Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Xaxaos

i5 8400, b360 8 czy 16 GB w dualach, które?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Nie umiem zdecydować się na RAM'y do takiego zestawu:

 

  • i5 8400
  • MSI B360 A Pro (ATX)

W planach są HyperX 2x4 GB. Ciągle waham się, czy szarpnąć się na 2x8 GB DDR4. Ale nie wiem, które będą dobre.

 

  1. B360 obsługuje max 2666 Mhz - czy jest sense kupować o wyższym taktowaniu?
  2. Czy dla CPU 8400 ma znaczenie, że RAM pracuje w 1.2V czy 1.35V (w ivy miało)
  3. Czy jest odczuwalna różnica w fpsach CL13, 15, 16 (Mhz = constant)?
  4. Jeśli 16 GB to które? Najlepiej poniżej 800 zł.
  5. A może wystarczy te 8 GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli bys bral inna plyte to tak w przypadku b360 nie.Raczej napiecie nie ma wiekszego znaczenia.Im nizsze CL tym lepiej. Wszystko jedno patrz na cene.8GB jest tak na styk. Jesli mozesz kupic 16GB to lepiej 16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie.

2. Nie sądzę.

3. Tak.

5. 8GB to za mało w dzisiejszych czasach, bierz 16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz nabyć używane 16GB poniżej 500 zł, wystarczy się trochę wysilić, a na start 8GB będzie wystarczające jeszcze długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma używanych 2666 w rozsądnej cenie jeśli chodzi o 16 GB. Zastanawiam się nad tymi: CL13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz nabyć używane 16GB poniżej 500 zł, wystarczy się trochę wysilić, a na start 8GB będzie wystarczające jeszcze długo.

 

Masz rację,"a na start 8GB będzie wystarczające jeszcze długo" -ty mu taki start nie proponuj bo kupi i będzie finish lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma używanych 2666 w rozsądnej cenie jeśli chodzi o 16 GB. Zastanawiam się nad tymi: CL13

 

Nikt ci nie każe kupować pamięci 2666, ale jak masz parcie, to kupuj.

 

 

Masz rację,"a na start 8GB będzie wystarczające jeszcze długo" -ty mu taki start nie proponuj bo kupi i będzie finish lol2.gif

 

Nie wiedziałem, że 1 gra w wersji BETA, którą czeka wiele aktualizacji do stanu grywalności, jest wyznacznikiem tego, ile tak naprawdę potrzebujemy pamięci ram. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przykład co nas czeka a obecnie jak nie widzisz i odczuwasz w grach różnic między 8/16GB to nie mamy o czym dyskutować.Żyj sobie w przekonaniu że 8GB starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Masz rację,"a na start 8GB będzie wystarczające jeszcze długo" -ty mu taki start nie proponuj bo kupi i będzie finish lol2.gif

 

Nie wiedziałem, że w multiplayer FPS gra się na maksymalnych detalach... :rotfl: Pomijając fakt, że nie spotkałem się z grą, która pożerała by więcej jak 8GB pamięci RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiedziałem, że w multiplayer FPS gra się na maksymalnych detalach...  :rotfl: Pomijając fakt, że nie spotkałem się z grą, która pożerała by więcej jak 8GB pamięci RAM.

 

 

A kto mi zabroni i zobaczysz więcej niż 8GB.

Śmiejesz się z własnej nie wiedzy,przykre.

Ile zostaje na system ? pózniej płacz,że mi przerywa.Przy 8GB osiągnąłeś prawie max i rzeczywiście pozostaje chyba tobie ustawić suwaki na low,nie tylko w multi a może i 4GB styknie,jak myślisz lol2.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Śmiejesz się z własnej nie wiedzy,przykre.

 

Przykre jest to jak na siłę chcesz udowodnić jakiś absurd, że bez 16GB pamięci ram nie podchodź, w dodatku wytykasz mi niewiedzę, na podstawie tego, że napisałem prawdę.

 

PS. a tym filmem się sam zaorałeś, bo potwierdziłeś to co pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol2.gif

-z prawdą się właśnie minąłeś.

 

Zaorałem się filmem który nie raczyłeś oglądnąć w całości.

-minimalna ilość pamięci wynosi 8 GB, a 16 GB jest pożądane tyle w temacie.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Zaorałem się filmem który nie raczyłeś oglądnąć w całości.

-minimalna ilość pamięci wynosi 8 GB, a 16 GB jest pożądane tyle w temacie.

 

W której grze jest pożądane 16GB? Z filmu jasno wynika, że każda gra w teście zużywa poniżej 8GB ram. Nie wiem ile będzie musiało jeszcze minąć lat, żeby to się zmieniło.

 

Więc skończ już z łaski swojej pisać bzdury o jakimś 16GB ramie do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij myśleć człowieku bo bzdury ty wypisujesz i przy okazji zmień dioptrie w okularach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij myśleć człowieku bo bzdury ty wypisujesz i przy okazji zmień dioptrie w okularach.

 

Prawdę napisał, a ty się pienisz, udowadniając brak wiedzy na temat wykorzystanej pamięci ram przez daną grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie cukruj koledze bo jedziecie na jednym wózku

 

 

Gry to nie wszystko i nie trzeba otwierać kart w przeglądarce aby się przekonać,ze gry z większą ilością RAM-gra się bardziej komfortowo jak w przypadku 8GB.Przy tej ostatniej często miewały ścinki a teraz przy 16 płynie.

Sprawdzcie u siebie a nie dyskutujcie głupio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie cukruj koledze bo jedziecie na jednym wózku

 

 

Gry to nie wszystko i nie trzeba otwierać kart w przeglądarce aby się przekonać,ze gry z większą ilością RAM-gra się bardziej komfortowo jak w przypadku 8GB.Przy tej ostatniej często miewały ścinki a teraz przy 16 płynie.

Sprawdzcie u siebie a nie dyskutujcie głupio.

 

Podaj tytuły gier, na których nie można grać komfortowo z 8GB ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NFS Payback nawet na skrojonym systemie, wyłączone większość usług i brak innego dziadostwa w tle im dłużej grasz zaczynają pojawiać coraz częstsze ścinki i dłużej trwające.

Karta z dużą ilością pamięci nie pomoże, skrojenie detali pomaga, ale tylko na jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No payabck jakos 10gb wciaga u mnie a mam gtx 1080 wiec to nie przez pamiec karty. Battlefront 2 podobnie

 

Tzn zuzycie pamieci podczas rozgrywki jest takie

 

Kupujac w 2015 roku kompa wlozylem najpierw 8 a za jakis czas dobilem do 16gb. Wtedy wydalem kase (190 zl) niepotrzebnie a dzisiaj sie ciesze ze tak zrobilem bo teraz bym musial zaplaci 350 zl za 8gb. Ramu jak jest wiecej to nie przeszkadza ale jak jest za malo ...troche lipa miec fajny sprzet ale dropy przez ubytek pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Nie cukruj koledze bo jedziecie na jednym wózku

 

 

Gry to nie wszystko i nie trzeba otwierać kart w przeglądarce aby się przekonać,ze gry z większą ilością RAM-gra się bardziej komfortowo jak w przypadku 8GB.Przy tej ostatniej często miewały ścinki a teraz przy 16 płynie.

Sprawdzcie u siebie a nie dyskutujcie głupio.

 

Skończ człowieku. Autor ma monitor 1080p, a ty podajesz test gdzie testują w 1440p. :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ci koledzy podali przykład i nie skarż,żeby usuwali posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...