Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adrian47

Pierwszy zestaw do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po wielu latach używania starego komputera oraz kilku mobilnych przyszedł czas na pierwszą multimedialną maszynkę.

Mój budżet na samą jednostkę to ok 4k cebulionów.

 

Póki co planowałem złożyć, korzystając z pomocy Morele coś takiego: I5 8400 + 1060

 

Prosił bym o ogólną inspekcję i wytknięcie błędów konfiguracyjnych, czy wszystko będzie współgrało.

 

Wiadomo, nie jest to mega górna półka ale w porównaniu z moim starym sprzętem to zderzacz hadronów obok obieraczki do ziemniaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4100zł i5-8400 plus GTX1070

https://www.x-kom.pl/lista/ghiemalbt

 

Większa wydajność GPU kosztem słabszej płyty głównej. Można ewentualnie jeszcze 170zł dołożyć i wziąć do tego płyte z370. To byłby najlepszy zestaw. https://www.x-kom.pl/p/385882-plyta-glowna-socket-1151-asrock-z370-pro4.html

wtedy pamięci podkręcić przez xmp do 3000mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.pclab.pl/topic/1252093-Zestaw-za-4089-z%C5%82/page__view__findpost__p__15155055

 

Zdecydowanie lepszy zestaw. Części z esc.pl

 

SSD 240 GB MLC

Chłodzenie Fera

Zasilacz DC-DC, 3 lata GW, dobra kultura pracy

Z370 i pamięci 3000 MHz

 

Dziękuję bardzo za podsunięcie kompletu.

Dane zamierzam trzymać na HDD a SSD tradycyjnie system, ew parę programów.

Czy aby napewno jest mi potrzebne te 240 GB?

Dlaczego proponujecie bequiet! PurePower 10 500W Silver zamiast SilentiumPC Vero M2 Bronze 600W? Patrząc na oszczędności to 100zl zostaje a i opinie nie są kiepskie.

W RAMie mowa o 2x 4gb czy 1x8gb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x4gb = wieksza wydajnosc, chyba ze chcesz kolejne 8gb dokupić w ciągu 1-2 miesiecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz DC-DC, 3 lata GW, lepszą kulturę pracy

Pamięci 2x4 GB chyba że masz zamiar szybko dokładać, to wtedy 1x8 i docelowo 2x8GB

240 GB się przyda, tym bardziej że dobre 128 GB to niecałe 100 zł mniej. Poza systemem wgrasz najczęściej uruchamiane gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko jasne. Kolejne pytanie jest takie:

Jaka wersja gtx 1060? Ja wybrałem ten od Msi ale być może dałem się ponieść design'owi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję kart, na kupno mam jeszcze czas więc na spokojnie je rozważę.

Niektóre karty mają zaznaczenie że ich montaż zajmuje 2,5 slotu, rozumiem że chodzi o sloty w panelu tylnym, jak i możliwość zasłonięcia innych wejść PCI-E.

Pytanie takie: czy złącza kart graficznych są umieszczane w jakimś standardowym miejscu, wspólnym dla wszystkich kart graficznych i obudów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie takie: czy złącza kart graficznych są umieszczane w jakimś standardowym miejscu, wspólnym dla wszystkich kart graficznych i obudów?

 

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robocap

Bardzo fajny zestawik ale niestety nie na moją kieszeń, z upgradem to poczekam aż przestanie mi wystarczać i postawię od razu na 1080 albo nową generację, póki co myślę że wystarczy 1060 :)

 

@Caps

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, zmodyfikowałem zestaw o kilka Twoich propozycji i złożyłem wczoraj zamówienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż może jak Ci to ostatecznie wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...