Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dudek970

Z97 martwa? Ceny 4770/90k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam takie pytanie filozoficzno-egzystencjalne jako zagorzały fan podstawki Z97.

Dlaczego ceny 4770k, 4790k oraz Broadwell'i są takie wysokie? :E

 

Tysiak za kilkuletnia i7 kiedy to za tysiaka można mieć 7700k i 0,7 ogińskiego

Broadwell'e bronią się tym, że są już białymi krukami, jest ich bardzo mało i 5775C ma jakieś uzasadnienie w swoich osiągach. Ale reszta? :E :E :E zapraszam do dyskusji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak było więc nie rozumiem zdziwienia. Po prostu nie każdy chce przechodzić na nowe i zmienia tylko proca czy płytę jeśli nawali.

Zobacz sobie na płyty Z77, wysokie modele nadal potrafią stać po 500zł. To samo z X58, tam też płyty trzymają cenę.

No i też kwestia upgrade, masz i3 i chcesz ulepszyć zestaw to bierzesz na tą samą podstawkę i5 czy i7 i tylko zmieniasz proca, nie każdemu chce się babrać z całym nowym zestawem, bo i tak musisz przejść na DDR4 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak było więc nie rozumiem zdziwienia. Po prostu nie każdy chce przechodzić na nowe i zmienia tylko proca czy płytę jeśli nawali.

Zobacz sobie na płyty Z77, wysokie modele nadal potrafią stać po 500zł. To samo z X58, tam też płyty trzymają cenę.

No i też kwestia upgrade, masz i3 i chcesz ulepszyć zestaw to bierzesz na tą samą podstawkę i5 czy i7 i tylko zmieniasz proca, nie każdemu chce się babrać z całym nowym zestawem, bo i tak musisz przejść na DDR4 :E

Tylko, że i5 elegancko tanieją. i5 na 1150 kupisz nawet za 3 stówki, za 4 już masz wersję z K, a 4790k idą na licytacjach za okolice tałzena no więc :E :E :E

 

w ogóle jak się ima 4770k/90k@OC do 6/7/8700k? Przeglądałem masę testów (nowszych i starszych) i wnioskuje, że do 60fps FHD nie musiałbym zmieniać podstawki :hmm:

kurde z jednej strony bym poszedł w 1151 mimo, że ma parę lat, a z drugiej strony kusi kupić starą generacje, skalpować i kręcić ile firma dała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończą się płyty na rynku wtórnym to ceny procków spadną ;)

 

1151 niby DDR3 obsługuje, ale masa osób się naczytała bzdur w necie i boją się parować sky/kaby ze zwykłymi DDR3. A wtedy decydują się sięgnąć po 1150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że i5 elegancko tanieją. i5 na 1150 kupisz nawet za 3 stówki, za 4 już masz wersję z K, a 4790k idą na licytacjach za okolice tałzena no więc :E :E :E

 

Ale i7 zawsze było niewspółmiernie drogie i proporcje się trzymają cały czas. 2500K kupisz za 250zł, gdzie 2600K pewnie za 450. Tak samo jest na nowszych podstawkach więc 4670K jest pewnie wartę z połowę tego co 4770K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, 4670/90k chodzą po jakieś ~400zeta podczas gdy 4770/90k po 800-1000 cebulionów

no nic, muszę się w takim razie przespać czy warto mi dokładać 6 stów do i7 czy od razu iść w z170 z 7700k :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia potrzeb, jeśli brakuje mocy to raczej bym polował na używkę 4790K w dobrej cenie i nie musisz nic innego zmieniać :E

Jeśli jednak i to za mało to celuj w nowe 6/12 albo Ryzeny jeśli potrzeba sporo wątków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia potrzeb, jeśli brakuje mocy to raczej bym polował na używkę 4790K w dobrej cenie i nie musisz nic innego zmieniać :E

Jeśli jednak i to za mało to celuj w nowe 6/12 albo Ryzeny jeśli potrzeba sporo wątków.

aktualnie potrzebne jest tylko po to żeby odpalić jakąś najnowszą gierkę i ją ukończyć (najlepiej na ultra :E :E)

gram na 60hz w FHD, po przesiadce z 970 na 1070 czuć różnicę. Są tytuły, w których cep się dławi stąd chęć wymiany. o tej porze roku mam luzy, chce zrobić jakiś upgrade i zapomnieć o kolejnych zmianach na najbliższy rok :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwania sprzętu pod s1151 zacznij od płyty pod ddr3 :) o ile idzie kupić low end w stylu mojego biostara, o tyle z170 z ddr3 na rynku wtórnym właściwie nie ma, te co są kosmicznie drogie, a to wcale nie były płyty z wysokiej półki. Z kolei przesiadka z 16 GB ddr3 na ddr4 kosztuje i już masz odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie potrzebne jest tylko po to żeby odpalić jakąś najnowszą gierkę i ją ukończyć (najlepiej na ultra :E :E)

gram na 60hz w FHD, po przesiadce z 970 na 1070 czuć różnicę. Są tytuły, w których cep się dławi stąd chęć wymiany. o tej porze roku mam luzy, chce zrobić jakiś upgrade i zapomnieć o kolejnych zmianach na najbliższy rok :E

 

https://allegro.pl/procesor-i7-4790k-devil-s-canyon-4400-mhz-lga1150-i7447012036.html i szykuj 500 zł do przesiadki. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hababa ma na sell wypasiona Z170 za 5 stów. 7700k to tysiak, mogę przebiedować na 8gb ddr4 za 3 stówki. Po sprzedaży aktualnej bazy wyszłoby mnie to ~750zł więc warte zastanowienia ;)

aktualny Mpower strasznie mnie rozpieścił opcjami, rozbudowanym biosem i bajerami, kce wypas płytę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej isc w i5 8400, dobre mobo na z370 i szybka pamiec 8gb? Na brak mocy przy 1070 nie bedziesz narzekal dodatkowo, masz podstawke do ktorej mozesz z biegiem czasu dorzucic kolejny ram i i7 8700/8700k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny 4790k są tak wysokie ponieważ to dalej bardzo dobry proc do gier a taniej przejść z i 5 haswell na używaną i7 niż kupować wszystko nowe pod z 370

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wniosek jest jeden - kupować najwyższe modele i7, bo nawet po wielu latach trzymają bardzo dobrze cene :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dudek970 To, że tą cenę trzymają to nie znaczy, że są tyle warte jeśli chodzi o stosunek cena/wydajność/pobór pradu. Ludzie po prostu cenią starocie jak "prawie nowki" :-) To się nazywa "Januszowanie" hehe Ale Ja nikomu nie bronię kupić/sprzedać i7 920 za 500zł :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te ceny dotyczą głównie i7 z podstawek mainstreamowych 115x, bo już i7 HEDT to już z ceną się tak nie trzymają. Wspomnianą i7 920 to już dostaniesz nawet za 50zł :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest procek w cenie i7, nie widzę żadnego powodu żeby kupować właśnie jego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro rozwinęła się już taka fajna dyskusja

 

jak w 2018r ma się 4670k@4.5ghz do 4770k i 4790k? 5775c jest nie do zdobycia, drapnąłbym któryś z tych dwóch, delid i OC ile firma dała :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5775c jest nie do zdobycia

Nawet w lokalnym dziale kupię ktoś dał link gdzie kupić 5775c, na forum overclock.net w wątku "Intel Broadwell-C Ownership Club" też sporo osób pokupowało 5775c.

 

Jeżeli chciałbyś 5675c to na allegro masz 620zł(licytacja), jeżeli cena by nie podskoczyła to szczerze polecam bo sam mam takiego dziada i jest naprawdę spoko, pomimo że tylko 4 "gołe rdzenie" to w większości gier spisuje się rewelacyjnie. Ten na lolegro ma VID 1,18 (wątpię by do 3,8GHz potrzebował 1,18V), mój ma lepszy VID (niższy) i bez problemu działa na 4,4GHz (bez delida). Gdyby ci się go udało kupić za wspomiane 620zł i poszedłby dziad "tylko" na 4,1-4,2ghz to już masz dużo wydajniejszego procka do gier niż swój 4670k@4,5Ghz.

 

Mój czeka na gtx 1080 albo nowe karty, bardziej nowe karty ale zobaczymy ich cenę i wydajność bo płacić x2 cenę gtx 1080 za wzrost np: 20% jest bezsensem i kupię starą gtx 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie napisałem do Majkiego w sprawie tych 5775C, czekam na odpowiedź jeszcze jednego usera z laba, który ma fajną sztukę @4.3GHz, mam też na oku 5675C, bo faktycznie cena zdecydowanie bardziej przyjazna niż nawet 4790k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilny 5775C @4,3Ghz to już niezła sztuka, jak będzie dobra cena to możesz brać. 5675C przy odpowiedniej cenie tez nie jest zły, plus jest taki że mniej inwestujesz i mniej teoretycznie później stracisz na wartości. Ja mojego 5675C "zajadę na śmierć", aż będzie tym czym 2-3 lata wstecz były procki 2/2, myślę że najszbyciej pomyślę o zmianie na grudzień 2019, albo nawet później.

 

Broadwelle już przy DDR3 1600Mhz mają świetną wydajność (przy DDR3 2400MHz jeszcze bardziej ona wzrasta) Dopiero DDR4 powyżej 3000MHz (może nawet powyżej 3200MHz) będą wydajniejsze, "zegar w zegar" mało co potrafi z nimi powalczyć, zasługa L4.

 

>>> KLIK <<< Pokazówka ;)

>>> KLIK <<< Codzienność, czasami mam 2666-11 czasami 2400-10, bardzo podobne wyniki w grach, minimalnie chyba szybsze są 2400-10

 

Co do pamięci to nie musisz się stresować że "musisz" używać 1,35V. 90% użytkowników leci na 1,45-1,55V, a pozostałe 10% 1,60-1,65V (jestem w tej drugiej grupie, pamięci ponad 1,6V, najpierw rok 8gb-2133-10, teraz 16-2400-10, we wrześniu stuknie mu dwa latka i nic mu się nie dzieje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw muszę jakiegoś Broadwella dorwać żeby się zagłębiać w pamięci, delida i oc :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na purepc masz dwa testy brodka, przy premierze oraz późniejszy "niszczyciel". Występują one jeszcze raz gdy były porównania pamięci ddr3 vs ddr4, s1150 vs s1151. Na wspomnianym overlock-net jest bardzo obszerny wątek do poczytania ("broadwell owners"). No, to zarzuciłem ci przynętę by wzrósł u Ciebie apetyt na brodka :D

Dobranoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...