twój temat, więc nie wiem dlaczego odpisujesz na to co napisałem. Sry.

 

2. Jeżeli nawet to bym on napisał, to wtedy niech nie zakłada tematu jak nie chce takich pytań. Po to jest forum, do dyskusji, a nie do spamu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ ask_me_anything

 

Zgadzam się. Sam będę składał PC w kwocie trochę wyższej i nie pali mi się, żeby już dziś kupować zestaw, zwłaszcza, że za rogiem nowe cpu i gpu. Ja sobie poczekam spokojniutko i wtedy kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem wyraznie ze pc skladany bedzie we wrzesniu, takze wiele sie moze zmienic. Na kompa mam przeznaczone stricte sama buda 9k. Powyzsze podzespoly to jedynie szkic na dzien dzisiejszy. Cpu nie potrzebuje nowej generacji, gdyz w grach nie bedzie odczuwalny a cena pewnie bedzie 2.5k + w porownaniu z i7-8700k 1.5k. Z nowszej generacji zalezalo by mi jedynie na gpu, gdyz ustabilizuje sie cena. Jesli plotki okaza sie prawda i 1180 bedzie za 700$ to biore w ciemno :)

Co do plyty glownej to byc moze zmienie na z370 extreme 4 w celu zaoszczedzenia. Czekam na dalsze uwagi co do zestawu. Zaczalem rowniez rozmyslac o skalpie cpu. Na forum robi to pan pod nickiem PatrykZ ale jeszcze sie waham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uciągnie bez problemu po skalpie. Dla oka masz Dark Rock 4 Pro.

Mobo Extreme4 Z370 od Asrock

SSD daj w takim budżecie M8P na MLC 256GB

Zasilacz chociażby Seasonic Focus 650-750W bo różnica w cenie, to i tak około 10 zł.

Do tego jakaś przewiewna buda.

Polecanie Extreme 4 kiedy wyleciała z płyt polecanych ze względu na napięcia i nieciekawą sytuację z BIOSem to strzał w stopę. Jak komp ma być na dłużej to poszedłbym w stronę Taichi, dokłada 260 zł i ma jedną z lepszych płytę pod Coffe. Wywalać na kompa 9.5k i iść w pół środki :E Extreme 4 to się bierze do mid-range kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtop.

 

Obserwuje ten temat; zaciekawiły mnie problemy asrock z370 etreme4 o których mówisz.

Mógłbyś rozwinąć temat jej problemów; podać przykład co zamiast tej płyty w cenie do 700 zł pod i 7 8700 bez k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...