Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobry program do łączenia się z komputerem,którego często używałem. No właśnie,używałem. Od nie dawna po połączeniu się z komputerem wyskakuje komunikat,że używam wersji komercyjnej (co jest nieprawdą) i sesja zostanie przerwana po 5 minutach? Wie ktoś może jak temu zaradzić?? Wersja programu 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że przy instalacji jest możliwość wyboru wersji komercyjnej czy prywatnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że przy instalacji jest możliwość wyboru wersji komercyjnej czy prywatnej.

Zgadza się. Robiłem reinstall dwa razy i oczywiście zaznaczałem wersję prywatną. Założyłem nawet nowe konto i lipa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość że wersja komercyjna jest na hoście a u Cb jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość że wersja komercyjna jest na hoście a u Cb jest w porządku.

Czyli co,nic nie da się zrobić? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas instalacji nie wybieramy wersji, tylko deklarujemy w jaki sposób będziemy programu używać.

Ja, ze swoją licencją biznesową używam dokładnie tej samej wersji programu, co każdy niekomercyjny user.

Serwery TeamViewer sobie znanymi algorytmami oceniają, czy sposób w jaki niekomercyjny user korzysta z programu jest zgodny z jego deklaracją czy nie.

Jeżeli okaże się niezgodny, skraca czas sesji. Bywa tak gdy używamy TV na komputerach z Windowsem w edycji Pro, podłączonym do domeny Active Directory, łączymy się z Windows Server etc.

 

Jeżeli na 154,3% używasz programu zgodnie ze swoją deklaracją (niekomercyjnie) możesz napisać do supportu TV (po polsku, spoko), i oflagują Twoje konto jako niekomercyjne.

Edytowane przez Gobli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli na 154,3% używasz programu zgodnie ze swoją deklaracją (niekomercyjnie) możesz napisać do supportu TV (po polsku, spoko), i oflagują Twoje konto jako niekomercyjne.

Nawet na 155%. Używałem tego sporadycznie,tylko w przypadku gdy chciałem coś zrobić na kompie będąc w pracy. Połączenie tylko z jednym telefonem na jednym PC.

Pewnie że napiszę (po polsku),poczekam nawet ten miesiąc jak kolega tutaj pisze? Nie ma aż takiego ciśnienia?

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisali:

 

Thank you for contacting us. This is an automated response confirming the receipt of your ticket. Our team will get back to you as soon as possible. When replying, please make sure that the ticket ID is kept in the subject so that we can track your replies.

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal brak konkretnej odpowiedzi od nich

Niestety nadal nie jest dobrze,mimo odpowiedzi od nich:

Dear TeamViewer User,

 

Thank you for getting in touch with us. We are happy to inform you that your TeamViewer ID has been reset to “free”. After reviewing your request, we decided that your use case can be qualified as “personal”.

 

Why was my access to TeamViewer limited?

 

You were asked to purchase a TeamViewer license because your usage pattern suggested that you were using TeamViewer in a commercial environment. To be able to keep a free version of TeamViewer, we must make sure that commercial users purchase a license. Unfortunately, it can happen that we detect commercial use where this is not the case.

 

We would like to address the most important questions of the TeamViewer community regarding commercial / personal use.

 

 

1. “Is TeamViewer cancelling the free usage of its software?”

 

No. TeamViewer is free for personal use, and we are committed to this remaining so. Personal use means that you are not using TeamViewer for purposes that are either directly or indirectly paid. Commercial use includes providing support to colleagues and clients, working remotely via TeamViewer, monitoring company hardware, etc. Read more about commercial use.

 

 

2. “I believe blocking personal users from using TeamViewer for free is unethical.”

 

We believe that providing and receiving help should not be a privilege for those who pay. Therefore we offer a free version of TeamViewer with many features. Implementing a mechanism to detect commercial use is part of our commitment to this idea. We do not target personal users but unfortunately, in some cases, personal users can be affected. We apologize for the inconvenience this may have caused and promise to continue to refine this mechanism.

 

 

3. “What is the motive behind blocking free users?”

 

We have taken this step because commercial users should not be able to use our free version. This way, we ensure our ability to offer a free version of TeamViewer with great features, performance, and possibilities.

 

We would like to thank our users who use TeamViewer as intended and help us to provide a free version for our personal users. Our vision is to empower people to help people, and we will always act accordingly.

 

Kind regards,

Your TeamViewer Team

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co jest,nadal mam komunikat że używam komercyjnie i po chwili się rozłącza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sobie program ANYDESK. Działa równie dobrze co TeamViewer.

Używam wersji komercyjnej jak i prywatnej.

Działa bez problemów a licencja komercyjna to jest ułamek tego co trzeba płacić za TV.

TV jest bardziej rozbudowany i działa na smartfonach czego nie można powiedzieć o AnyDesk ale coś za coś.

W przypadku połączeń PC - PC , AnyDesk działa bez problemów :).

Edytowane przez PhobosD2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz korzystać z Team Viewera. Są darmowe odpowiedniki.

Na Windows Phone chyba nie ma :(

 

Zainstaluj sobie program ANYDESK. Działa równie dobrze co TeamViewer.

Używam wersji komercyjnej jak i prywatnej.

Działa bez problemów a licencja komercyjna to jest ułamek tego co trzeba płacić za TV.

TV jest bardziej rozbudowany i działa na smartfonach czego nie można powiedzieć o AnyDesk ale coś za coś.

W przypadku połączeń PC - PC , AnyDesk działa bez problemów :).

Mi chodzi o Smartphone - PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TeamViewer to sie zrobił straszny SYF

Jeszcze rok temu nie było z nim problemu a teraz to jest syf no ja rozumiem chcą KASY

Ale to co ostatnio wyprawiają to przegięcie ...

Są takie efekty

1. Komputer rozłącza sie (terminal) po kilkunastu sekundach, później czekaj 10 min

2. Po każdym rozłączeniu czekaj

 

Próbowałem zadzwonić mają to w po czym wyślij pan Maila - zgłoszenie - które mają wiadomo gdzie .

SYF kiła i mogiła trzeba będzie przejść na alternatywą a to niemieckie badziewie nich se wsadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuj do najnowszej wersji na komputerze hoscie i kliencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem. To samo ... Oni to robią specjalnie aby kupić ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieprzyć TeamViewe-era jak chcą sobie niemiaszki czesać frajerów na kase to niech robią to gdzie indziej

Won z Polski

Edytowane przez max-bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam od pół roku nie da się korzystać nawet na 5 min jak się chcesz podłączyć WYKRYTO CELE KOMERCYJNE, nawet jak nie ma przesłanek i bye bye.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od jakiegoś czasu bez instalacji,bez logowania. Jedyny minus tego,to za każdym razem nowe hasło. Ale jak jest ktoś w domu kto włączy kompa,odpali Viewer'a i poda hasło,to śmiga bez ograniczeń ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...