Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

playerone1

oc 8700k

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam zabawe z oc I7 8700k, ustawilem narazie 5ghz, wiecej nie chce. Napiecie na manual i wpisuje wartosc. Ku mojemu zaskoczeniu, niezaleznie ile ustawie, zaczalem od 1.3, zszedlem do 1.2 i 1 w hw monitor ciagle pokazuje mi 1.44, to jest wiecej niz jak mam wszystko na auto. Co zle robie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem bios na 1002 i wszystko hula. Tamten byl jakis rabniety, bo jakiego napiecia bym nie ustawil to trzymal i tak 1.4 lub 1.5v. Narazie zrobilem lekkie OC na 4.7 1.28v, moze da rade zejsc nizej z napieciem, jeszcze potestuje. OC zaczalem od 4.9, ale wywala bledy na 1.35v wiec kiepsko, zszedlem z napieciem i zegarami na 4.7. Do tego temperatury wysokie w occt i wyskakuje mi blad, ze test przerwany ze wzgledu na temp, musze wylaczyc jakos ta opcje, zeby nie przerywalo mi testu. Co dziwne grajac w BF1 po sieci na serwerach 64os, gdzie ta gra katuje wrecz procesor temperatura nie przekroczyla 70C, a w occt na rdzeniach wrecz jakies temperatury z kosmosu. Chlodzenie nie jest rewelacyjne, coolermaster liquid ml240l rgb, ale na tym napieciu tempy nie powinny chyba przekraczac 85C w occt. Pasta to arctic mx2. Jak bede mial czas, moze potestuje wyzsze zegary i zabiore sie za ram. 4000mhz lub powyzej byloby milo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam linpacka, zwykly test,avx mam w biosie ustawione na 0, ale to defaultowe ustawienia. Ale domyslam co jest problemem. Mam bardzo wysoki V VID, dochodzi do 1.45v, niezaleznie ile ustawie v core. Musze jakos to zmnieszyc. Musze tez sprawdzic w trakcie gry jaka to ma wartosc, ale jak pisalem w grze nie przekracza 70C, a w occt po 30 sekundach juz mam 90 na rdzeniach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje sie ze nie mam takiej padaki jak myslalem ze mam.Po pierwsze moje napiecie bylo rzeczywiscie o wiele wyzsze niz te recznie ustawione 1.28-1.32v, bo nie wylaczylem SVID w biosie, takze napiecie rzeczywiste bylo 1.45v. Najnowszy OCCT takze obciaza potwornie procesor, chyba ze wzgledu na te najnowsze instrukcje avx. Zreszta pisze jak sie najedzie na test. Zrobilem testy occt wersja 4.4.1 tam nie przekracza 80C. Zrobilem tez real bench od Asusa, tutaj juz wygrzewa bardziej dochodzi do 90C, ale bledow nie ma. Dalej potestuje w grach. Poki co mam ustawione 4800mhz, napiecie manual na 1.29v, pod obciazeniem wskakuje na 1.328v. Co nie zmienia faktu, ze te tempy przy 4800mhz to chyba troche za duzo w testach, zobaczymy jakie beda w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...