Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Petru23

Notek do 3000zł z OS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Żeby nie rozwalać komuś wątku zakładam własny za pewną sugestią.

 

Potrzebuję notka przede wszystkim do pracy - prowadzenie firmy czyli wszystko co się da biurowego. Mam na to 3k (nie 3099zł i nie 3199zł). Notek musi mieć system i 4-rdzeniowy procesor i 15,6".

Do tej poty byłem praktycznie zdecydowany na Acera Nitro 5 z Ryzen 5 2500 i RX560. Wyszedłem z założenia, że RAM zawsze można dokupić tak samo jak i SSD a procka i GPU się już nie zmieni.

W kwestii rozmiarów i wagi nie ma to dla mnie znaczenia. Do tej pory dawałem radę ze starszymi elitebookami czy insporonami, na co dzień korzystam z Acera 5750G o praktycznie takich samych wymiarach jak nitro i jest jak najbardziej ok.

Dawno nie grałem, przygodę z grami skończyłem na np. FarCry 2, Assasin Black Flag. A pobiegałbym z karabinem po lesie za jakimś czymś czy urwał komuś łeb szponami.

Ale priorytetem jest biuro.

 

Czy jest coś innego godnego uwagi w tych pieniądzach? max 3k, nie więcej. Bez dokładania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem albo Acer Nitro 5 z RX560 ewentualnie:

MSI PL62 i5-7300HQ/8GB/1TB/Win10X MX150 za 3049zł bigsmile.gif Obecnie jest w b.dobrej ofercie i koniec końców wychodzi w granicach max. budżetu. Jest dobrze wyposażony bo ma 4-ro rdzeniowy procesor i5HQ oraz kartę MX150. Ma jeden wentylator więc z kulturą pracy pod pełnym obciążeniem może być różnie z drugiej strony mało wymagające gierki oraz domowy użytek nie powinny go zbyt mocno obciążać. Nie ma tu co prawda SSD, ale jest wolne złącze M.2 z obsługą dysków SATA/PCIe- więc z czasem możesz dołożyć tego typu dysk.W cenie oczywiście Windows 10.

Względem Acer Nitro 5 Ryzen 5/4GB/1000/Win10 RX560X (za 2999zł) MSI ma przynajmniej na start 8GB pamięci i w sumie jest nieco tańsze. Z drugiej strony Nitro 5 z Ryzenem ma dobry dwuwentylatorowy układ chłodzenia. Tu masz recenzję tego Nitro 5- z nawet nieco mocniejszym CPU: http://laptopmedia.c...der-the-bonnet/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takiego Legiona mogę mieć za 3k.

https://allegro.pl/lenovo-legion-i5-7300-4gb-1tb-gtx1050m-win10-i7157787951.html

 

Edit:

ok, chyba mam. ACER VX15 VX5-591G i5-7300HQ 8GB 1TB GTX1050 W10 Powinno wystarczyć ;)

https://allegro.pl/acer-vx15-vx5-591g-i5-7300hq-8gb-1tb-gtx1050-w10-i7348860074.html

 

a z tego co wiem i5-8250U potrafi zrzucić takty nieoczekiwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz jakieś rozdwojenie jaźni ?

 

(...)

 

Prawie dekadę obracałem również notkammi głównie w przetargach współpracując bezpośrednio z dellem, HP i Lenovo. Jakieś tam zdanie na ten temat zdążyłem sobie wyrobić ;)

 

(...)

 

Jak tylko otrzymam loginy do dystrybucji to podrzucę Ci sensowne modele, ale to może potrwać kilka dni.

 

 

To jesteś taki kozak w temacie laptopów czy jednak potrzebujesz pomocy ? :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym poczekał i dołożył od razu do modelu z 8GB ram, 4 GB to jednak za mało do gier.

Acer Nitro 5 Ryzen 5/8GB/1000/Win10 RX560X 3 199 zł

Matryca FULL HD IPS, całkiem niezłe wykonanie, miejsce na dysk SSD m.2, podświetlana klawiatura, łatwy dostęp do podzespołów, dobry stosunek ceny do wydajności, system w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym poczekał i dołożył od razu do modelu z 8GB ram, 4 GB to jednak za mało do gier.

 

Czytałeś pierwszy post?

Mam na to 3k (nie 3099zł i nie 3199zł)

oraz

Czy jest coś innego godnego uwagi w tych pieniądzach? max 3k, nie więcej. Bez dokładania.

scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz jakieś rozdwojenie jaźni ?

 

To jesteś taki kozak w temacie laptopów czy jednak potrzebujesz pomocy ? :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

 

o seriach konsumenckich niewiele wiem, ale chcesz to pogadamy o biznesowych ;) i od 2 lat nie jestem w branzy a to troszke przepaść jeśli chodzi o IT. Wyraźnie napisałem "obracałem". Własnie wracam do branzy, otworzylem własną firmę i zaczynam powoli działać.

Tak samo nie orientuję się w kwestii GPU.

 

Zastanawiam się, czy jest sens wchodzić jednak w plastikowe zabaweczki typu Nitro czy Legion. To jakby kupić sportową Dacie ;)

 

chyba jednak skłonię się q mx150 z i5.

Co myslicie o tym?

Acer Aspire 5

W przeciwieństwie do legionów i nitro ma alu obudowę.

 

I poważnie zastanawiam się nad tym dellem, ale musiałbym zrezygnować z gier.

inspiron 5579

 

Edit

Chyba wybiorę coś z rtveuroagd, bo na drugi produkt jest 20% zniżki i HTC u11 wychodzi 1450zl ;) a fona też kupuje do 1500zl

Kasa z dofinansowania fajna ale problematyczna. Kupię taniej - mniej zwrócą. Kupię drożej, zwrócą tyle ile we wniosku. Stąd sztywna cena na notka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładają kolejne 100 zł dostaniesz Acer Nitro który jest zdecydowanie wydajniejszy od tych konfiguracji i to nie mało. Tym bardziej że są teraz raty 0%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogę wziać na raty. dostaję 3k na notka i 1,5k na fona (i kilka innych sprzętów). Płace gotówką i później się z tego rozliczam.

 

edit:

a jak się ma legion do nitro 5? kwestia układu chlodzenia, wykonania, matrycy?

Bo z racji rabatu mógłbym sobie wziąć to

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-legion-y520-15-15-6-intel-core-i5-7300hq-8gb-ram-256gb-dysk-rx560m-grafika-win10.bhtml

 

i jakis inny sprzet. Te 200zł uzbierałoby się z rabatu. Tylko obawiam się, że w przyapdku tego legiona to są to dobre podzespoły w badziewnej obudowie z badziewną matrycą

 

edit:

ok, zrezygnowałem z Legiona. Naczytałem się o niskiej jego jakości, problemach z klawiaturą, przegrzewaniem się itp. Poza tym chyba nie warto ładować się w najtańszy z gamingowych sprzętów. A i wziąłem już w euro u11 + qnapa, co po rabatach wyszło mnie i tak bardzo zadowalająco (zmiesciłem się w przyjętym budżecie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku, ogarnąłbym sobie ten model:

Lenovo IdeaPad720

+Procesor intel Core i5 8250U

+8 Gb RAM

+Radeon RX560M 4GB -o wiele wydajniej od MX150, ale słabiej od 1050 4GB

+SSD 120GB

+Slot SSD m2 PCI-e - w przyszłości możesz zrobić mocny upgrade

+Matryca matowa

+FullHD

+IPS

+USB-C

+Podświetlana klawiatura

+Wysoka jakość wykonania

-Brak windy na pokładzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak os dyskwalifikuje zakup. kupuje z dofinansowania i musi spełniać wskazane parametry, poza tym nie będę dopłacał do interesu.

 

Znalazłem Lenovo 320 na i5 8250, 8gb, 256ssd, mx150 i win 10 pro za 2699zl. I tego wezmę dziś.

Nic lepszego nie znajdę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena prezentowanego na aukcji produktu została obniżona ze względu na:

produkt po naprawie w autoryzowanym serwisie producenta (wymiana dysku twardego, reinstalacja systemu operacyjnego)

 

Dysk to nie problem, więc zakup całkiem udany w mojej ocenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk to nie problem, więc zakup całkiem udany w mojej ocenie.

 

No nie od końca :(

Dziś byłem go odebrać i owszem, nawet drobinki kurzu na nim nie było, stan idealny nieużywany zgodny z opisem. Jednakże przy dokładnych oględzinach zauważyłem małe pęknięcie plastiku przy kratce wentylacyjnej tuż przy klapce dysku. Wyglądało na niewielkie pęknięcie nie i zrobiony jakby "wiór" czymś ostrym. Poprosiłem o zdjęcie klapki aby zobaczyć czy plastik jest pęknięty czy tylko nacięty ale okazało się, że ktoś za mocno przykręcił dysk podczas wymiany i złamane jest cale mocowanie śruby, obudowa peknięta i nie wiadomo jak z drugiej strony otworu na śrubę - wewnątrz notka. Razem z kierownikiem stwierdziliśmy, że jednak dyskwalifikuje to notka, cała sztywność została utracona a i pęknięcie może iść dalej. Zrezygnowałem i troszkę się zmartwiłem, bo nie ma nic innego do 3k w alternatywie (oprócz nowego za 2999zł).

pooglądaliśmy notki z wystawy i potwierdziło to moje wczesniejsze wpisy w innych wątkach. Matryce nie maja żadnej sztywnosci. W legionie za 4,5k jak chcesz podnieść matrycę za jeden róg to wygina się na około 2cm, gdzie drugi róg matrycy zaledwie o kilka mm. Dotyczy to większość notków jak Lenovo 320 (katastrofa), acery łacznie z nitro (w odczuwalnie mniejszym stopniu, powiedziałbym że akceptowalnie jak na plastik).

 

I wbrew temu co pisałem, że nie będę dokładał dołożyłem 100zł do budżetu i po obejrzeniu labowej recenzji kupiłem to

ASUS FX503VD-E4082T Intel® Core™ i5-7300HQ - 8GB RAM - 1TB Dysk - GTX1050 Grafika - Win10 outled stan doskonały - uszkodzone opakowanie i pełna 24 miesięczna gwarancja producenta bez historii serwisowej.

Chyba nawet lepszy zakup coś mi się wydaje. Ma 8GB RAM, "pełny" procesor a nie jakieś ULV, dysk 1TB SSHD zamiast HD z możliwością dołożenia M.2, o wiele lepszy IPS niż ten badziew w omawianych notkach (jasnosć maksymalna i kontrast to tragedia jakaś, również w nitro czy Aspire 5 oraz Legion).

 

Potrzebuję sprzętu przede wszystkim do pracy, gry to mam nadzieję przywołana z przeszłości przyjemność, która nie jest najwazniejsza. Jakość obudowy i możliwość transportu notka też ma znaczenie. A te zabaweczki sa po prostu tragiczne. Brak sztywnosci konstrukcji to ich głowna wada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł. Rewelacja. Stan doskonały, nieużywany. Jakość wykonania i ogólne wrażenia wyraźnie lepsze w porównaniu do legion czy nitro.

Przede wszystkim jest cienszy oraz lepiej się prezentuje. Nie tak zabawkowo plastikowo, można śmiało na spotkania biznesowe zabierać. I sztywność całej konstrukcji rowniez odczuwalnie lepsza niż w nitro 5 nie mówiąc o legionoe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie go odpaliłem. Mal język na ENG i region UK.

Uruchomił sie i właśnie instaluję najnowsze stery NV. Inne sterowniki w managerze urządzeń są chyba standardowe (standardowy wyświetlacz pnp).

 

Próbuję jakoś rozgryźć czy mam IPS czy TN ale patrząc od góry przy minimalnym kącie zapewniającym widocznosć treści na ekranie widze wszytskie kolory. Na starym notku nic nie widzę patrząc z takiej samej pozycji.

https://drive.google.com/open?id=1lhAAe4SW5YqTd6SNpjRbt1qyp2vJIWKu

https://drive.google.com/open?id=1Ckun3ClOwwfKDmE122DwYUwnEOt81KT6

 

wiec chyba IPS :hmm:

 

ogólnie... na pewno musze dokupić dysk m.2 bo czuć że doczytuje dane. A tak to... super. Jestem przekonany o wyższości tego modelu nad Legionem czy Nitro 5 przede wsyztskim pod kątem użytych materiałów, spasowania i wyglądu. Jest tez sztywniejszy (podnoszę za róg bez uginania) i bardziej reprezentatywny (imitajca szczotkowanego aluminium).

 

moze dziś uda się jakaś grę odpalić, tylko muszę je najpierw znaleźć w domu. Ew pobrać jakieś... demo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj HWinfo i tam w sekcji Monitor powinieneś mieć info o modelu matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AUO61ED czyli IPS :)

 

Legion ma albo to samo AUO albo LG. W znaczeniu, że trafiają się takie i rakie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...