Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dudek970

Z97 martwa? Ceny 4770/90k

Rekomendowane odpowiedzi

testy znam i to głownie one mnie nakręciły na Brodka, bo wydajność topowych i7 bez zmiany podstawki :thumbup:

dzięki śliczne za pomoc i podpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat. Zdecydowałem się na szybszy ram 1600 na 2400 i zmianę płyty z h87 na 97. I7 4790k już mam, w tamtym roku kupiłem używkę przesiadłem się z i5. Obecna modyfikacja po sprzedaży moich wyjdzie z 300pln może a gram na ultra już chyba 5 rok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O no patrz moja 5775C to "niezła sztuka" ^^. Jak się uprę to może spróbuję pocisnąć na 4.4GHz na 1,5V ciekawe czy przeszedłby cinabencha. Bo na 1,42V Winda wstaje ale jakikolwiek test i wywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O no patrz moja 5775C to "niezła sztuka" ^^. Jak się uprę to może spróbuję pocisnąć na 4.4GHz na 1,5V ciekawe czy przeszedłby cinabencha. Bo na 1,42V Winda wstaje ale jakikolwiek test i wywala

no mówię Ci zmieniaj podstawkę albo przesiadaj się na lapka to drapnę cepa :E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit:

do jakich pieniędzy szukać 5675C i 4790k?

archiwum.allegro pokazuje niesamowity rozrzut cenowy od 7 stów do ponad tałzena w obud przypadkach

do 850zł jest rozsądnie? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź jeszcze pod uwagę 4770k. Bo po delidzie 4790k i 4770k to będą jednakowe procesory. 4790k jest "odświeżoną" wersją gdzie w zasadzie podbili taktowanie. Mojego 5775C gość z drugiego forum chciał odkupić za 1600zł bo ma build chłodzony wodą jakimś custom loopem i nie chce mu się wszystkiego zmieniać. Teraz się zastanawiam czy nie popchnąć w takiej cenie :P Jak chciałem sprzedać to nie było chętnych, a teraz nie wiadomo skąd wynajdują mojego biednego broadwella.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź jeszcze pod uwagę 4770k. Bo po delidzie 4790k i 4770k to będą jednakowe procesory. 4790k jest "odświeżoną" wersją gdzie w zasadzie podbili taktowanie. Mojego 5775C gość z drugiego forum chciał odkupić za 1600zł bo ma build chłodzony wodą jakimś custom loopem i nie chce mu się wszystkiego zmieniać. Teraz się zastanawiam czy nie popchnąć w takiej cenie :P Jak chciałem sprzedać to nie było chętnych, a teraz nie wiadomo skąd wynajdują mojego biednego broadwella.

na razie olałem temat. 4770/90k to prawie to samo, jak mam w grach zyskać 5fps względem aktualnego (nie biore pod uwage gier wspierajacych HT, a tych jak na lekarstwo) to w nosie mam dokładać 3-4 stówki do interesu :E

płyta mnie ostatnio ostro wku*..zdenerwowała jak po wsadzeniu innej grafiki nie mogłem kompa odpalić i dopiero po godzinie mieszania RAMem mu przeszło

 

niech wjedzie 9gen to 8 trochę stanieje, wtedy zaatakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie olałem temat. 4770/90k to prawie to samo, jak mam w grach zyskać 5fps względem aktualnego (nie biore pod uwage gier wspierajacych HT, a tych jak na lekarstwo) to w nosie mam dokładać 3-4 stówki do interesu :E

płyta mnie ostatnio ostro wku*..zdenerwowała jak po wsadzeniu innej grafiki nie mogłem kompa odpalić i dopiero po godzinie mieszania RAMem mu przeszło

 

niech wjedzie 9gen to 8 trochę stanieje, wtedy zaatakuje

Strasznie pokrętny tok myślenia, wręcz brzmi jakbyś się naoglądał filmików od jakiegoś trolla jak ten z wątku obok. Pomiędzy CPU 4/4 a 4/8 jest właśnie duża różnica, coraz większa w coraz większej ilości gier (i praktycznie każdej nowej AAA) i dlatego to ma sens.

 

A jak Ci płyta pada to inny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie pokrętny tok myślenia, wręcz brzmi jakbyś się naoglądał filmików od jakiegoś trolla jak ten z wątku obok. Pomiędzy CPU 4/4 a 4/8 jest właśnie duża różnica, coraz większa w coraz większej ilości gier (i praktycznie każdej nowej AAA) i dlatego to ma sens.

 

A jak Ci płyta pada to inny temat.

jakieś linki do aktualnych porównań i5 vs i7? jedyne co mi przychodzi do głowy to test broadwella na purepc gdzie uwzględniony jest również 4790k i 4690k. na yt jest kilka filmików 4690k vs 4790k in 2018 :E

fakt, przesadziłem z tymi 5fps, może bardziej 10-20% na korzyść i7

 

płyta to inna historia :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, może się składa, żebyś odezwał się do mnie że chcesz kupić moją płytę, proc i ram xD A tak poważnie, to może coś nie tak z biosem płyty? Podkręcałeś RAM? Może coś się popierniczyło w ustawieniach? Ja się trochę obawiam że jak zaczną padać płyty 1150 to będzie TRZEBA zmienić platformę bo nie znajdzie się porządnej płyty pod starego haswella.

Moja płyta ma jeszcze 3 miesiące gwarancji zastanawiam się czy nie padnie zaraz po ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam temat co z 1155. Dlaczego cpu są tak tanie, płyty tak drogie, a ludzie którzy tego nie chcą chociaż niby warto wcale nie są marginesem? Tyle że haswell w bieda wydaniu jest jeszcze w miarę ok, a taką płytę można kupić nawet nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W tej cenie to jest wybór

 

i5 8400 lub i7 6700/7700. Najlepiej jednak byłoby wziac wersje K + fajne mobo do o/c i się kilka lat z tym pokisić.

 

Ciekawe co zaproponuje seria 9. Może będzie ciut bardziej opłacalna. Nie wiem czy to realne by np była konfiguracja 6 rdzeni, 8 wątków. 6/12 czu 8/8 w tej klasie raczej nierealne

 

Tutaj z jakiejś paki pokazują że i5tka wygrywa

 

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-6700-vs-Intel-Core-i5-8400/3515vs3939

 

Na teście PurePC też 8400 lepiej wypada, nawet często 7700K pokonuje, więc w sumie te ceny staroci są dość dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co się dzieje z płyta? raczej nic specjalnego, wsadziłem do peceta inną grafikę celem diagnozy i prawdopodobnie to ona sprawiła, że przez kolejną godzine nie odpaliłem kompa :E

 

1155 - drogie płyty, cpu tanie

1150 - płyt cała moc, od mega tanich do takich po kilkaset złotych nawet w 2018! i5 dosyć tanio, poleciały na łeb na szyje, i7 sami widzimy :E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że drogie to raz, ale że szrot niepewny to bodaj większy problem. A pod 1150 będzie to samo tylko jeszce trochę. Chociaż postęp się jakiś rusza, nawet i7k 4/8 w końcu spadnie z piedestału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje największe obawy to 9700k oraz 9600k

ten pierwszy na papierze niby spoko, ale brak wielowątkowości, którą się charakteryzowały i7 w cenie 2000zł :E :E :E tym sposobem 8700k będą nadal stały za 1500-1600 nowe i 1400 używki :lol2:

9600k przemilcze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem czemu się wszyscy napalaja na brak ht. W tej samej cenie raczej bym wolał 8/8 niż 6/12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie musze kupic procesor co bedzie lepsze i5 4690k czy i7 4770?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie musze kupic procesor co bedzie lepsze i5 4690k czy i7 4770?

a co masz aktualnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie nie mam proca bo sie spalil a byl i5 4670k. Plyta gigabyte z87 ud5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W grach wykorzystujacych 8 watkow owszem, jakas roznica bedzie, ale jak masz slaba grafike to nie odczujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...