Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wobbler

FAR CRY 5 Stuttering

Rekomendowane odpowiedzi

Gość RMS_84

Masz włączony V-Sync ? gra jest oryginalna z Uplay ? Jakie masz latency ? masz włączony tryb MSI zamiast IRQ ? Zasilanie pod Windows i pod panelem nVidii masz ustawiony na Najwyższą Wydajność ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz RMS_84 duzo tych problemow ze stuteringiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FPS lata, zużycie zasobów sprzętu na 100% z tego co tam widać, sorry ale to nie shutter :E

 

 

Jakbys sie przyjrzal to w momencie zjazdu do 53 fps jest tez spadek uzycia gpu. Normalnie jest 99% a tam na chwile do jakos 60%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz włączony V-Sync ? gra jest oryginalna z Uplay ? Jakie masz latency ? masz włączony tryb MSI zamiast IRQ ? Zasilanie pod Windows i pod panelem nVidii masz ustawiony na Najwyższą Wydajność ?

 

Masz na myśli memory latency? 9

 

Gra oryginalna z UPlay, używam G-sync bez V-sync

 

Wydaje mi się, że tryb IRQ, ale proszę sprawdź obrazek ze załącznika.

 

Zasilanie jest na najwyższą wydajność.

 

FPS lata, zużycie zasobów sprzętu na 100% z tego co tam widać, sorry ale to nie shutter :E

 

Gdy włączę FPS cap na 60 i dam minimalne ustawiania grafiki to mam solidne 60 cały czas, ale mimo tego stutter dalej istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy włączę FPS cap na 60 i dam minimalne ustawiania grafiki to mam solidne 60 cały czas, ale mimo tego stutter dalej istnieje.

to daj filmik, bo z tego powyżej to kompletnie nie wynika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to daj filmik, bo z tego powyżej to kompletnie nie wynika.

Wynika. Ta linia "Timeframe" powinna być cały czas prosta gdy FPS jest stały. Każdy.... hmmm szpikulec "spike" to jest właśnie jeden stutter. Na Youtube ciężko to wypatrzyć dlatego płynność gry najlepiej reprezentuje "Timeframe line"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynika. Ta linia "Timeframe" powinna być cały czas prosta gdy FPS jest stały. Każdy.... hmmm szpikulec "spike" to jest właśnie jeden stutter. Na Youtube ciężko to wypatrzyć dlatego płynność gry najlepiej reprezentuje "Timeframe line"

Bzdura, ta linia jest w pełni zależna od ilości klatek, a i nawet przy stabilnej ilości klatek nie musi mieć linii prostej aby obraz generowany był prawidłowo. Szpikulce nie oznaczają od razu "szutera", mało tego w zdecydowanej większości nie mają z nim nic wspólnego.

 

Inaczej mówiąc jak ci lata framerate od 53 do 86 to ta linia nie ma prawa być prosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień kartę na mocniejszą:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, ta linia jest w pełni zależna od ilości klatek, a i nawet przy stabilnej ilości klatek nie musi mieć linii prostej aby obraz generowany był prawidłowo. Szpikulce nie oznaczają od razu "szutera", mało tego w zdecydowanej większości nie mają z nim nic wspólnego.

 

Inaczej mówiąc jak ci lata framerate od 53 do 86 to ta linia nie ma prawa być prosta.

 

Każdy szpikulec jest przeze mnie odczuwany jako "stutter" Gdy linia jest prosta to jest idealnie płynnie. Gdy FPS się delikatnie zmienia to linia też płynnie faluje, ale nie ma szpikulców jak podczas stutteringu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy szpikulec jest przeze mnie odczuwany jako "stutter" Gdy linia jest prosta to jest idealnie płynnie. Gdy FPS się delikatnie zmienia to linia też płynnie faluje, ale nie ma szpikulców jak podczas stutteringu.

 

W wielkim skrócie, szuter to jest zjawisko kiedy klatki są wyrenderowane ale nie zostały wyświetlone poprawnie lub są problemy z ich synchronizacją, termin ten w ogromnej większości przypadków występuje w multi gpu, dlatego serwisy testujące sprzęt zrezygnowały z testowania fcat, bo szukanie szutera na singlowych kartach jest pozbawione sensu, występuje on marginalnie.

 

Na filmiku jaki dałeś cpu, gpu, ram są praktycznie do fulla obciążane, framerate skacze od 53 do 86 klatek, więc tu widać raczej przekroczenie możliwości wydajnościowych sprzętu, a nie szuter.

 

Przykład tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=gGf4SVWEw2g

Czasy klatek nie są linią prostą, a szpikulce biorą się z braku wydajności, czyli spadku ilości klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik drugi co dałeś to typowe dropy do 56 gdzie czas klatek rośnie do około 20ms, kilka 40 ms gdzie ewidentnie jest ich spadek. Gdzie tu jest szuter na tym filmiku?

 

Szuter to zjawisko gdzie masz dużą ilość klatek ale duży procent jest ich niepełny/pusty/o czasie 1-2ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A okno bez ramek?

Jeszcze gorzej. Wtedy obraz cały czas nie jest płynny.

 

Filmik drugi co dałeś to typowe dropy do 56 gdzie czas klatek rośnie do około 20ms, kilka 40 ms gdzie ewidentnie jest ich spadek. Gdzie tu jest szuter na tym filmiku?

 

Szuter to zjawisko gdzie masz dużą ilość klatek ale duży procent jest ich niepełny/pusty/o czasie 1-2ms.

 

Dlaczego dropy są w takim razie też w 30FPS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze gorzej. Wtedy obraz cały czas nie jest płynny.

 

 

 

Dlaczego dropy są w takim razie też w 30FPS?

To daj filmik, bo te co są nie wskazują shutera.

 

Ps.

limter klatek w FC5 jest zły. Użyj RT lub NI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byl samsung evo 500gb za 500 zl na amazonie i tez sie zastanawiam czy nie wypieprzyc mojego starego hdd 500gb i na ssd zainstalowac te najbardziej wymagajace tytuly, reszta gier by byla na drugim 1tb hdd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uplay i gra na ssd ma być.

 

Wszystko na SSD mam

 

To daj filmik, bo te co są nie wskazują shutera.

 

Ps.

limter klatek w FC5 jest zły. Użyj RT lub NI.

 

Nie wiem co Ty z tym shuterem. Nie ma nawet takiego słowa. Mi chodzi o mikro przycięcia z ang. stuttering. Wygląda to jakby się gra dławiła i pomijała klatki.

 

Używam RT do capa.

 

Trochę się polepszyło jak zwiększyłem częstotliwość pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale to co dałeś na filmikach to są zwykłe dropy do 53 56 klatek :E

Dla twojego przypomnienia twoich słów:

Gdy włączę FPS cap na 60 i dam minimalne ustawiania grafiki to mam solidne 60 cały czas, ale mimo tego stutter dalej istnieje.

 

 

 

 

Praca dysku twardego, czyli wzmożone korzystanie z pamięci wirtualnej z powodu kończenia się ramu, przepełniony dysk ssd lub C: z systemem, przepełniony vram itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale to co dałeś na filmikach to są zwykłe dropy do 53 56 klatek :E

Dla twojego przypomnienia twoich słów:

 

 

Praca dysku twardego, czyli wzmożone korzystanie z pamięci wirtualnej z powodu kończenia się ramu, przepełniony dysk ssd lub C: z systemem, przepełniony vram itd.

 

Zwał jak zwał. Ale jeśli ustawię cap na 30FPS to mam dropy do 28 FPS, więc jak to wytłumaczysz?

 

wirtualną pamięć mam na SSD i wszystko inne też SSD (gra i Uplay)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ci świruje w systemie, sterach, jakieś konflikty.

 

GPU w trybie preferowana maksymalna wydajność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ci świruje w systemie, sterach, jakieś konflikty.

 

GPU w trybie preferowana maksymalna wydajność?

 

Tylko co...

 

Tak, max wydajność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...