Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Reck

Problem z 2 monitorami po formacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj robiłem formata, i po uruchomieniu komputera ze zdziwieniem stwierdziłem, że mój dodatkowy monitor nie działa.

Mam zainstalowane wszystkie sterowniki, monitor jest sprawny, działał przed formatem. Po prostu nie jest wykrywany przez system.

Teraz ważna sprawa - Korzystam z karty nVidia GeForce 1050Ti, w którą poprzed wejście HDMI wpinam głowny monitor. Natomiast monitor dodatkowy, ktory jest duzo starszy wpinam do karty zintegrowanej poprzez wejscie VGA (To niebieskie).

Trochę dziwne rozwiązanie, ale działa dla mnie od ponad roku.

Na monitorze dodatkowym wyświetla sie informacja "no input signal" - co jest dziwne, ponieważ kabel nie byl nawet dotkniety przy formacie, a przed formatem wszystko działało.

Pomimo tego, spróbowałem przepiąc kable i nie dało to żadnych rezultatów.

 

System to windows 7 ultimate sp1 64 bit. Problematyczny monitor to HP w1907v, natomiast zintegrowana karta graficzna pochodzi od procesora intel i5-4670K (wydaje mi się że jej model to Intel HD Graphics 4600).

Pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najszybszy i skuteczny sposób? Kupić przejściówkę D-SUB > Display Port za jakieś 40 złotych i podpiąć oba monitory pod kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer to składak, czy jakiś firmowy zestaw (np. HP)?

 

Standardowo jak jest karta graficzna wsadzona, to zintegrowana jest wyłączana. Żeby zrobić takie cuda jak opisujesz, to potrzeba coś w sterownikach ustawić lub mieć dodatkowy program lub bios ma jakieś opcje pozwalające przesłać obraz z karty na port w płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli system widzi obie karty w menedżerze urządzeń, to najpewniej jest problem ze sterownikami (na pewno do integry został zainstalowany?).

Jeżeli widać tylko jedną, to trzeba zmienić w biosie ustawienie multi-monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...