Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Aro1991

Rower crossowy max 1900zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję roweru crossowego dla wzrostu 170cm przy wadzę 72kg.

Za pewne będzie to rama 17 cali. Zależy mi głównie na dłuższych trasach 90% asfalt, 10% polne drogi.

Czytałem trochę na ten temat i najbardziej przypadły mi do gustu 2 modele

Kross evado 5.0 mam możliwość kupna za 1880zł oraz Eries cross disc 1800zł (Polska mało znana firma)

Nie zależy mi tak bardzo na hamulcach tarczowych czy jak najlepszych widelcach bo wiem, że w tej cenie będzie to bardziej dla wyglądu nie działania.

Szukałem też lepszych nieco rowerów np Unibike Viper GTS ale ich ceny już są za duże.

Oraz mam pytanie jaka wielkość kół najlepiej sprawdza się po asfaltowych drogach 27,5/28 czy 29"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest entry level, jesteś skazany na słabe rozwiązania i nie masz zbyt wielkiego wyboru.

 

Obydwa rowery (i jakiekolwiek jakie powinieneś rozważać) mają kasetę a nie wolnobieg, czyli rozwiązanie trwalsze, twardsze, lepsze.

 

Joytech (piasty) to jedna z najgorszych padlin a te właśnie są w Krossach montowane. Z drugiej strony masz gwarancję i nawet jeśli padnie to będą musieli wymienić. Pytanie czy masz w planach pedałować okazjonalnie czy regularnie i ambitnie. Im ambitniej tym szybciej rower tej klasy będzie ulegał degradacji.

 

Z kolei korba i malowanie zdecydowanie na plus w Krossie :) No i cena: marża na Krossy to 27%, dlatego nie da się urwać więcej niż 25% względem ceny katalogowej. Niżej Krossa już nie kupisz a Eriesa - kto wie?

 

 

Mimo, że nie przepadam za tą firmą, to mój głos na Krossa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem mimo wszystko Eriesa cross disc, w tak niewielkiej cenie nie dostanę całego osprzętu przyzwoitej jakości, dlatego nie chciałem czekać bez końca.

Odwiedzę na dniach serwis. Napewno przerzutki so regulacji. Mógł bym sam to zrobić, ale może specjalista zrobi to jeszcze lepiej.

W niedalekiej przyszłości przerzuce się na kolarzówkę, nie wyobrażam sobie jazdy bez robienia 60-100km w wolnym czasie.

Po pierwszym kontakcie uważam że to przyzwoity rower lecz napewno części nie są tak trwałe i z czasem trzeba by coś wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...